LCD телевизор.

  • 7 020
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Днес се сдобихме с LCD телевизор SONY Bravia, но нямам и идея как се почиства.

Предполагам, че се използват антистатични препарати, заради намагнетизирането?! newsm78
Мога ли да използвам примерно препарат за почистване на прозорци и някаква по-мека кърпа?

Има ли по-специални препарати и кърпи или четки ли, знам ли и аз, специално за такива монитори? Проблемно ли е, ако използвам препарат за прозорци и обикновена памучна кърпа?

# 1
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Estellia, има специални препарати за почистване на LCD дисплеи и телевизори. Аз имам такъв за лаптопа. То е дена гъста течност, която се пръска и после се почиства с кърпа от микрофибър, която върви към комплекта. Марката не я знам, а и не им е под ръка да проверя. Но си го купих от Технополис. Не беше особено скъп!

Най-малкото е добре с много мека кърпа да почистваш, за да не се драска.

# 2
  • Мнения: 1 176
 В книжката с инструкции не е ли отбелязано как да се почиства телевизора? Погледни там, трябва да има нещо по въпроса.

# 3
  • Мнения: 147
аз мисля че само с микрофибърна кърпа пак ще стане, аз имам една, която ми беше с лаптопа и ги минавам наред  Grinning

# 4
  • Мнения: 6 039
Днес се сдобихме с LCD телевизор SONY Bravia, но нямам и идея как се почиства.

Предполагам, че се използват антистатични препарати, заради намагнетизирането?! newsm78
Мога ли да използвам примерно препарат за почистване на прозорци и някаква по-мека кърпа?

Има ли по-специални препарати и кърпи или четки ли, знам ли и аз, специално за такива монитори? Проблемно ли е, ако използвам препарат за прозорци и обикновена памучна кърпа?


пръскаш с това:
http://83.228.53.252/img/small/akari_small.gif

и търкаш с това:
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/images/4etka%20Sprunt.jpg

# 5
  • Мнения: 18 542
Днес се сдобихме с LCD телевизор SONY Bravia, но нямам и идея как се почиства.
Заложи на почистването като при обикновените елсидита  Peace

# 6
  • Мнения: 6 039
Днес се сдобихме с LCD телевизор SONY Bravia, но нямам и идея как се почиства.
Заложи на почистването като при обикновените елсидита  Peace


що? ако е бравиа, не те съветвам да го чистиш като останалите лсд-та/

# 7
  • Мнения: 3 830
В книжката с инструкции не е ли отбелязано как да се почиства телевизора? Погледни там, трябва да има нещо по въпроса.

Ми то има инструкция, ама няма кой да се сети да погледне. Embarassed Rolling Eyes Мерси  bouquet

аз мисля че само с микрофибърна кърпа пак ще стане, аз имам една, която ми беше с лаптопа и ги минавам наред  Grinning

Супер, ще пробвам така само. Peace

Днес се сдобихме с LCD телевизор SONY Bravia, но нямам и идея как се почиства.

Предполагам, че се използват антистатични препарати, заради намагнетизирането?! newsm78
Мога ли да използвам примерно препарат за почистване на прозорци и някаква по-мека кърпа?

Има ли по-специални препарати и кърпи или четки ли, знам ли и аз, специално за такива монитори? Проблемно ли е, ако използвам препарат за прозорци и обикновена памучна кърпа?


пръскаш с това:
http://83.228.53.252/img/small/akari_small.gif

и търкаш с това:
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/images/4etka%20Sprunt.jpg

Нямам идея откъде мога да купя този препарат и тази странна четка. Може ли въобще да се почиства с тая четка? Доколкото прочитам на нея е за велосипеди.

Ще опитам само с микрофибърна кърпа, а ако не съм доволна, ще взема и препарат. Предполагам, че в магазините за техника, трябва да има. newsm78


# 8
  • Мнения: 18 542
Ще опитам само с микрофибърна кърпа, а ако не съм доволна, ще взема и препарат. Предполагам, че в магазините за техника, трябва да има. newsm78[/color]
Най-добре си вземи от магазина, от който купихте телевизора, със сигурност ще ти препоръчат подходяща точно за твоя тв.
Препаратът който е пепоръчала Малена е много добър.  Peace

# 9
  • Мнения: 3 830
Да, в магазина, откъдето е взет, ще дадат най-добър съвет.
Добре, че попитах тук, за да предупредя семейството, че не е желателно какво да е почистване.

Превод на инструкцията:
"За премахване на прах от екрана, изчистете внимателно с мека кърпа. Ако прахът е упорит, избършете внимателно с мека кърпа, напоена с разреден слаб препарат за почистване.
Никога не използвайте какъвто и да е абразив, киселинен почистващ препарат, пудри/прахове за търкане, летлив препарат, като алкохол, бензен, thinner или инсектицид. Използването на подобни материали, може да повреди повърността на екрана."

Благодаря на всички.  bouquet

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 00:24 от Estellia

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моя си имаше специална кърпа в комплекта /не е сони бравиа, обаче/. В инструкциите му пише да се почиства с омекотител  newsm78

# 11
  • Мнения: 3 830
Моя си имаше специална кърпа в комплекта /не е сони бравиа, обаче/. В инструкциите му пише да се почиства с омекотител  newsm78

Какъв омекотител? Такъв за дрехи ли? Shocked

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моя си имаше специална кърпа в комплекта /не е сони бравиа, обаче/. В инструкциите му пише да се почиства с омекотител  newsm78

Какъв омекотител? Такъв за дрехи ли? Shocked

Ми то к'ъв друг ?  Crazy  Мога да снимам инстукциите и да пусна снимка

п.п Ако се замисля има логика, понеже, омекотителя спомага за не наелектрезирване /така ли се пише/.

# 13
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
нашия  е лсд-лж ,уф не ми се пише на латиница,в магазина ми казаха с влажна михрофибърна кърпа и после със сухо,3години така си го правя и няма проблем

# 14
  • Мнения: 3 830
Моя си имаше специална кърпа в комплекта /не е сони бравиа, обаче/. В инструкциите му пише да се почиства с омекотител  newsm78

Какъв омекотител? Такъв за дрехи ли? Shocked

Ми то к'ъв друг ?  Crazy  Мога да снимам инстукциите и да пусна снимка

п.п Ако се замисля има логика, понеже, омекотителя спомага за не наелектрезирване /така ли се пише/.


Ми то е ясно, че за дрехи, ама как може такъв препарат да чисти? Имам чувството, че ще замазва всичко.
Всъщност се пише наелектризиране. Всички форми като: наелектризирВане, гримирВане, лакирВане и т.н., са грешни.


нашия  е лсд-лж ,уф не ми се пише на латиница,в магазина ми казаха с влажна михрофибърна кърпа и после със сухо,3години така си го правя и няма проблем

И аз така ще процедирам в началото, а ако се позацапа по-сериозно след време, ще чистя с препарат, с какъвто ме посъветват в магазина, откъдето е купен телевизорът.

Благодаря Ви!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт