Агресия при малките деца

  • 1 102
  • 2
  •   1
Отговори
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Здравейте!
Имам детенце на 11 месеца и половина. От 2 месеца започнах работа и за него се грижи неговата прабаба. През деня са в нас, играят, ходят на разходка и т.н. Вечерите, както и събота и неделя прекарваме с него.
От няколко седмици забелязах, че е станал много агресивен. Прави каквото си реши (дърпа покривката на масата, пипа контактите и други) и ако искаш да го спреш, дере по лицето и се сърди. По принцип сме много търпеливи с него и се опитваме да му обясним, че това не е хубаво и боли, но той продължава да го прави.
Може ли тази агресия да е свързана с моята липса през деня. Все още го кърмя сутрин и вечер, не съм го лишила от кърмене през деня (спряхме го при захранването с попара преди няколко месеца). Много съм притеснена, защото преди не го е правил. Той е много буен и не се спира на едно място. Понякога, когато продължи да дърпа покривката го плесвам през ръката леко, но той и от това не разбира.
Моля, дайте ми съвет!

# 1
  • Мнения: 5 760
Първо това поведение е напълно нормално- в тази възраст започват да хвърлят предмети отвисоко и изобщо правят доста белички! Laughing Това, че се наранява вече действително е повлияно от нарушаване на стериотипа му- Вие вече не сте с него и това го прави несигурен и нервен . Постепенно това поведение ще отзвучи, но е добре действително да му се обясни, че така не се прави и да сеотвлече вниманието му с нещо забавно. С това си поведение то иска да му се обръща внимание и до известна степен да се налага и манипулира! Laughing Confused

# 2
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Благодаря Ви за отговора.
Една колежка ми каза, че понякога хората са по-агресивни при проблеми с щитовидната жлеза. Преди 2 месеца бяхме пипнали вируса с разтройството и го държа цял месец, като бяхме на диета и прахчета. Тогава забелязахме, че очите му са подпухнали отдолу. Докторката каза, че е нормално. Но сега-2 месеца по-късно, отново е така.
Притеснявам се да не би нещо да не е наред - това за мен не е нормално. Иначе детето е много жизнено и активно, храни се добре и пие вода.
Дали може да има някакъв проблем и към какъв доктор да се обърнем?

Общи условия

Активация на акаунт