бременност и множествена склероза

  • 4 308
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте аз съм бременна в края на третия месец. Много съм щастлива че ще ставам мама за втори път. През юни тази година откриха,че съм болна от множествена склероза. Моля ако някой може да сподели опит и мнение относно протичане на бременноста раждането и  изобщо всичко което знаете по тази тема.

# 1
  • Мнения: 126
Препоръчвам ти да се обърнеш към "Майчин дом" - катедра по генетика - проф. Кременски. Там най добре ще ти дадат информация как ще протече бременността ти и всичко което те интересува. Аз не съм запозната точно с  това заболяване, но си правих ген. изследвания за друга болест. Ти наясно ли си дали тази болест е наследствена и има ли опасност да я предадеш на бебето.

# 2
  • Мнения: 1 545

Първо -  предполага се, че невролога ти знае нали? Болестта НЕ Е наследствена. Не се предава на детето. Бремеността ти може да протече много леко, стига да си в ремисия. Задължително трябва да се консултираш с лекуващия невролог за лекарствата, които можеш да пиеш по време бремеността. Незнам колки си информирана за самата болест, но трябва да внимаваш с много неща.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Темата ти е преместена в "Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване", там можеш да получиш отговори на въпросите си.Няма нужда да пускаш друга тук, защото пак ще преместят (не се заяждам).
По въпроса ти - не съм запозната в детайли с болестта, мерките които трябва да се вземат.Говори с АГ, който ти следи бременността да те препрати към съответен специалист.
Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 110
В гугъл има тема множествена склероза и бременност, прочети, там пише ,че не пречи, но я прочети.

# 5
  • Мнения: 2 821
Интересувай се за медикаментите, защото не съм сигурна, че Здравна каса отпуска на бременни Confused

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Тук от форума мисля, че най-много може да ти помогне РЕНИ, но не съм сигурна колко често влиза вече  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 8
Здравей, прочетох съобщението ти и се реших да направя опит да те окуража.
Болна съм от множествена склероза от 1994 г.  През годините съм имала доста пристъпи и съм лежала многократно в болница. От 2002 г. съм на лечение и болестта някак спря да се обажда. Когато реших, че искам дете много познати се опитваха да ме разубедят. Наслушах се на думи от рода: "Когато имаш тази диагноза една бременност може да ти причини криза" и др. подобни. Факт е че при бременност не можеш да приемаш лекарства, особено кортикостероидните препарати с които се "лекува" пристъп на МС. Наистина една бременност е риск, но никои не може да прогнозира какво ще се случи. 
Така или иначе аз забременях и родих на 19.06.2008 едно прекрасно момиченце  Simple Smile
Родих със секцио и веднага след това възобнових лечението си на Copaxone. За сега се чувствам добре и се надявам така да остане Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт