Да дам ли АБ или да изчакам?

  • 3 696
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Здравейте!Трябва ми съвет колкото може по скоро.
Ще започна от начало,доколкото ми е възможно,защото всичко е такава каша! ooooh!
На 1,7 мес сме.От месец ходи на ясла.Една седмица е там,една е болна.Със сополи и кашлица е вече почти месец.Преди две седмици беше с гнойна ангина и пихме АБ-ospamoks./5 дни/После уж се оправи.Ходи една сед на яслата и отново хванахме вирус.Или поне така каза лекаря.Вечерта както спеше започна едно харчене и все едно не и стига въздухът.Педито каза че това е вирус,един вид алергична астма и аз точно не разбрах.Изписа калции на сироп,и перитол.В краен случай каза да дам кортизон ако не и стига въздуха.Не стигнахме до него,обаче от както взе да пие Перитола и калция кашлицата се усили много.Вечер като легне чак и се догажда.Вчера ходихме отново на доктор.Прегледа я и каза че е гнойна ангина,отново! newsm78Как гнойна като детето дори Т няма.Изписа друг АБ Цероксим.Реших да търся второ мнение.Заведох я на частно.Жената каза че има гъбички от Аб че не  е ангина.Изписа есберитокс,Биокс Тими,кетотефен и виброцил за носа,вит C по 1-2 капки в нослето и едно мазило за налепите.Започнах да и давам всичко,снощи беше малко по спокойна.Обаче не знам да давам ли АБ в крайна сметка.Притеснява ме да не е някоя алергия или друго.Днес ще ида да пуснем гърлен и носов секрет.Какво друго трябва да направя според вас,и къде да я  заведа?Да давам ли Аб или да изчакам!Притеснено ми е много!
Извинявам се за дългия пост и предварително благодаря!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
УНГ. Пуснете си изследванията и изчакайте резултата. Но си е за специалист. Аз ако съм в такава чуденка бих го завела. Само не разбирам защо ви е кетотифен?

# 2
  • Мнения: 7 201
Така и така си решила да пуснеш гърлен и носен секрет-изчакай си резултата. Peace
Но лечението,което сте правили от 5 дни с АБ мисля,че не е било ефективно. NaughtyАнтибиотик се пие минимум 7 дни,за да има ефект.Иначе може да остане недоизлекувано и да го повтори.

# 3
  • Мнения: 2 005
Така и така си решила да пуснеш гърлен и носен секрет-изчакай си резултата. Peace
Но лечението,което сте правили от 5 дни с АБ мисля,че не е било ефективно. NaughtyАнтибиотик се пие минимум 7 дни,за да има ефект.Иначе може да остане недоизлекувано и да го повтори.

И аз съм на същото мнение  Peace От недоизлекувана ангина стигнахме до хронично болни сливици , а и преди седмица и ги махнахме , но това е от неадекватното лечение на нашите специалисти .. newsm78

# 4
  • Мнения: 1 820
Ами и на мен ми прилича на недоизлекуване,обаче не знам как няма да има Т дори.Мисля си че педито е гузен нещо и нещо крие.Не знам!Няма да говоря колко ме е яд на него.А от некадърници аман.Вече втори педиатър сменяме и за тоя малак град в който живеем просто не знам къде другаде да идем! ooooh!
Днес не успяхме да пуснем секрети защото лабораторията ги взема до обяд а ние закъсняхме.Утре рано ще отидем.Просто ме притеснява времето-че докато си чакам резултата да не се усложнят нещата.И за това се чудя дали да почна АБ.Знам че са вредни,знам че се пие минимум 7 дни.Но нали правя всичко за доброто на детето и точно което ме е посъветвал лекаря.И на всичкото отгоре този който сега изписа отново е за 5 дни. newsm78
П.П. кетотифена го изписа за кашлицата.

# 5
  • Мнения: 7 201
Но нали правя всичко за доброто на детето и точно което ме е посъветвал лекаря.И на всичкото отгоре този който сега изписа отново е за 5 дни. newsm78
П.П. кетотифена го изписа за кашлицата.
Именно защото е за доброто на детето ти не допускай грешката да даваш АБ 5 дни! Peace Ще се въртите в омагьосан кръг и няма да има край... ooooh!
А ако е вирус,както твърдял лекарят ви,АБ е напълно излишен! Stop Бактериалните инфекции се лекуват с АБ,не вирусните.
ПП:Аз също смених 2 педиатъра,сега сме при 3-ти,но е точният лекар. Peace

# 6
  • Мнения: 1 545
Изчакай си резултатите от секрета, следи и температурата и гърлото/ хвърляй и ти по едно око и ако има промяна ще звъниш на лекар/ .През това време си давай есберитокса и виброцила.Промивай нослете усърдно с физиолгочине разтвор или стеримар.Може изобщо да не е за този антибиотик и после ще се ядосваш, че си го дала. Ако вдигне температура можеш да го почнеш.А пък да се надяваме, че бързо ще излезе изследването за секрета. И бъди спокойна. Децата го усещат.Бързо оздравяване.

п.п. Ако имаш вариант да задържите детето по-дълго в къщи, а не на ясла няма да е никак зле.Поне още 10 дни след като премине всичко.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Щом няма темп. защо да почваш АБ?
Гнойна ангина ако има, има и темп. Има различни налепи по сливиците, само при гнойни се дава АБ, според познат педиатър, доста лекари за да се презастраховат изписват излишен АБ.
Ако е гной - ще има болки в гърлото, при преглъщане на храна, няма да иска да се храни...

Може да поглеждаш гърлото редовно и да следиш за промяна. Най-лесно това става като светнеш в устата с фенерче - всичко се вижда добре.  Wink

А може да пробваш и с компреси от народната медицина.

И не се притеснявай, по- спокойно, ако ти си спокойна и детенце ще е добре. Гледай си я по-възможност ти, поне докато е болна...Не я насилвай да яде. Гушкай я повече и й обръщай внимание.  Децата така оздравяват по-бързо...  Peace

# 8
  • Мнения: 1 820
Благодаря на всички за подкрепата!Имам нужда в момента наистина,защото вече имам чувството че се въртим в кръг.Ще изчакам изследванията и  мисля да не я пращам на ясла и другата седмица.Ако има някоя бактерия или друго ще пусна и АБиограма за да видим кой АБ е най-подходящ.Иначе този си го купих,стой си в шкафа,и направо съм на ръба-да дам или да не дам. TiredНо ще ви послушам момичета и ще изчакам.Иначе детето си е в кондиция,храни се повече от колкото по принцип дори.Не дава признаци че я боли нещо.Кашля предимно вечер когато заспи.Денем рядко.Т е нормална...Надявам се да мине скоро. PraynigБлагодаря ви още веднъж за подкрепата   bouquet

# 9
  • Мнения: 27 524
Оспамокс е много лек АБ и рядко помага. Веднъж го пи Криско и повтори с ужасяваща сила това, което можехме да излекува от раз с друго лекарство.
От кой град сте все пак, за да дадем съвет къде да отидеш и за друго мнение  Hug

# 10
  • Мнения: 438
Ако кашлицата продължава провери какво е съдържанието на Перитол-а.Има вероятност да съдържа алергизиращи оцветители.Копирам ти това(преди съм го изровила от Интернет, но в момента не мога да ти дам линк)"А ето и съответните обозначения върху етикетите на продуктите, посочващи наличието на силно алергизиращи химически оцветители: Е 102 - лимонено-жълт цвят, Е 110 S - жълто-оранжев цвят, Е122, Е 123 и Е 124 - червени цветове, и Е 127 - розов цвят."
Преди време гледах една майка в "Часът на мама", която разказа, че детето й има алергия към такива оцветители и докато се установи каква е точно причината за кашлицата са сменили доста антибиотици и сиропи.От единия сироп вместо да се облекчи кашлицата се влошила, и по-късно се разбрало, че сиропът съдържал такъв оцветител...
Затова провери в листовката, че да не се окаже, че лекуват детето за едно нещо, а причината да е съвсем друга.

# 11
  • Мнения: 1 820
Перитола го спрях точно поради тези съмнение.Защото когато започна да го пие започна и кашлицата.Не съм много сигурна дали е от него,но съвпада.Днес ходихме на лекар.Сливиците са много възпалени,една до друга са почти и от това идвало хриптенето,кашлицата и не достига на въздух  Sad Та в крайна сметка почнахме АБ.Кофти ми е,че не успяхме да устискаме без АБ!Оспамокс знам че е слаб,незнам в крайна сметка какво стана,ама стана голяма каша.Сега обвинявам себе си че ако не бях търсила второ мнение детето щеше да  е забравило и да не се мъчи! ooooh!Аман от доктори!Иначе...от Хасково сме. Tired

# 12
  • Мнения: 2 005
Дано се оправите по - бързо , мила  Praynig И ний така страдахме от сливиции скоро ги махнахме , заради неадекватното лечение на нашите специалисти  #Cussing out Но всичко вече е минало и сега гледам детенцето ми да се възстанови и да сме добре  Hug Не се отчайвайи никакви болести за напред   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 820
Благодаря ти,миличка!Чул те господ!Утре може би ще пуснем и снимка,че вече и аз се побърках,а тая кашлица си стой на всичките тия глупости дето ги изпихме! Cry

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 22:30 от paneva

# 14
  • Мнения: 2 005
Благодаря ти,миличка!Чул те господ!Утре може би ще пуснем и снимка,че вече и аз се побърках,а тая кашлица си стой на всичките тия глупости дето ги изпихме! Cry
Миличка , защо не погледнеш тук нещо за кашлица , майките са много доволни от тия съвети на Д-р Михайлов ... newsm78 http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=3097
Представям си как се чувстваш в момента , и аз бях така с моето момченце - цели 6 месеца не можаха да го излекуват , то го тъпчеха с най- различен АБ , то инжекции ли не бяха , то какво ли не ...сега от страх горкото взе да заеква и гледам да го успокоявам , но майките най- си знаем какво ни е ....
Стискам палци скоро да се оправите !

Общи условия

Активация на акаунт