Как да възобновя производството на кърма?

  • 625
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 619
Моля за спешна помощ! Миналата седмица аз и моя син се наложи да влезнем в болница за 6 дена. На смесено хранене сме/по скоро бяхме/ и преди случката цедях по 120 мл кърма. В болницата нямаше как да се цедя пък и от стреса недоспиването и неяденето не усещах и поълнота в гърдите  за целия престой изцедих веднъж 60мл  веднъж 20 мл. Вече сме си вкъщи аз съм по във  форма и имам желание да давам на детето си отново кърма, само дето хич я няма Cry Вече втори ден цедя едва по 20 мл общо от двете гърди и това ми отнема към 40 мин. Буквално капка по капка цедя и събирам. Мога ли по някакъв начин да подпомогна и стимулирам отделянето на кърма и дали изобщо ще успея след този период на пауза.

# 1
  • Мнения: 9 481
Да, можеш! Hug
Първо се успокой....явно наистина си изживяла стрес, който само вреди на теб и бебето.
Виж в този подфорум библиотеката:"всичко за кърменето"-там има инфо за релактацията Peace
Като начало-спокойствие, често кърмене, пълноценно хранене /включи пълнозърнест хляб, варено жито, сурови ядки /без фъстъци-алерген са/, повече течности /ай-добре вода Wink/ Ако искаш пробвай и лактогонните чайове /аз лично никога не съм ползвала и нямам преки наблюдения/
Ще успееш! Hug

# 2
  • Мнения: 3 695
Най-добре бебето да суче директно, защото изсуква повече отколкото може да се изцеди. Така хем ще стимулира по-добре лактацията, хем на теб ще ти е по-лесно. Слагай го начесто да суче. Успех!  Peace

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Моят съвет е също да си спокойна и уверена. Ще стане бавно, но ще се върне лактацията. Аз съм пила български лактогонен чай, ядох варено жито и ядки, без фъстъци, и при мен имаше полза. Ако може да кърмиш директно е най-добре, има и такива статии в Библиотеката.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Незная каква е причината да цедиш вместо да кърмиш, но както вече ти писаха често сукане може да върне нещата, но цедене  Rolling Eyes.... не зная.
Успех!

# 5
  • Мнения: 2 829
Ако бебето все още суче от гърда-това е най-добрият начин, но ако не иска да суче-не се отчайвай, и с цедене можеш да стимулираш лактацията! Просто цеди по-често (въпреки че на 1 цедене ще изкарваш по-малко количество общо за деня ще изцеждаш повече) и като спре да пуска гърдата продължи да цедиш "на празно" още малко. Опитай се като цедиш да се отпуснеш, да не мислиш за това дали ще стане или не, а просто да гледаш бебето, да слушаш хубава музика, въобще - да релаксираш (знам че може дори да ти звучи абсурдно, но наистина има значение).
Желая ти успех! Hug

# 6
  • Мнения: 326
Ох и аз съм в подобна ситуация. Confused Бебо по цял ден ми виси като прикачен. Ту реве неистови и пищи, ту яде и заспива нo за 5-10 мин. Струва ми се че по цял ден стои гладен. АМ не иска да яде, и уж така е по-добре, но е много нервен.
Хомеопатичните зрънца RICINUS COMMUNIS 5 CH дали ще помогнат???
 

# 7
  • Мнения: 961
Когато имах проблем и дохранвах, най-много ми помогна цеденето с помпа по 5мин на гърда(макар и без да изцедя повече от десетина капки) след всяко кърмене. Честото кърмене е по подразбиране, а ако не суче директно от гърда -  честото цедене. Ако имаш възможност на два-три часа да се изцеждаш, по десетина - петнайсе минути може би ще е по щадящо за гърдите ти, отколкото да се мъчиш 40 минути. Пиех доста течности, хапвах доста месце, сурови бадеми... Другото важно нещо е почивката, ако можеш да спиш повечко, ще е много добре!
Нямам опит с хомеопатични лекарства, но те все пак са лекарства и трябва да се изпишат от хомеопат след консултация!
Успех  и на двете ви!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт