Въпрос към майките ваксинирали с Превенар

  • 1 530
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 020
Тъй-като чета за ваксината Превенар или по-точно как се понася от по-големите дечица, се интересувам, ако някой е поставял  на детенце над три години ваксината, имаше ли някакви странични ефекти и изобщо как се отрази на детенцето поставянето на ваксината?

# 1
  • Мнения: 27 524
На 2 годинки сме я слагали, не е имал никакви проблеми  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 7 020
Блонди, благодаря. Няма ли други майки ваксинирали децата си с Превенар?

# 3
  • Мнения: 690
И мен ме интересува ваксината Превенар. Ваксинирам дъщеря си (на 4 навършени месеца) с Пентаксим. Четох, че Пентаксим и Превенар съдържат различни менингит-причиняващи вируси. Въпросът ми е - в този случай трябва ли да поставя и Превенар? Съвместима ли е и препоръчителна ли е с Пентаксима?

# 4
  • Мнения: 382
И мен ме интересува ваксината Превенар. Ваксинирам дъщеря си (на 4 навършени месеца) с Пентаксим. Четох, че Пентаксим и Превенар съдържат различни менингит-причиняващи вируси. Въпросът ми е - в този случай трябва ли да поставя и Превенар? Съвместима ли е и препоръчителна ли е с Пентаксима?
И мен това ме интересува,може ли да се прилага с Пентаксим?

# 5
  • Мнения: 573
Ние сме слагали и Пентаксим и Превенар. Това са две различни ваксини - става въпрос за различни вируси. С Превенара малко закъсняхме и я сложихме на 1 година, тогава се правят две дози. Странични ефекти не сме имали.

# 6
  • Мнения: 168
Аз сложих Превенар на сина ми (2,6г.) преди 2 месеца. Няма проблеми. Доволна съм

# 7
  • Мнения: 690
Kaigi & vessence, благодаря ви за отговорите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт