Кърваво зацапване, трихомони и спирала

  • 1 440
  • 1
  •   1
Отговори
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Моля лекарския екип към форума за консултация по следния проблем:

Имам поставена спирала Cooper T в средата на м. Август, от тогава до момента - вече повече от 2 месеца имам ежедневно кърваво зацапване. Избрах спиралата, като най подходящ метод за предпазване за мен, тъй като имам 2 малки деца с 1 година разлика (второто е бебе на 4 месеца).
Спиралата ми бе поставена 2 месеца след раждането (със секцио). Имах жълтеникаво течение в момента на поставянето й,
а резултата от взетата цитонамазка бе -  РАР 2 и Трихомони. Лекувах Трихомоните с вагинални таблетки (Флажил), лекува се и мъжът ми (еднократно). Течението продължава (вероятно и инфекцията), но вече е с кървав отенък.
Може ли да организмът ми още да не е свикнал със спирала и кървенето признак на отхвърляне ли е? (Четох, че е нормално да има такива проблеми до 2-3 месеца след поставяне на спирала, но се притеснявам, че едва ли кървенето ще спре от само себе си)
Възможно ли е да се излекуват трихомоните с поставена спирала или е необходимо тя да се махне преди това?

Благодаря ви предварително за вашето компетентно мнение и отделеното време.

# 1
  • Мнения: 136
Възможно е влагалищно течение да се лекува без отстраняване на спиралата.Преценката за кървенето трябва да се направи от Вашия гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт