За първа година в детската градина! - 9 част

  • 16 043
  • 301
  •   1
Отговори

Анкета

За колко време се адаптира детето ви в детската градина?

Опции:

# 1
  • Мнения: 1 240
Спяща красавица,   bouquet

Момичета не се нахвърляйте така към Мими, сигурна съм, че всичко, което е казала е било с добри чувства.

# 2
  • Мнения: 2 956
Ние утре ще пропуснем.Ще ги водят на екскурзия, а аз реших да не го пускам.

# 3
  • Мнения: 23
Ще си трая за родитело-учителските отнашения. Кажете нещо за засилване на имунната система на децата. Какво ви е мнението за меда, прополиса и т.н. Някой давал ли е "Имуно окси превент" на малко дете от "Осцилококцинум" до гуша ми дойде. Не искам да махаме носната сливица понеже може да се закърнее с времето. Доволни ли сте от "Еуфорбиум" капки, които се дават през уста за да не увреждаме лигавицата на носа.

# 4
  • София
  • Мнения: 750
Трета година синът ми прави 6 месечни курсове с Рибомунил. Аз съм много доволна.
На дъщеря ми, която по принцип е здрава - давам прополис. Онзи ден купих пчелен прашец, но четох че има "анаболен" ефект и май ще се въздържа.
Отделно пият витамин С и Мултисаностол /но не вярвам, че има особен ефект/.

# 5
  • Мнения: 386
Отчет от началото до сега:

в детската - 6 работни дни
в домашни условия - 32 работни дни (тук влиза и карантината от варицела)

= 16%  от работното ми време са покрити

И това при условие, че децата се контролират на входа всяка сутрин от сестрата, а също факта, че моята не е боледувала досега от респираторни заболявания.

Давам прополис- капки от спиртен р-р във вода при всяко съмнение. Досега винаги са помагали, но в градината - Не!

Дали в броя на децата, дали не проветряват,...  кажете моля  според вас къде е грешката!

# 6
  • Мнения: 199
Алекс също пие рибумонил-6месечен курс,но все пак с каквито и имуностимуланти да ги тъпчем ако има болни деца то със сигурност и нашите ще боледуват #Cussing out

# 7
  • София
  • Мнения: 6 259
mimitops, мнението ми за "Осцилококцинум"-а съвпада с твоето.  Peace

gal4w, според мене грешка просто... няма.  Rolling Eyes Не ме разбирайте погрешно, абсолютно съм против учителките да се превръщат на болногледачки и да дават на децата лекарства, пък било то за доизлекуване или хомеопатични. Слава богу, че в нашата детска такова нещо няма, пък и след онзи случай в друга градина в Лозенец с лексотана  съм сигурна, че няма и да има.  Peace Просто, когато децата са в колектив, няма начин да не боледуват - кои повече, кои по-малко.  Tired Само се моля Ади да не направи отит, бронхит или, не дай си боже, пневмония. Виж, това вече си зависи до голяма степен и от родителите - в яслата имахме случай на дете в болница с пневмония след продължителна "алергична" кашлица. Разбирам, че е трудно, на мене също ми е. Сигурно на други им е и по-трудно, отколкото на мене. Само че, след като детето след това не беше с месеци на ясла, т. е. майка му не беше на работа, надали на семейството му е станало по-лесно.  Outta Joint

# 8
  • Мнения: 2 587
Резултатите са ни готови(кръв и урина) - нищо не било във норма,или е по-високо,или по-ниско.С една дума "бактериална инфекция".Изписаха антибиотик и в петък сме на контролен преглед.Тогава ще е готов резултата и от секретите.Все още не е изключена алергия.

# 9
  • Мнения: 3 219
jmoto , сиптомите които описваш...изобщо не ми приличат на алергични Peace
Може и в някаква комбинация да е, но тази висока температура.... ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 949
Да се оплача и аз Sad Днес групата на дъщеря ми има нова г-жа. Стори ми се симпатична жена сутринта. 2 дена - днес и утре ще бъде по цял ден, за да опознае децата. Обаче май Криси не е очарована от нея.  newsm78 Може би защото още не я познава добре.

Мими, питам теб, понеже си И от другата страна. Дали ще е удобно утре да й кажа на жената, че Криси има явно проблем с адаптацията и без промяната (нейната поява), да направи, ако е възможно нещо, за да й помогне в това. В смисъл, не нещо да я обвинявам, просто да й обясня как стоят нещата с мото дете. Тази вечер постоянно ми повтаря "Искам г-жа ХХХ" (другата) или направо и категорично "Няма градина". Отчайвам се вече! Не знам какво да правя.  Confused Тъкмо малко посвикне и замени плача с мрънкане и вземе, че се разболее и айде пак вкъщи. Е как да свикне детето  Crossing Arms

Jmoto, каквото и да е, нека минава бързо и леко

# 11
  • София
  • Мнения: 1 456
Хоп троп и аз тук! Heart Eyes

Спяща Красавичке,   bouquet!

# 12
  • Мнения: 1 240
Мими, аз съм заложила на клеевата тинктура всеки ден по 2 капки в млякото, а също така и мед. И най-вече разходки навън. Всеки ден след градина сме по 1.30-2.00 часа навън, събота или неделя задължително в гората поне половин ден, до скоро даже спяхме следобяд на някоя поляна. Просто такъв е моя начин на живот и не мога без природата, дано и Гергана се научи така.

jmoto, дано минава бързо, каквото и да е.

Днес в Смолян имаше празник по случай Освобождението на Родопите, бяхме пред паметника на Полковник Серафимов за официалната част, слушахме Химна на България, бяхме точно до военния оркестър, Гергана много се впечатли! После се преместихме на каскадите, купихме балон и светеща пръчка, гледахме зарята и се прибрахме доволни.

Гергана и утре няма да ходи на ДГ, мисля в четвъртък ако е добре, да я пусна.

Лека и спокойна вечер!

# 13
  • Мнения: 2 467
Моята дъщеря е още болна и си е в къщи. Както върви тази седмица също пропускаме градината.

За имуностимулантите - против съм изкуствените. Давам плодове колкото поеме, наблягам на натуралния пчелен мед.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Днес сме на градина. След като преболедува леко бронхитът този път, да чукам на дърво.
Не ми се мисли, идва грипният сезон  Cry
Миналата година давах Имунокинд и Есберитокс, в яслата се задържа от септември до декември без особени проблеми( малко хрема). За сметка на това обаче февруари направи пневмония.
Тази година сме на Рибомунил, този месец приключихме със схемата. Е, на фона на него има една гнойна ангина и един бронхит вече...
Явно няма ефект от нищо при моето дете. Израстването му е майката.

Общи условия

Активация на акаунт