Ориенталските танци - един сбъднат сън

  • 51 005
  • 200
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Пускам тази тема за всички любители на ориенталските танци и всички, които се интересуват от това изкуство. Предлагам тук да дискутираме всичко свързано с ориенталския танц, стилове, музика, костюми, обмяна на интересни клипчета и.т.н.  Heart Eyes И нека някои хора да не се сърдят и дразнят, от това, че няколко момичета (4 на брой  Wink ) са се събрали, чисто приятелски и са танцували този прекрасен танц, вместо да обсъждат клюки и да опъват фасове (напр.)  Wink  Hug

# 1
  • Мнения: 333
Поздравления за темата Ани!  bouquet Hug И ти благодаря за поканата!

Чудесна тема в, която на много хора ще бъде разчупена погрешната представа за ориенталските танци.  Simple Smile

Като маниачка на ориента  Crazy с удоволствие се записвам в темата с обещанието да споделям моите знания винаги когато намеря свободно време.  Party

# 2
Е,здравейте и аз се включвам. LaughingАни благодаря за новата тема.Страхотно е че има ново място където да споделяме общият си интерес кам Ориенталските танци.  bouquet Hug Peace

# 3
  • Мнения: 43
Здравейте момичета!

Аз да ви се оплача. Нямаше ме в събота. Не знам дали Ота ви каза, но аз пострадах. В четвъртък вечерта си ударих главата и се наредих сама с мозъчно сътресение. Вече пореден ден съм със зло главоболие и някои други работи... ама ето защо ме нямаше. Добрата новина е, че пътуването ми се отлага и ще се видим в сряда живот и здраве.

И като ми се е паднал случая, искам да споделя с вас и особено с Роси, че съм много доволна, че се запознаваме с трайбъл. Първите две години имах едно особено мнение за стила, най-вече защото нямах нагласата да възприема черните костюми или татуировките.  Сега обаче египетските танци вече са на заден план за мен и ще ми е интересно дали с времето и други момичета ще променят мнението си като мен. Simple Smile

Като говорим за танци, някоя от вас да е запозната с бурлеск? Искам да наблегна, че нямам никакво намерение да свързвам ориенталските танци с бурлеск, а само да ви питам дали знаете какво е и евнтуално дали са ви харесвали такива изпълнения.

# 4
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Цоп в новата тема!
Аз поради прекалено много хангажименти покрай децата може би съм най - несериозно отнасящият се човек към танците....
Не тренирам дори и у дома....
Когато мога ще идвам! Радвам се за новата тема...
Дали някой ще я заключи поради някакви причини  newsm78

# 5
  • Мнения: 333
Накратко като за начало малко информация за ориенталските танци!  Heart Eyes



Какво е ориенталски танц?
Ориенталския танц е може би един от най-древния танц в света, тъй като няма точни данни за началото му. Той се практикува в различни географски региони, в които във всеки регион се различава с характерните за региона формации. В света този танц е известен под названието "Бели денс"(танц на корема), в Египет под названието "Raks Sharki"(източен танц), във Франция - "dance du ventre", в Гърция - "Чифте телли". Общото название е Ориенталски танц (танци от изтока). Има още редица други стилове и формации. Сред, които и Американския трайбъл стил (тук Романи може да допълни  Flutter ).
В древността ориенталския танц е символизирал плодородието, раждането...жените са го танцували  под формата на свещен ритуал с бос крак и по такъв начин се осъществявала връзка с "плодородието-майката земя".

По-подробна и достоверна информация на български език може да получите от сайта на Евелина Папазова.
http://www.evelinapapazova.com/

Махидевран  Confused Много неприятно! Да оздравееш бързичко!  Simple Smile





 

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 20:29 от Desert Princess

# 6
  • Мнения: 43
Момичета, само да ви кажа. Сейди Маркадард има рожден ден на 30 окт. В нейна чест ако ви се гледат изпълнения с нея, можем да уредим нещо. Имам 2 дивидита, ако искате да ги видим заедно!

# 7
  • Мнения: 198
Здравейте момичета   Grinning
Desert Princess благодаря ти за компетентното включване, точно по темата и красивата снимка  Hug
Надявам се тепърва да обсъждаме и споделяме много интересни и любопитни неща свързани с ориенталските танци!
Mahidevran пожелавам ти бързо възстановяване  Hug  Аз честно казано, засега не мога да кажа кой от двата стила ми харесва повече, в трайбъл харесвам това че е по фолклорен и по земен, танцуването в група много ми допада, също това че движенията не са прекалено сложни  Mr. Green В египетския стил ми харесва грацията. За гледане на двд аз съм за  Peace

# 8
  • Мнения: 3 830
И аз се записвам.
Чудесна темичка. Heart Eyes Hug

Танцувала съм 4 години ориенталски танци( в т.ч. арабски и индийски) и много ги харесвам. Изключително красиви са, грациозни и те карат не само да се вгледаш в танца, а и в танцьорката. Пренасят те в друг свят, приказен свят, където искат да ти разкажат далечна история. Ако имаш душа и сърце, ще я "видиш"...

# 9
  • Мнения: 2 818
  tiptoe  Примък. Нямам никакъв опит (освен пред огледалото вкъщи  Mr. Green ), но ми е интересно и при малко повече свободно време бих посещавала такива танци.

# 10
  • Мнения: 22
Засега само да кажа, че съм неотклонно с вас newsm47

# 11
  • Мнения: 12
Здрвейте момичета и от мен! Този уикенд бях на Salsa Congress в Боровец. Имаше урок по ориенталски танци и аз отидох с голям интерес. Много ми хареса! Бихте ли ми казали вие от кои градове сте и къде танцувате?

# 12
Хей,момичета ето че това ще е последната седмица в която ще се видим....до следващата година. CryИскам да ви кажа че безкрайно много се радвам,че ви срещнах и успях по някакв начин да ви докосна чрез изкуството наречено танц.Надявам се че ще продължаваме да се виждаме и за в бъдеще,и щe продължим да правим това,което започнахме за да може да популяризираме това красиво изкуство и Ориенталският танц да достигне до нивото което той заслужава.А аз лично призовавам всички момичета и жени да не се страхуват да опитат,защото това е най-женственият танц сред всички,той е свързан толкова много с нашата женска чувствителност и енергия.Happy Dancing.за всички вас Heart Eyes Grinning  bouquet
  P.S.Допълнително ще се включа с по вече информация за стила,в които преподавам.Скоро очаквайте и български сайт за нашата школа. Hug Heart Eyes Peace

# 13
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Aз щв чакам с нетърпение Новата година, да ни напишеш че продължаваме!

# 14
  • Мнения: 43
Момичета, аз съм във Варна отново! Имам да ви разказвам някои неща, но първо, защо не се чуем и евентуално да се видим с вас?

Общи условия

Активация на акаунт