Високи лимфоцити на бебе

  • 31 643
  • 2
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 311
Здравейте д-р Слънчева,

Отново ви притеснявам с изследванията на моето 10м бебе. От ПКК се вижда, че лимфоцитите са и повишени - LY 73.7% (50-70) за деца и като брой - 7.37 (1.3 - 7.4 за деца до 4 г.)Много съм притеснена, защото преди един месец пак правихме такова изследване и резултата беше същият. Все така повишени лимфоцити. Иначе другите и показатели за добре. Резултата от ДКК е
ST - 0 (0 - 0.06)
Sg - 0.12 (0.22-0.48)
Eo - 0.05 (0-0.06)
Ba - 0.01(0 - 0.02)
Mo - 0.05(0.01-0.11)
Ly - 0.73(0.4-0.68)
Pl - 0 (0-0.005)

Освен това преди около месец забелязах увеличен лимфен възел отляво на вретлето на детето, заради който всъщност правихме изследванията, и тои още си стои, не се е скрил. Преди около месец се консултирахме с хематолог за тези лимфоцити и той каза, че няма нещо тревожно, но да повторим изселдваияата . И ето сега резултатите пак са същите, повишени. Иначе детето не е боледувало досега изобщо, не е имала дори хрема, така че откъде може да е този лимфен възел? Ужасно много съм притеснена, четох из интернет за някаква хронична лимфоцитна левкемия и много ме е страх. Възможно ли е да е нещо такова? Дано не Praynig Много ви моля за отговор. Благодаря Ви много.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 311
Д-р Слънчева, само искам да добавя, че освен този лимфен възел педиатърката ни откри две малки колкото леща подвижни лимфни възелчета отзад на глаавичката на детето и каза, че било нормално да ги има. Моля Ви кажете ми вярно ли е това и има ли нещо притеснително в тези лимфни възли? Благодаря Ви.

# 2
  • Мнения: 5 760
При децата по принцип лимфните възли са малко по-големи като нормата е с размер да бобено зърно. Действително лимфоцитите са малко завишени като при вирусна инфекция. Това може да е реакция от ваксините, ако са правени наскаро. За левкемия категорично не може да се говори!!! Stop
Най-добре е да се изследва отново кръвната картина и диф. броене като се вземе венозна кръв(тя е по-точна). Мисля, че тревогите са Ви излишни! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт