? за 3годишните

  • 920
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 32
Искам да попитам на какво учете 3годишните си деца,на какви игри си играете ? Ние не ходим на градина и понякога направо не знам с какво да го занимавам.

# 1
  • Мнения: 2 448
О, това е много различно при всяко дете. Всяко се развива индивидуално и има интерес към различни неща.
Момиче ли е момче ли е, това също има значение. Освен куклите или количките, които така или иначе харесват децата, има пъзели с малко на брой и големи части, строители с едни форми, има книжки за всякаква възраст вече "обучаващи" така да се каже. Трябва само да ти се занимава. Но контакта с деца, определено е най важен, така, че след като не ходи на градина хубаво е по често да излизате на разходка да играе с деца.

# 2
  • Мнения: 2 950
Пъзели, кубчета, палатка с топки, колело, книжки, рисуване, пластелин, готвене и т.н.

# 3
Къщички от възглавници и столове, колело, пластелин...

# 4
  • София
  • Мнения: 437
Много песнички, книжки с добре обозначени предмети, животни, цифри, пъзели, кубчета. Моето дете най-много обича колите - с тях може да си играе по цял ден. Но и моето посещава ясла.

# 5
  • София
  • Мнения: 32
момченце е имаме колело,кола по скоро питам за образователни игри, знам ли -какви са подходящи за тази възраст?

# 6
  • Мнения: 1 187
Книжки за 3-годишни...
Всяка игра може да е образователна, стига да имаш време. Така например за колите може да обясняваш, че катастрофите са лоши, хората отиват в болница. Обясняваш как се пресича на светофар. Знакът СТОП също можете да го въведете в играта.
Има всякакви кубчета с рисунки, по които може да обясняваш примерно кое животно с какво се храни. Пластелинът развива въображението. Пъзели - моят син не може да се съсредоточи върху тях, но познавам деца, които ги редят от две-годишни.
Имаш ли време, може да измислиш хиляди игри.

# 7
  • Мнения: 9 814
Както някой беше писал по-горе зависи от детето.
На 3 години дъщеря ми започна да проявява интерес към писането на букви, обичаше да рисува, заедно правехме апликации с гланцирана хартия, моделирахме с пластелин, много й четях.


# 8
  • Мнения: 127
В една подобна ситуация бях изпаднала по време на дъдждовете скоро, от скука измислих една игра и до сега когато няма какво да правим играем нея :  Вземам пъзела от земята/ от онези коита се подреждат като килим за игра с изрязани букви или цифри в тях/ изкарвам буквите и цифрите от тях и ги смесвам в един кош за игра.....след това започваме да търсим "къщичката" на буквите и цифрите, защото им е" студено навън и да не плачат" трябва да стане бързо..... и така ги подреждаме отново....... от време на време аз слагам грешната буква в прозорците и малката ме поправя.... та това е една от нашите игри.....
Ами ако ви е забавно пробвйте, дано и на детенцето ти му хареса  bouquet

# 9
  • Мнения: 8 222
Както е казала dididid, всяка игра и разговор може да са и образователни. Моят син е по-малък и ходи на ясла, но ей така на игра научи вече всички букви. Всички казват, че е още много малък и питат защо го насилваме. Ама никой не го е карал насила, а  стана съвсем случайно. Баба му му показа буквичките на мама, тати, на Вики и на Оги и на него му стана толкова интересно...Като видяхме, че е много въодушевен и бързо ги запомня, му показахме и останалите. Сега се забавлява да търси буквички по книжките, по табелите на улицата, по номерата на колите. Като разглеждаме книжки с картинки, обясняваме например че "Коко дава яйце, а кравата мляко" и разни такива. Всъщност по няколко картинки много неща могат да се разкажат. Виктор има книжка с различни превозни средства. На едната картинка има линейка и вътре се вижда превързано зайче. Обясняваме, че "Зайко се ударил, защото, например паднал от високо, и сега го карат в болницата". И той започна, първо да повтаря след нас, а сега сам да си измисля нещо по картинките и да ни кара ние да повтаряме след него. Освен това обича да драска на някой лист. Нищо не може да нарисува, разбира се, освен някое кръгче, обаче сочи някоя драсканица и казва: "Иж, тише мон" (Виж, пише камион - демек камион бил нарисувал  Joy). Това са само някои примери, но ако имаш желание, наистина при всяка игра и всеки разговор, можеш да го учиш на нещо и то така, че да му е забавно. Например като му обуваме обувките, му казвам "Така, лявата обувка, за лявото краче, дясната, за дясното краче" и той съответно повтаря след мен. Много добре се отразява на обучението факта, че на тази възраст обичат да повтарят като папагали всичко, което чуят. Една майка беше споделила, че подреждат колите и кубчетата по цветове. И така на игра детето научава цветовете.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 019
Пъзели, мозайки, конструктори. Двамата с татко му играем с него на домино, на "Не се сърди човече", имаме една игра с картинка на предмет и трябва да намериш буквата, с която започва и да ги сглобиш, редиме на книжки играчки от шоколадови яйца, рисуваме. Изобщо на всяко дете винаги му е забавно, когато играе с мама и тати.

# 11
  • Мнения: 987
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=199148.0

Виж тук , ако не си разглеждала темата. Има доста интересни идейки   Peace

# 12
  • Мнения: 2 310
Точно сега е луда на тема пъзели- от тези в книжките по 6 ,10 и 15 части.
Реди ги страшно бързо  Grinning
Друго -има детска пералня -пере дрехите на куклите,после ги глади с ютия,после ги нарежда на закачалки,облича ги на куклите....и пак същата процедура Grinning
Обича и да играе с малки човечета- като я наблюдавам прави с тях пълна имитация на ежедневието ни-хранене,обличане ,спане....

Общи условия

Активация на акаунт