Липсващи фаланги на пръстите на ръката и операция в Горна Баня

  • 3 305
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
Имам бебе, което се роди със липсващи средна и дистална фаланга на 3-ти и 4-ти пръст на едната ръчичка. Консултираха ни ортопеди още в родилното, но казаха че поне след 1 година се предприемат операции. Свързах се с доктор Владислав Иванов от ортопедията в Горна Баня, който ми каза същото.
Въпросът ми е някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и какво точно се прави в такива ситуации? Какво представлява операцията? Чувала съм, че лекарите там правят чудеса, но сигурно са тесни специалисти и си разпределят операциите за горни или долни крайници и други.
Ще съм благодарна за всякаква информация свързана с проблема или за специалисти по горни крайници в Горна Баня или други.
 

# 1
  • Oslo
  • Мнения: 659
Единият ми син е с подобна аномалия - 3 пръст е с 2 липсващи фаланги. Оперира го един френски хирург в Бургас, когато беше на 6 м. Взе фаланга от пръст на крачето и я присади на ръчичката,надеждите бяха големи...но резултатът е плачевен. В ръката видима разлика няма, а пръста на крака остана много по-къс от всички други и така се сдобихме вместо с ефект, с още един дефект. Сега вече не бързам и не вярвам така лесно, детето е на 11 години и до момента не съм намерила лекар, на когото да се доверя. Предлаганото лечение в момента е с апарати за екстензия - дълго, неудобно и болезнено, ние лично се отказахме. Един съвет - преди да се решиш на операция, помоли да ти покажат снимки на резултати от подобни корекции. Горещо се надявам да намериш място и начин да се помогне на детето ти и ако това стане - моля те, пиши! Само в този форум има няколко майки с подобен проблем, но за никоя от тях не знам да е намерила решение...дано си първата!

Общи условия

Активация на акаунт