доколко е опасна протекла батерия

  • 3 360
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Ситуацията е следната. Без да видя съм накиснала играчка с батерии заедно с други играчки.  Поседели са заедно от вчера сутринта. Днес разбрах какво съм сътворила и съм  притиснена. Батерията е окислена и  от самата играчка изтича мръсна вода с някакви частици. Да хвърлям ли всичките играчки или с едно две щателни измивания нещата са поправими? Батерията е от тези малките тип часовникарски. Моля споделете опит, ако ви се е случвало нещо подобно  Embarassed

# 1
  • Мнения: 141
достатъчно е да се измие добре по важно е детето да не пипа играчките докато са още окислени ако са измити добре не е страшно няма смисъл да се хвърлят играчките

# 2
  • Мнения: 953
Ами не е необходимо да го хвърляш, измий ги добре.
И на мен ми се е случвало да протекат батериите на играчките, почиствам със спирт и използвам пак ако е възможно. 

# 3
  • Мнения: 4 335
Едно хубаво измиване ще свьрши работа Peace

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Дъщеря ми беше около 10-т дневна,когато ни спряха тока и милото извади някакъв фенер и окислените му батерии протекоха на детето на главата-това го видях чак на другия ден като се събудихме.Нищо и няма.Та в този ред на мисли не мисля,че трябва да хвърляш играчките Peace

# 5
  • Мнения: 1 919
1 почистване и няма да има проблем, но ако все пак си притеснена по добре изхвърли играчката...аз така правя ако някоя играчка ме притеснява.По добре да ми е мирна главата отколкото все да го мисля.

# 6
  • Мнения: 2 261
Хвърляй!!!
Ще  вземе някой алергия да ти сътвори от тез химии?!

Общи условия

Активация на акаунт