Запазихте ли си (пазите ли) неща от първото дете за второто?

  • 1 498
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте мами,
аз съм от тези, който твърдо и 100% искат второ (че и пове4е деца).
Мислех да си пазя всичко което имам- помпа за кърма, порт-бебето, стол4ета, люлки, дрешки, проходилката....защото при второ дете ще е хубаво да си имам необходимите вещи и да не купувам.
Но пък от друга страна съм малко суеверна- ако пазя нещо целенасо4ено, то може да не ми потрябва, затова реших да разпродавам всичко. Пък като му дойде времето, след година- две, дано имаме възможност си купим нови неща.
Мисля да си запазя само дрешките.

Как правите вие, какво запазихте, какво не?
Имахте ли подобни "суеверия" като мен?

# 1
  • Мнения: 955
Направете като нас, не се бавихме много с второто, така че разликата ще им бъде 1 година и 3 месеца  Laughing
И тъй като второто ще е момиченце, дрешките в по-голямата си част вече съм ги дала защото са си момчешки.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Всичко запазих и сега ще ги използвам:-)))

# 3
  • София
  • Мнения: 39 717
ами не, не пазя
Оставих само някой неща за "кутията за спомени", абсолютно всичко друго изпратих с помощта на лавендър в дом за отглеждане на деца. Не съжалявам.
Искам момченце. Но ако второто пак е момиченце ... живот и здраве ... ще се купуват дрехи Simple Smile

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Всички дрешки на каката ги дадохме на едно друго бебе, обаче като се роди братчето и ни ги върнаха обратно...Уффф...имаме дрехи 6-та употреба, но изабщо не им личи...

Джулио има толкова дрехи, колкото моите+на баща му+на кака му  ooooh!

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Пазя. Дадох някои неща на братовчедка ми, която пък ми е давала от първото си дете дрешки и вещи за Мая. После пак ще дойдат при нас, като му дойде времето Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 6 242
Изобщо не съм суеверна и ще запазя всичко.

# 7
  • Мнения: 5 183
не виждам нищо лошо в това да си ги запази 4овек, особено като планира второ скоро, стига да има място, където да ги складира ...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
По-едрите неща ги продадохме, но не от суеверие, а поради липса на място вкъщи. Голяма част от дрешките също - продадохме, раздадохме или подарихме - запазила съм само любими дрешки, които са унисекс (за каквото дойде, въпреки че се надявам следващото ни детенце да е момче!).

# 9
  • Мнения: 2 784
Първите дрешки,които и умаляха ги сложих в кашон за следващото Mr. GreenИмам предчувствие,че пак ще е момиче,макар че ми се иска да ги накъдрим Mr. GreenПо-големите неща като столче за кола,за хранене,кошара,кенгуру също ще ги запазя.Нямам нищо против да услужа с тях на някоя позната,но не смятам да ги подарявам.Защо пак да давам пари за същите неща,като всичко е ново и запазено.Може би само количката,ако издържи,докато проходим,ще я подаря,или изхвърля.Втора употреба е,макар че е запазена,на колелетата вече им видях сметката Embarassed

# 10
  • Мнения: 532
Дадох някои дрешки на брат ми( по - скоро на жена му , ама не знам какви се падаме ) , ама ако имам второ ( както се надявам в  най скоро време ) ще ми ги върне.Не мога да кажа , че са съвсем нови , но са си запазени дрешките , а и те са много пазещи и двамата.Ако пък стане така , че да не мога да ги ползувам ще си купим нови.Но не смятам да продавам или раздавам.Успех

# 11
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Всичко пазя! Сега втората щерка доизносва най-хубавите дрешки на кака си (свекърва ми ми прати с колет най-малките за до 4 месеца), но и купувам и нови. Най ме беше яд, че се наложи да купувам легло, кошара и количка (в БГ имам 2) отново, но пък се оказа, че и старите ще са ми полезни като се приберем на ваканция в България. Едно от нещата, които съм запланувала, е да извадя всичи дрешки от каката и тези, които ми харесват, ще пътуват с нас за Канада.

# 12
  • Мнения: 1 313
по-големите неща-колички, кошче за кола, легло....мисля да ги пазим защото вече се замислям за следващото.За дрехите-може би по-запазените и хубави ще запазя, въпреки че си правя планове за момиченце

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, запазих много неща. Но и купихме много нови неща за второто. Сега имаме абсолютно всичко за 3-то, но такова поне за сега не плануваме.

# 14
  • Мнения: 456
Всичко пазя!!! Надявам се скоро да влезне в употреба!!!!!!! newsm03

Общи условия

Активация на акаунт