Багаж за родилното

  • 18 066
  • 43
  •   1
Отговори
Здравейте бъдещи и настоящи вече мамчета Simple Smile
Предполагам, че тази тема вече я има някъде, но тъй като не можах да намерия информация във форума реших да я "отворя" отново.
Аз съм в 7 месец и може би е рано, но искам да съм подготвена с това какво да нося в родилното.  Ще раждам в Св. София Simple Smile
Ще съм благодарна да споделите опит настоящи майки и вие бъдещи каквато информация имате.

Мерси предварително на всички

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
В моя багаж имаше
Удобна нощница
Пантофки (джапанки за банята там също)
Тоалетни принадлижности , хавлия
XXL дамски правръзки
помпа за кърма (обикновенна)

.....към днешна дата това са нещата за които  се сещам (вероятно изпускам нещо  Rolling Eyes)



Успех     bouquet

леко бременеене и едно чудесно бебче на финала  Hug

# 2
  • Мнения: 518
Ето за какво се сещам аз:
За бебето
- памперси, дрешки за изписването, шише, ако се наложи да яде АМ - 2бр. (и за водичка)
За теб
- превръзки, повечко да са  Mr. Green
- нощница, ако не дават в болницата служебни  Grinning
- евентуално помпа за кърма, ама може и после да ти я донесат
- документи, зарядно за телефона, тоалетни принадлежности, кърпа
И още неща има, но сега не се сещам - другите мами ще ме допълнят. Успех и леко до края, а после сладко малко бебче!   ylinfant

# 3
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Освен гореизброените, мисля, че искат един пакет памперси за бебето. Най-малките на Памперс.

П.С. А сега видях, че il84 ги е написала Peace

# 4
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 748
Общо взето момичетата преди мен са направили пълен списък.Моят съвет е да вземеш 2 нощници,за да имаш за смяна и някоя връхна дреха,нали ще раждаш през зимата.

# 5
  • Мнения: 347
аз съм процес на подготвяне на :

1 две нощници
2 джапанки
3 два чифта чорапи
4 бельо
5 сутиен за кърмачки
6 лигнин
7 кърпа за лице и ръце
8 кърпа за баня
9 четка за коса
10 лак за коса /защото ползвам/
11 червило или гланц
12 четка и паста за зъби
13 сапун, шампоан
14 тоалетна хартия
15 мокри салфетки
16 подложки за гърди
17 ролон, дезодорант, парфюм /кой каквото ползва според мен/
18 помпа за кърма
19 гармастан за гърди
20 зарядно за тел.
21 телефон
22 фотоапарат и зарядно
23 биберон бебе
24 ръкавички за бебе
25 памперси за бебе
26 дрехи за мен /по преценка-камизолка, блузка, елек-според сезона/
27 чаша, лъжица, вилица, нож, чиния
28 книга за четене /вестници, списания-по избор/
29 картона от консултацията
30 всички изследвания-спин, васерман, хемоглобин, кръвна група и тн/
31 лична карта
32 мин. вода
33 крем за ръце, лице, козметика-според кой каквото ползва
34 лист и химикал
35 тампони за кърма
36 нещо за хапване-според предпочитанията
37 пари в брой
38 домашна шапчица за бебето

# 6
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Общо взето момичетата преди мен са направили пълен списък.Моят съвет е да вземеш 2 нощници,за да имаш за смяна
Те там дават от болницата докато лежиш (ако става въпрос за бившата Тина Киркова де). После ще й трябва нейна само докато се придвижи от стаята до мястото за преобличане, разбрах, че ги взимали преди да са ти донесли дрехите Rolling Eyes

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Вече са ти отговорили.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Общо взето момичетата преди мен са направили пълен списък.Моят съвет е да вземеш 2 нощници,за да имаш за смяна и някоя връхна дреха,нали ще раждаш през зимата.

Списъци много и различни.Момичетата са направили списък и то достатъчно пълен.Аз лично ще нося две мои нощници и халат , защото и аз ще раждам зимата/дай боже  Praynig/

# 9
  • Мнения: 4 433
лигнин,превръзки
бельо,лична карта
джапанки,телефон,зарядно

# 10
  • Мнения: 4 784
Лк, фотоапарат, телефон, зарядно, четка и паста за зъби, бельо, козметика.

Ти най-добре питай от какво ще имаш нужда, там, където си решила да раждаш.

# 11
  • Мнения: 1 512
Общо взето багажа зависи от това къде ще раждаш.Иначе - памперси за бебока,мокри кърпички,за тебе - тоалетни принадлежности,кърпа,хавлия,чехли,телефон,зарядно,фотоапарат,превръзки и друго което ще ти потрябва ще ти донесат в последствие.Успех и леко раждане.

# 12
  • Мнения: 6 713
Аз имах доста памучни кърпи - малък размер, с тях забърсвах навсякъде, защото беба повръщаше много! Лигавниците ни не ни стигаха Laughing Laughing

# 13
  • Мнения: 194
аз съм процес на подготвяне на :

10 лак за коса /защото ползвам/
17 ролон, дезодорант, парфюм /кой каквото ползва според мен/



в болницата,в която аз раждах не бяха позволени тези принадлежности,заради  аромата.Лекарите и акушерките бяха на мнение,че не са подходящи за новородени Rolling EyesНай-добре се опитай да си вземеш списък от болницата,в която си решила да раждаш Peace

# 14
  • Мнения: 148
Аз си бях подготвила нощница, но истината е че там ми даваха нова всеки ден и моята не влезе в употреба, но е хубаво нещо връхно да си вземеш - жилетка примерно Simple Smile
Чехли на всяка цена, бельо различно от прашки ; Whistling, лигнин - при все ч там ми дадоха, превръзки. По-късно ще ти трябва разтвор от смрадлика - зависи как мислиш да раждаш. Тоалетните принадлежности няма да оментирам. Телефон и зарядно на всяка цена, фотоапарата е по желание разбира се. Личната карта е задължителна. Кърпа трябва да имаш, за баня и за лице. Тоалетна хартия на всяка цена. Не ти препоръчвам дезодоранти ако не искаш да си позадушиш бебето. Кремче за зърната, не помня как се казваше, и помпа за кърма на всяка цена. Нещо с което ще си запълваш времето. Вилица, лъжица и ножче са добра идея - там ще ти дават само със самите хранения, ако решиш да хапнеш междувременно.... Като съответно трябва да съобразяваш това хранене с това че вече ще кърмиш и не можеш да ядеш всичко.
Дрехи за теб и бебо( за изписването в повечето случаи там ги омотават с какво ли не в АГ-то Simple Smile) )Ръкавичките за бебо са задължителни защото се драскат много по личицето. Памперси е хубаво да вземешно моя съвет е няакви по-евтини за самото родилно, за после си вземи качествени, но докато сте там те не слагат на бебо тези които ти си донесла...

Общи условия

Активация на акаунт