Операция на миома-къде?

  • 8 025
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
За 2 месеца миомата ми е пораснала с 2см.Налага се спешно да я махнат ако искам да запазя матката. Не мога обаче да реша кой специалист да извърши операцията. Ходих при двама (за сега няма да споменавам имена)-единият е на мнение,че миомата ми може да се отстрани лапароскопски-4см е в момента,а другият е на мнение,че е твърде голяма за лапароскопия и е на самата матка, та ако искам качествена операция с по-добро зашиване на матката то трябва да се прибегне до отворена операция.  Моля,давайте съвети и координати на лекари.
А  тези които са преминали през такава операция моля да споделят какъв размер е била и лапароскопски или "отворено" са я правили.

# 1
  • Мнения: 485
Побут.....че на вас разчитам.......

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Какъв вид е миомата ти?

Принципно, отворената операция дава повече поле за изява и съответно за много точна преценка на тъканите. Дори по време на операцията (при добро желание и съответно ако се практикува тук, в Бг) може да се направи и биопсия. Важно е и яйчниците ти как са... сигурно важно е, дали искаш да имаш още деца и т.н.
От друга страна лапароскопската е много "лека" и дето се казва се възстановяваш почти веднага.
Добре е, че си се консултирала с поне 2-ма специалиста.

Аз давам своя глас за д-р Тюфекчиева и проф. Карагьозов от МА. Те оперираха майка ми преди години и сме много доволни от резултата.

# 3
  • Мнения: X
най-добре ще направиш ако се консултираш с доктор тюфекчиева.тя е страхотен човек и отличен специалист, прави и лапаропски и коремни гинекологични операции ,но всичко зависи от състоянието ти.но тя ще ти каже най добре, отидеш ли при нея,няма да съжаляваш.работи в майчин дом , има частен прием извън болницата.успех

# 4
  • Мнения: 485
Какъв вид е миомата ти?
С най-неблагоприятното разположение ми казаха-по десен кант в самата матка

Аз давам своя глас за д-р Тюфекчиева и проф. Карагьозов от МА.
Ами,такива ужасии са ми разказвали за Майчин дом,че някак не смея да се доверя.Знам,че все пак важен е лекарят, а не толкова условията...но да ви питам дали не знаете някой от утвърдените специалисти в тази област да оперира и в частна клиника?

# 5
  • Мнения: 190
Моя приятелка се оперира в частната клиника на д-р Мазнейкова и е много доволна и от операцията и от самия престой в клиниката.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 913
Военна болница, д-р Начева. Ако не си от сем. на военни се минава на преглед с направление от личен лекар в кабинет Гинарт - на 2 ет. на поликлиниката им. Всеки ден след 14 ч са прегледите.  В съшия кабинет преглежда и доц. Василев,  зависи за кого се запишеш.
Те преценяват дали лапароскопска или истинска операция. Бяха ме записали за лапароскопска през 09/2007, но 3-4 дни преди това потече много кръв, приеха ме по спешност и ми направиха истинска операция. Възстановяването е леко, като при секцио. В отделението всички много се грижат за оперираните,  даже като не са на работа звънят да питат как е оперирания от тях.
Възстанових бързо, е ограничавах вдигането на тежко известно време. Ползвах 1 месец болнични от там и после още 5 м. от ЛКК в поликлиниката.
Препоръчвам ги за всички видове лечение. Лекарите са много добри, персонала внимателен, болницата много подредена. Няма нищо общо с ужаса в Майчин дом , Пирогов или Онкологията
/от личен опит го казвам/. Намерих адреса в интернет, без познанства и връзки отидох там и сега съм здрава.  Не е реклама - имат достатъчно пациенти.

# 7
  • Мнения: 485
Военна болница, д-р Начева. 
Лежала съм във Военна болница заради проблеми със стомаха. Много съм благодарна на екипа на доц.Кацаров,също и за отношението на персонала като започнеш дори от обикновените санитарки-възпитани и приветливи жени.Не съм знаела че правят и гинекологични операции,съветът ти е много ценен,ще го имам впредвид. Искам само да те питам- на теб операцията ти от миома ли беше,кой точно ти я направи,какви изследвания ти бяха направени за да поставят диагнозата...а също дали някой от специалистите там има частен кабинет,защото от опит знам,че чакането във Военна понякога е безкрайно.  bouquet

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мисля, че Карагьозов практикува и в Токуда.
Но може и да бъркам.

# 9
  • Мнения: 466
Аз бихти препоръчала д-р Тюфекчиева -оперира в Майчин дом . Тя отстрани 3 миоми на моята сестра , случая и беше доста завързан - не и даваха гаранция , че ще и запазят матката .Д-р Тюфекчиева се справи перфектно . Сестра ми също искаше да се оперира в частна болница - влезе за операция , сложили и упойка , но не могли да я интубират  Laughing.Наистина мизерничко е в Майчин дом , но в крайна сметка важното е операцията да е успешна .

# 10
  • Мнения: 485
Лекуващият ме гинеколог ми препоръча д-р Божилов от Майчин дом. Някакви отзиви за него,че в Здравния справочник,никой не ми отговаря?

Аз бихти препоръчала д-р Тюфекчиева -оперира в Майчин дом .
Да,от изчетеното в нета има доста добри мнения за нея ...утре ще пробвам да взема час,дано не ме забутат чак след месец.  bouquet

Мисля, че Карагьозов практикува и в Токуда.
И там ще звънна-където ми дадат по-рано час...там отивам,решено...че то не само да ме прегледат ами и да ме вкарат в графика за операциите...при проф.Горчев в Плевен имаха място чак за средата на януари.

# 11
  • Мнения: 485
Побут напред,че където звънях ми дават час за средата на ноември.
Дано се включи някой с отзиви за д-р Божилов.

# 12
  • Мнения: 22 344
Клиника Света Марина, град Плевен, професор д-р Григор Горчев.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако се решиш на преглед при д-р Тюфекчиева (която аз препоръчвам горещо), то знай, че тя има частен кабинет на бул Витошка. Та обаждайки се там, да ти запишат час, е повече от сигурно, че отиваш поне 20 дни напред. Но отиди някоя вечер (в дните, в които тя има прием), след 18:00ч. и кротко почакай. Повече от сигурно е, че ще те прегледа.

Успех.

# 14
  • Мнения: 164
Здравеи и от мен. Препорь4вам доц. Попова - V градска в София. Тя ме оперира през февруари 2006 г. и сега имам 1 здраво беб4е. Ако искаш пове4е инфо ми пиши. Попова има кабинет на Сливница. Успех.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт