Минерална вода?

  • 7 680
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте всички,искам да ви попитам дали е добре да се дава на бебе на 1месец минерална вода и дали е добре да се преварява и да се разтваря адаптираното мляко с нея.Аз правя тояно така без никой да попитам и се чудя дали не е вредно нещо.Моля ако някой знае какви са последиците от минералната вода да помага.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Трябваше да попиташ педиатъра си. Щеше да разбереш, че минерална вода не се дава на бебе. Наличието на соли в нея вреди на бебешките бъбреци. То вреди и на бъбреците на възрастните, поради което дори те трябва да редуват различни марки минерална вода и трапезна /чешмяна такава.

Мини на трапезна вода за бебето. В момента Девин с розов етикет е такава.

Все пак това, че си я преварявала я е 'омекотило' минералната вода до някъде мисля.

# 2
  • Мнения: 5 241
Аз понякога да не кажа в повечето случаи казвам "минерална вода",но имам предвид именно трапезната Wink
Ако е на Предела,Аква Дива,Девин(розов етикет),Аро (така ли се казваше водата на Метро),Кинли(бяха ми казали че и тя ставала за бебета) няма за какво да се притесняваш,можеш да я даваш(ако някой се сеща и за други води подходящи за бебета нека ги напише).Но ако не е трапезна не е хубаво да се дава,както ти е писала Isa.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Радина, незнаех, че има толкова марки  Blush

Ние давахме Кинли преди Девин/розов/, но Кинли вече не се произвежда. Минахме на бутилирана вода /преди това чешмяна минала през кана Брита и преварена ooooh!/, когато тръгнахме за морето миналата година. Тогава Дариа беше на 2 месеца и малко.

# 4
  • Мнения: 1 320
Да добавя само ............. чешмяната вода се преварява !
Трапезната може да се вари , НО не и минералната .
Потърси информация по другите теми .....

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Да добавя само ............. чешмяната вода се преварява !
Трапезната може да се вари , НО не и минералната .
Потърси информация по другите теми .....


Защо не се преварява минералната вода или трапезната? Това не го знаех.  newsm78 Thinking

Даже съветът на производителите е розовия Двин да се преварява за малки бебета.

Обясни ми моля те, че не ми е ясно. Blush

# 6
  • Мнения: 1 320
........ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31959.15 ..... мнението е на втора страница на силвана....
не се вари минерална вода защото : при варенето особено ако е по-продължително минерализацията се покачва, тъй като течната фаза се изпарява- водата извира.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Мерси, Веси,

то е ясно ама като никога не ме е бивало по химия... Аз си мислех, че солите се изпаряват също  Embarassed

# 8
  • Мнения: 5 241
На Девин(с розовия етикет) никъде не видях да пише за бебета да се преварява  newsm78 То вярно че аз купувам от малките бутилчици,но....все пак е същата Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
На Девин(с розовия етикет) никъде не видях да пише за бебета да се преварява  newsm78 То вярно че аз купувам от малките бутилчици,но....все пак е същата Simple Smile


Пише го на рекламите, по точно пише, че БГ-педиатрите съветват водата за кърмачета да се преварява.

# 10
  • Мнения: 25
Благодаря ви за помощта,вече не даваме минерална вода,само вече откакто сменихме водата ми се струва че бебока намали количеството на храната възможно ли е да е от водата?

# 11
  • Мнения: 89
 Аз мисля, че е хубаво е "Девин" - розов етикет да се преварява, защото тя не е трапезна, а се води изворна, но просто е по-чиста от чешмяната.

# 12
  • Мнения: 46 438
На Девин(с розовия етикет) никъде не видях да пише за бебета да се преварява  newsm78 То вярно че аз купувам от малките бутилчици,но....все пак е същата Simple Smile

Не, не пише да се преварява. Пише, че облекчава майките при приготвяне на бебшката храна, ако трябва да се преварява не виждам в какво се състои облекчението  Laughing
Аз не преварявам, но София е голяма, за всеки случай питайте педито.

Последна редакция: пн, 18 юли 2005, 20:03 от Никол

# 13
  • София
  • Мнения: 1 845
На етикета не пише, а на рекламата-Министерство на здравеопазването и май бг педиатрите съветват за кърмачета водата да се преварява.
Ние карахме на чешмяна през Брита и после преваряване. Понякога съм я преварявала, без да я филтрирам.
Специално в СФ водата като цяло е ок и може да се преварява за бебето.
От минералните трапезни води за бебе са подходящи тези с ниска минерализация. Хисаря, Белово, Горна Баня, Девин-син са доста минерализирани. Общота минерализация на Г. баня например е около 160, а на Девин-розова за бебета около 80.
Така че, ако ползваш минерална трапезна, избери с подходяща минерализация.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Да питам и аз: детето ми е на 1 год. и 8 мес., досега й давах чешмяна преварена, но нещо взе вече да ме мързи да преварявам и направо минах на минерална вода. Дали не е вредно пък се замислих като ви чета?...

Общи условия

Активация на акаунт