Отговори
  • Мнения: 280
Първият си син кърмих до 1г и4 мес. без заместване на кърмене и без добавки-захраних го сле 6ти мес. ,а сега къкмя брат му на 3 мес и давам по 1 път добавка, което за сега не разваля сукателното му търпение и лакомника се чувства добре с привечерна добавка Simple Smile но се безпокоя дали няма да се отбие слд всичко изчетено за стимулации и пресъхване на млякото, та спеделете моля ако има кърмили така?
Благодарско предварително Grinning

# 1
  • Мнения: 166
Според мен ще намалее.

При дъщеря ми, която преди 12 год. захранвах по старата схема и в 5 месец имахме вече 2 заместени хранения и не се кърмехме нощем, след като заместихме и второто хранене кърмата ми много намаля.

# 2
  • Мнения: 1 691
От 2 до 4 месец давах спорадично малки добавки, от 4 до 7-8 месец - всеки ден два пъти по 100 мл - в 10-11 и в 15-16 ч. Кърмата ми не намаля. Очевидно, за да дам добавка, значи не е била в изобилие преди това, но поне не намаля допълнително, нито пък спря. Дори сега - повече от година по-късно - продължаваме да се кърмим. 

# 3
  • Мнения: 378
Сестра ми даваше добавка на детето си привечер, кърми и след година...
Аз кърмих момчетата си еднoвременно, разликата им е 1 година и 4 месеца. Понякога дохранвах малкото, но само с лъжичка.
 

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 16:15 от Цветава

# 4
  • Мнения: 3 370
през първия месец давах добавка, не защото кърмата не му стигаше, а защото имаше толкова зверски колики, че не можеше да си се насуче  Tired когато излизахме на разходка, му давах АМ, защото се притеснявах да кърмя навън. това беше само първия месец, след това е изцяло на кърма ( даже вече кърмя наввън Simple Smile ), като изключим 3-4 пъти даване на АМ. кърмата ми не е намаляла Simple Smile

# 5
  • Мнения: 280
Ох, обичам ви - олекна ми и не се чувствам толкова виновна Embarassed
Правя най - възможното но вие ме обнадеждихте - Блгодаря ви МНОГО!

# 6
  • Мнения: 405
Ние сме на 4 мес. и почти всяка вечер му давам 130гр АМ,  кърмата ми незнам дали е намаляла, но през деня така или иначе щом огладнее му давам по всяко време. Сам спира да суче, играе си със зърното, подсмихва се, което ми дава да разбера, че вече не е гладен.Ядем през ~4 часа и през нощта се буди в 2h и в 5h или 6h. Предполагам, че ми се е регулирала кърмата и нямам ги тия подувания, втвърдяване на гърдите да "преливат"от мляко.И аз като теб се бях притеснила че ще ми намалее кърмата и ще спре, или пък ще се научи от шишето, но досега слава Богу няма такива признаци.Дори една седмица бях прекъснала да кърмя и беше само на АМ със шише и биберон и като му подадох цицата си я захапа без проблем, така че аз мисля че опира до детето.Е гледам и да не прекалявам де, давала съм и два пъти на ден, но много рядко,  първо предлагам цицата и тогава шишето.Най важното е бебчо да е сит Grinning

# 7
  • Мнения: 4 000
Ох, обичам ви - олекна ми и не се чувствам толкова виновна Embarassed
Правя най - възможното но вие ме обнадеждихте - Блгодаря ви МНОГО!

Ама как така ще се чувстваш виновна заради една добавка? Трябва да си ГОРДА, че си кърмиш детето Hug

# 8
  • Мнения: 690
няма да се отбие и няма да ти намалее кърмата.
Това може да се случи евентуално при започване на захранването и преминаване на твърда храна, ако бързо заместиш ядене и  намалиш броя на кърменията.

# 9
  • Мнения: 820
При нас даването на добавка спаси кърменето. Първоначално кърмата ми беше много оскъдна, така и никога не почуствах гърдите си пълни и твърди. С упорито слагане на гърда и даване на добавка след всяко кърмене първия месец... кърмата ми се увеличи и после преминахме само на кърма. След петия месец започнах пак добавка 2 пъти дневно, защото започна да не му стига. До сега (около месец вече) не съм забелязала да ми е намаляла кърмата.


# 10
  • Варна
  • Мнения: 932
Аз съм давала добавка . Митко беше почти на 5 месеца , когато кърмата ми много намаля и нищо не помогна . И му давах АМ вечер . След 1 седмица всичко беше пак наред и нямахме нужда от АМ . Кърмихме се до към година и 8 - 9 месеца .  Hug Така че няма страшно , добавката не е отрова , важното е бебчо да си суче честичко , да не забравя , че най-важното е мама , а пък другото само помага .  Hug

# 11
  • Мнения: 280
Да си призная даже в защита на добавката лие не знам но за сега нямаме колики, брат му се скъса да реве, защото си имаше детето колики.

Около 2-3 пъти приготвям по 30 мл. ФРИЗО но не винаги давам.Когато се радвам на спокойствие и зрава храна не ми се налага да давам добавка, но с баткото по-труден е такъв режим.

Общи условия

Активация на акаунт