Отговори
  • Мнения: 1 217
Благодаря предварително на всички,които проявят търпение и разбиране.Ако темата ви се стори елементарна,няма да се разсърдя,но напоследък все повече ми се случва да срещам хора,които изглеждат недобронамерени,затова искам да Ви попитам: Как е редно да постъпим,ако нечие поведение ни се стори агресивно? Днес като се прибирахме от разходка,някакъв неугледно облечен човек(на средна възраст,отгоре на главата плешив,с провиснали светли карирани панталони и тъмно кожено яке) буквално ми се залепи зад гърба.Намалявах ли ход,намаляваше и той,а в момента,в който си влязохме във входа поднови забързаната си крачка.Не искам да утежнявам и без друго нелеката работа на органите на реда,но не ми се струва редно някой да приближава без видима причина на по-малко от педя разстояние,да не говорим,че доста често тези хора правят неадекватни мимики и жестове.Редно ли е да подам сигнал според вас в такъв случай? От една страна всеки е невинен до доказване на противното,но от друга не е ли добре да бъде проверена самоличността на такъв човек за да се предотвратят за в бъдеще неприятни инциденти?

# 1
  • Мнения: 183
Не ти е елементарна темата, но в случая няма и срещу какво да подадеш сигнал.
Вървял си е човекът..
Друг е въпросът, че ако някой на мен ми се залепи за гърба, ще гледам да отида на по-оживено място, където има хора.
Определено не бих искала да се озова с въпросния мъж, сама с детето ми във входа.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 840
Този вероятно просто не е знаел как да те изпревари - жена с дете, следва те. Виждала съм такива хора и аз. Ако не се спра и не го пусна да мине, направо дава газ и намалява според моята крачка Mr. Green

Не се шашкай!
Не можеш да подадеш жалба в този случай. Нищо не е сторил човекът.
Това,което можеш да направиш при такива ситуации, е да си прочела някоя и друга безумна книга наръчник за самосъхренение и да реагираш според описаните в нея правила Crazy

# 3
  • Мнения: 3 423
Може би просто е искал да те опипа.
На мен така ми се залепи един в един
асансьор. Пусна ме да вляза първа, а
докато влизах, ми се отърка о гърба.

# 4
  • Мнения: 4 965
Ако улицата (или тротоара) е била тясна и си била с количка, може да му е станало неудобно да те изпревари, пък да е бързал и да е чакал сама да се сетиш да му направиш път. Предполагам само...
Ако полицията проверяваше всички хора, които вървят след някого по улицата и то посред бял ден...
Той направи ли нещо конкретно? Каза ли ти нещо?

# 5
  • Мнения: 1 217
Улицата беше достатъчно широка,а той като намалих започна да се прави,че зяпа магазините,и в момента,в който влязохме във входа веднага ускори ход и сви зад ъгъла.
Лиске,ако се беше отъркал,със сигурност щях да се развикам,или да го ритна без да искам в слабините.Искаш ли да го снимам,ако го видя пак за да видим дали няма да го разпознаеш? Mr. Green Клонка,благодаря ти от сърце,ама не изглеждаше чак толкова дезориентиран.По-скоро начумерен и се озърташе все едно се чуди от кой да открадне нещо.Но пък сте прави,че заради всеки прошльо не мога да се замислям Hug Все пак ако ще се мре,предпочитам да не е от такава шушумига,или поне да се облече по-прилично следващия път Mr. Green Благодаря ви момичета! Hug

# 6
  • Мнения: 5 647
Може би просто е искал да те опипа.
На мен така ми се залепи един в един
асансьор. Пусна ме да вляза първа, а
докато влизах, ми се отърка о гърба.

Не му ли тегли една, не го ли сръга между краката?

# 7
  • Мнения: 743
Аз съм имала подобна ситуация. Беше към 11 вечерта, прибирах се. В началото на улицата ни имаше строеж. От там излезе някакъв и тръгна след мен. Направи няколко предложения зад гърбът ми, след което ме хвана за ръката. Обърнах се и го погнах с чантата, ритнах го и тоя се сви. Прибрах се и тогава се осъзнах какво се е случило.. Неприятно, но нищо друго не можех да направя.

# 8
  • Мнения: 1 763
Аз пък веднъж, както си вървях с количката, една възрастна жена от ромски произход започна да крещи след мен " Мръсница, уличница". Подминах, въобще не се уплаших, жената беше явно с някакви отклонения, но беше и много дребна и слаба, аз изглеждах два пъти по-едра от нея, а тежа 47кг. Обаче и на мен ми е чудно какво се прави в такива ситуации. Ако беше млад мъж с такива отклонения? Или ако аз бях някоя нервачка и се върна да и забърша два шамара ( на пръв поглед толкова и трябваха, за да се стигне до фатален край)?

# 9
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Не знам дали има редно и нередно, аз така правя:

1. Спирам и почвам да ровя много съсродотечено в чантата, сякаш търся нещо;
2. Ако нямам чанта спирам и почвам да се правя че набирам номер от мобилния;
3. Връщам се малко назад и се зачитам много заинтересовано в някоя обява/плакат/табелка;
4. Внезапно пресичам на отсрещния тротоар, сякаш току-що съм се сетила че трябва да отида някъде;
5. Спирам и започвам да изтупвам въображаемо петно от някоя дреха върху мен.

При всяка от симулациите първо спирам внезапно, за да изненадам обекта, иначе  през цялото време го държа под око, за да не ме изненада неприятно. Ако срещна хора спирам близо до тях, тогава понякога се навеждам да си закопчая/завържа обувката. Като се разкара продължавам, но имам едно наум при завой/ъгъл.  

# 10
  • Мнения: 2 401
А пък аз спирам рязко и още по рязко се обръщам и зяпвам преследвача в  очите.  Винаги бягат. 

# 11
  • Мнения: 2 099
И аз като минзухар-ът Mr. GreenА наскоро един вървеше и само повтаряше ох на батко сладаурчето,ох на батко тва и онова.Обърнах се и гледам той някво мъжленце кинта и двайсе и вероятно мисли да ме достигне със стълба SunglassesПочнах да се смея и той се обиди и се врътна демонстративно и си тръгна.В твоя случай избягвай тъмните места и тесните входове.И си носи нещо тежко в дамската чанта.Едно че не изглежда подозрително в дамска чанта,развива мускулите на ръцете и е добро оръжие ако фраснеш някой със силен замах.Майтап няма.Аз си мъкна едни тежести за глезени дето се закопчават с велкро.Мъкна ги откак ми разбиха челюстта да ми свият 10 кинта...

# 12
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 226
А пък аз спирам рязко и още по рязко се обръщам и зяпвам преследвача в  очите.  Винаги бягат. 


И аз правя така. Втренченият поглед е голяма сила. А връзката с дългите ключове винаги е в джоба ми. box box box

# 13
  • Мнения: 3 423
А пък аз спирам рязко и още по рязко се обръщам и зяпвам преследвача в  очите.  Винаги бягат. 

Абе, бягат, не си попаднала на убиец.

Всякакви ги има. Може да е случайност било,
може да ти е харесал парфюма и да е искал
да те диша по-дълго, може да е набирал даже
кураж да те заговори, може да е бил крадец,
може всякакъв. Според ситуацията се действа.
Или бездейства.

# 14
  • Мнения: 27 524
Сложен казус. Онзи ден бях в една градинка и Крико клечеше на около 50м от мен пред едно езерце. Изведнъж се появи един младеж с чадър с остър връх, отиде до Криско, взе да го тупа по рамото и му даде нещо. Докато притичам и се разкрещя, Криско го взе. Така и не разбрах какво беше - мънисто ли, бонбон ли... не знам. Разкрещях се да го върне, той се затича да го хвърли в езерцето, онзи пък се затича да си го спасява... Взе си го, аз взех Криско и се оттеглихме уж да изчакаме да си отиде. Да, ама не. Ние седим на пейката, той пред нас марширува като есесовец и размахава острия си чадър. Развинтеното ми въображение взе да ми рисува картини в стил Георги Марков с незнаещо къде да иде и какво да прави тригодишно дете и се ометохме скоропостижно.  Rolling Eyes
Може би младият човек е бил леко чалнат само, не и опасен, обаче... мога ли да рискувам и да проверя доколко? Tired

Общи условия

Активация на акаунт