Режим на едногодишно?

  • 1 598
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Рая е с алергия и яде страшно малко неща, но все пак искам да си сверя часовника с това какво папкат около годинка "нормалните" деца - на закуска, обяд, вечеря?

Тя яде 5 пъти - рано към 4-5 мляко (Фризопеп) - започна от около месец да се буди пак като малко бебе, явно вечерята не й стига  Embarassed
Сутрин попара - филия хляб с плодово пюре и фризопеп
На обяд - месно-зеленчуково пюре за алергични (готови на Хип и Сънвал)
Следобяд - каша на фризо с 1/2 плодово пюре
Вечер - пак мляко 210 мл, от 2 дни пак давам по 240 и като сложа вътре мляко и каша, става към 270...

Ще ми е полезно вашето мнение - предварително мерси!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 175
Ние сме близо до годинката, та да се изкажа Grinning:
среднощна закуска - към 5 - 6 часа - 150 мл кисело мляко;
закуска - 9,30 - 10 ч - попара с чай, сиренце, масълце и сухар и половина, за десерт - 120 - 150 мл кисело мляко;
обяд - 13,30 - 14 ч - основната манджа от кухнята и плод;
следобедна закуска - 17,30 - 18 ч - десерта от кухнята / крем, бисквитена торта, мляко с ориз или грис/ или каша;
вечеря - 21 - 21,30 - адаптирано мляко от 210 мл вода + 7 мерит.л. мляко + 1 бисквита Закуска.
Като ходихме на консултация на 11 месеца, лекарката каза да давам за вечеря супа със сухар към 20 ч, а после на лягане - само мляко. Ама ние късно закусваме след обед, та много на често ще стане яденето така... Та не знам кога ще я послушам newsm78.
А твоята девойка като е алергична, затова ли не вземаш храна от кухнята? Нашата кухня си има диетично меню за деца с алергии - ако искаш можеш да провериш при вас как стоят нещата. Че на годинка да даваш само пюрета, нещо не ми се връзва Grinning .   

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
  8.30 - 220 мл мляко
12.00 - 12.30 попара( 2 сухара и половина)
16.00 - зеленчуково/месно пюре
19.00 - бисквитки или половин плодово пюре
21.30 - 240 мл мляко
Това е от нас Grinning

# 3
  • Мнения: 780
Малката ми дъщеря е на 13 месеца. От доста време "режимът"  е следния:

7.30-8ч.   прясно мляко - 180мл
9ч.           закуска: 1 леко препечена филия пълнозърнест хляб с
                               малко краве масло и съвсем малко мармалад
                        или овесена каша/мюсли с ябълка/корн флейкс с  
                               настърган плод (някакъв вид зърнена храна)
12ч.         обяд     : сандвич - филийка с масло и кашкавал  или пушена
                               сьомга или риба тон, доматче, или с малко шунка,
                               или с кремвирш или студено пилешко или телешко
                               прясно мляко преди сън - около 100 мл
16ч. следобедна закуска: парче пресен плод, 1-2 бисквити от
                                           царевично или оризово брашно, сок
18ч. вечеря:           супа с хляб или някаква манджа (картофи, ориз с месо), мусака..  изобщо каквото ние ядем като за нея добавям задушени зеленчуци - обожава броколи и грах. за десерт понякога си хапва и малко плодово кисело мляко или някакъв крем или плод.

19.30ч. прясно мляко - 180 мл

Знам, че сигурно изглежда много, но всъщност не е, защото количеството, което хапва е не повече от 200гр на хранене. Около годинката децата трябва да имат на ден около 600 гр млечни продукти (прясно мляко, кисело мляко, сирене, кашкавал), 2 парчета пресен плод или плодов сок, 4-5 супени лъжици зеленчуци (пресни или задушени), 3 порции зърнени храни (хляб, каша, бисквити) и 2 порции месо или неговите заместители (леща, боб).
Вода предлагам между храненията, сок - само веднъж на ден и то отскоро.

# 4
  • Мнения: 95
А твоята девойка като е алергична, затова ли не вземаш храна от кухнята? Нашата кухня си има диетично меню за деца с алергии - ако искаш можеш да провериш при вас как стоят нещата. Че на годинка да даваш само пюрета, нещо не ми се връзва Grinning .   

И на мен не ми се връзва, ама тя като яде само 3 меса и 5-6 зеленчука и един плод и нищо млечно, просто няма кухня на света, дето да може да ползваме. И нищо млечно, разбира се Sad 
Голяма драма е нашето хранене....

Чак сега започвам истинското захранване дефакто, затова питам. Мале, колко имаме да наваксваме...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Силвита, без да е алергична Дариа /макар и с двама свръхалергични родители/ ние ядем почти като вас. Не съм я записала на кухня също, защото бавачката й готви, а и не й давам: прясно мляко, повечето бобови, кайма, свинско, захар, сол, маргарин, оцветени кремчета, кремвирши, салами и разни други неща.

Сутрин закусва попара от ръжени сухари със безсолно сирене и мляко или кус-кус на Плазмон с мляко или /единственото по-така в менюто й - защото има захар/ корфлейкс пак с мляко.

Обед зеленчуково пюре или месно-зеленчуково, сготвено от бавачкта или Хипп и Семпер.

Следобед каша с плод, грис с плод, царевично /натурално нишесте/ с плод, кис. мляко с плод, от дуетите на Хип.

От скоро, защото започна да се буди по-рано от глад й въведох и вечеря: филийка със сирене /тип крема/ и краставица, безмесна манджа /сготвена спец. за нея/ или нещо такова.

В 8 и 30 в леглото със 180 гр. мляко.

Ами това е.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 175
А твоята девойка като е алергична, затова ли не вземаш храна от кухнята? Нашата кухня си има диетично меню за деца с алергии - ако искаш можеш да провериш при вас как стоят нещата. Че на годинка да даваш само пюрета, нещо не ми се връзва Grinning .   

... просто няма кухня на света, дето да може да ползваме...

Аз все пак настоявам да провериш Grinning! Диетичното меню в нашата кухня е със специалното мляко за деца с алергия към белтъка на кравето мляко / забравих му името Embarassed/, а месата са заешко, пилешко и телешко. А и не си задължена да взимаш храна всеки ден - можеш да заверяваш купони само за дните, когато те устройва менюто, а другите да ги прескачаш.
Не знам в кой район на София си? Ако си около Красно село, ще ти дам координатите на кухнята - майка, от която карат храната при нас - да провериш точно каквото те интересува Grinning.

# 7
  • Мнения: 5 713
До скоро бяхме така:
7.30 ад. мляко 210гр
10.30 овесени или ръжени ядки, елда, просо със сирене или плод; попара 150-200гр
13.30-14 зелен4уково- месно пюре-220гр; понякога бульон със сухар преди пюрето до 100гр като от пюрето давам до 120гр
17.30-18 кисел; плодове с мляко; бисквити с плодове и мляко; оризово брашно с плодове и мляко
21.30 ад. мляко 210гр

От 10-на дни новото е, 4е вместо тази закуска в 10.30 яде само плодове около 100гр, тъй като измести млякото към 8.30-9. Обядът е около 13.30, останалото си е същото като нещата от 10.30 се изместиха в следобедното хранене, докато не запо4нем да заместваме сутришното мляко с друга закуска.

# 8
  • Мнения: 95
А твоята девойка като е алергична, затова ли не вземаш храна от кухнята? Нашата кухня си има диетично меню за деца с алергии - ако искаш можеш да провериш при вас как стоят нещата. Че на годинка да даваш само пюрета, нещо не ми се връзва Grinning .   

... просто няма кухня на света, дето да може да ползваме...

Аз все пак настоявам да провериш Grinning! Диетичното меню в нашата кухня е със специалното мляко за деца с алергия към белтъка на кравето мляко / забравих му името Embarassed/, а месата са заешко, пилешко и телешко. А и не си задължена да взимаш храна всеки ден - можеш да заверяваш купони само за дните, когато те устройва менюто, а другите да ги прескачаш.
Не знам в кой район на София си? Ако си около Красно село, ще ти дам координатите на кухнята - майка, от която карат храната при нас - да провериш точно каквото те интересува Grinning.

Да, знам че има кухня, която готвят с Фризопеп и наистина ще ми е полезно да ми пратиш тел, защото изобщо не съм се интересувала от нея с нашата диета...Мерси ти, дано стане, че днес 2 часа след кашата беше мъртво гладна и ревеше с глас милата...

# 9
  • Мнения: 3 379
Гого не е алергичен, но има почти същия режим, само дето сутрин и вечер е кърма, а не адаптирано. Около 9 ч яде каша с плодове, на обед - местно или зеленчуково и десерт плодово пюре, следобед попара или кърма с бисквити. Като грамаж го докарваме до 550-700 гр, различно, това само твърдата храна де, отделно кърменето може би се събират 500 мл дневно.

# 10
  • Мнения: 95
Мерси за отговорите. Утре сме на гастроентролог и да видим дали ще ни обогатят режима Simple Smile

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ние досега не сме имали алергия към някаква храна. От годинката почнах да давам на Сиси обща храна. Готвя за нас без запръжки и люти подправки и отделям и за нея за обяд. Не и давам пържено, редки изключения са 1-2 залчета кюфте, ако поиска.
Сутрин принцеса, кус-кус, кроасанчета с крем, понякога и попара с чай или млеко. На обед манджа. След обед крем или грис, понякога и бисквитена торта с обикновенни бисквити. За вечеря - супа, фрикасе, картофено пюре.
В момента е на ясла и моето меню остава за събота и неделя.

Общи условия

Активация на акаунт