От кърма към АМ

  • 540
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте скъпи мами.
Моята беба е на 4мес. и 8 дни вече Simple Smile До ден днешен сме еднинствено и само на кърма.Но постепенно бих желала да спра с кърменето и да го заменя с АМ.И също така какво мислите постепенно първо да заменя обедното и следобедното кърмене и за най-накрая да оставя сутрешното и вечерното,за да може да стане плавно и постенно,а не отведнъж?Тоест да я храня смесено,докато напълно преминем към АМ?Бих искала да ви помоля за вашите съвети и как вие се справихте с отбиването на вашите бебчета?И също какво да правя,при положение,че продължавам да имам кърма?Чувала съм за стискане на гърдите,както и за разни медикаменти,но не съм съвсем просветена на тази тема.Много много благодаря на отговорилите ми.   
Поздрави

# 1
  • Мнения: 45
Защо искаш да отбиваш щом вмаш възможност да кърмиш, т.е. имаш кърма Thinking?
Аз все още кърмя и не мисля скоро да отбивам сина си а той е на 6 месеца.

# 2
  • Мнения: 166
След като сте на 4 мес. защо не изчакаш още 1 месец и тогава, започвайки захранването ще заместиш постепенно в рамките на месец и половина 2 хранения, а по-късно и още едно. Така ще останат кърмения само сутрин и вечер към седмия месец. Намаляването на кърмата и постепенното отбиване ще станат по-безболезнено и за теб и за бебето.

Защо трябва да даваш АМ след като имаш кърма?

# 3
  • Мнения: 18
Благодаря на бързо отговорилите ми.Знаех си,че ще има упреци от ваша страна,но тъй като няма да мога да бъда постоянно с беба и ще се налага някои друг да я гледа,именно заради това взимам това решение.И да определено ще изчакам,не съм казала,че ще започна веднага.Планувала съм захранването към 5 месец,така че може би тогава ще се пробвам.Моля ще чакам да ми пишете още по темата и отговори на вапросите ми по-горе.БЛАГОДАРЯ

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако си дадеш достатъчно време, нещата ще станат лесно и без да се налага да ползваш медикаменти. Премахни първо едно хранене - напр. обедното и остави поне 4-5 дена, за да има време организмът ти да се приспособи и да престане да произвежда мляко за това хранене. Гърдите ти ще се напрягат, но ако не е нетърпимо, опитай да не изцеждаш - ако стане много болезнено, изцеди малко до облекчение, без да изпразваш гърдите. По същия начин после процедираш със следващите хранения. Можеш да подпомогнеш процеса, като в първите 2-3 дни при заместването на хранене слагаш зелев компрес на гърдите по време на отменените хранения (само тогава! за да не намалее много млякото, а да те облекчават от препълването). Като заместиш 3-4 хранения, количеството мляко вероятно ще намалеее по-съществено и за другите хранения вече ще върви доста по-бързо и леко.

# 5
  • Мнения: 14 471
моето мнение е, че най-добре да премахнеш първо храненето в 3-4 следобед, след 3 дни да премахнеш следващото (например в 10-11 сутринта) и последно да премахнеш сутрешното. при мен не се получи така подредено, но гледай да не стават повече от 6 часа да не си кърмила (изключвам през нощта разбира се)

аз започнах така дъщеря ми като беше на 3 месеца, но кърмата ми беше намаляла и стана без проблеми, препълване на гърди и т.н.
за 2 седмици точно спрях да я кърмя окончателно, предполагам, че може да ти отнеме повече време ако имаш кърма

# 6
  • Мнения: 6 711
Аз лично кърмя вече: сутрин и вечер (както и през нощта, още имаме ядене в 4.00-5.00ч.). На мен ми се пълнят адски много гърдите през деня и изцеждам по 180 мл на обед #Crazy, и чак вечерта кърмя! Simple Smile
Хем ходя на работа, пък бебка досега 2 пъти е яла АМ. Иначе го дадохме изведнъж - 90 мл, и така стана.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт