Сирене или кашкавал пане

  • 11 514
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 362
Момичета,моля за съвет Simple Smile Как да направя панирано сирене или кашкавал с "нормален" външен вид(кашкавалът все ми се разтича) и вкус?Много ги обичам и двете,ама все не мога да ги издокарам.

# 1
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Има няколко теми за паниране на кашкавал,Но все пак........
Режеш на парчета,замразяваш за около 15 мин.във фризера парчетата,през това време си разбиваш яйцата,вадиш кашкавала от фризера,топиш в яйце,галета и пак яйце , и пак галета,и пържиш.Може единият път да е в брашно,вторият в галета ,аз понякога само по  1 път търкалям в галета или брашно и пак става PeaceНомера е да е леко замразен кашкавала,за да не се разтече Peace
Понякога,когато имам време и нямам какво да правя,си нарязвам кашкавала,приготвям го като за паниране,и си го замразявам,първо на парченца в поднос,като замръзнат ги прибирам в торбичка,и винаги имам приготвини за екстремни ситуации Mr. GreenПреди да го пържа го изваждам за около 10-15 мин.леко до се отпуснат и тогава пържа,общо взето докато загрее олиото и са готови за пържене Wink

# 2
  • Мнения: 27 524
От професионален готвач знам едно - не се замразява и най-хубаво става само с брашно и яйце. Така си ги правя и аз и никога не се разтича и става вкусно - овалваш парчетата в: брашно, яйце, брашно. Пържиш в гореща мазнина и много - да потъне. И не обръщаш. Ако искаш отгоре да ти стане леко рошавко и на конци, топваш за втори път в яйцето. Ако го препдпочиташ, както аз, да остане по-гладко и сухо - оставаш на второто брашно. Това е  Hug

# 3
  • Мнения: 362
Ще го пробвам за обяд Peace А сиренето по същия начин ли го правиш?Имам предвид панировката.

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Майка ми си ги приготвя от сутринта намазва в яйце и галета и ги слага в хладилника. на обяд ги вади и изпържва, никога не се разтича. Понеже е работила из кухни и от там знае. Пък аз от нея съм научила. Ако се пържи във фритюрник се вадят много бързо за около 1мин.

# 5
  • Мнения: 27 524
А сиренето по същия начин ли го правиш?Имам предвид панировката.

Да, да, и двете така  Peace

# 6
  • Мнения: 3 830
По-твърд кашкавал избери и наистина във фритюрник става по-добре, понеже се опържва по-бързо. Peace
Може и да го замразиш, но щом Блонди казва, че не трябва... Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 27 524
Може и да го замразиш, но щом Блонди казва, че не трябва... Rolling Eyes

А, не, не казвам аз, така ми са казали готвачите, че нямало нужда и аз не го правя. Не се разтича. Но може и да става по-добре замразен, знам ли. Само споделям съвети  Hug

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Аз само знам че мазнината трябва да е много гореща и кашкавала да е не замръзнал, а студен. Thinking

# 9
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Но той не замръзва,а силно се охлажда......то и за 10 мин няма как да замръзне до "камък"  Laughing

# 10
  • Мнения: 5 001
Кашкавала трябва да е от по-твърдите,да е добре охладен.
Намокря се парчето със студена вода,потапя се в брашно,яйце и пак брашно( или ако искаш хрупкава панировка - галета).Пържи се в силно сгорещена мазнина.



П.П. може ако искаш да се оваля и в сусам....Тогава става така:
Намокреното с вода парче кашкавал се потапя в брашно,яйце,сусам,яйце,брашно)галета  се пържи....



По същия начин е и със сиренето....

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294

Ето го моя паниран кашкавал  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284326.0

Брашното го смесвам - нормално и царевично, царевичното придава златист цвят, също добавям малко червен пипер да засили златистия цвят  Peace

# 12
  • Мнения: 4 433
обичам паниран кашкавал Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 27 524
Намокря се парчето със студена вода

Да, това го пропуснах, а е важно!

# 14
  • Мнения: 2 926
Аз ги замразявам за 30 мин. преди да ги изпържа и ми стават перфектни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт