Живак в родилно отделение на МБАЛ-Бургас

  • 2 103
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
В родилно отделение на МБАЛ-Бургас е бил разлят по невнимание живак.
На мястото на сигнала е пристигнала група от Гражданска защита. Инцидентът е станал в сряда ранния следобяд, съобщи днес инж. Йордан Лозев, началник на "Гражданска защита". Помещението, където е счупен живачен термометър, е било незабавно изпразнено. Районът е обработен със сяра. Няма опасност за децата и персонала.

http://burgas.dir.bg/2008/10/23/news3511315.html


*****РЕДАКЦИЯ****

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 09:58 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 4 111
Живакът от един термометър е малко и трябва да се дишат доста продължително време парите му, за да навреди. И в болниците обикновено се използват все още живачни термометри. Сигурна съм, че се чупят доста често.


Ако си беше прочела постинга щеше да си отговориш на въпроса:

Помещението, където е счупен живачен термометър, е било незабавно изпразнено.


От къде може да е внесен или е нормално в родилно отделение да се складира живак ?
Или е счупен живачен термометър  Thinking

# 2
  • Мнения: 4 784
Направо недоумявам  Thinking!!!


В родилно отделение на МБАЛ-Бургас е бил разлят по невнимание живак.
На мястото на сигнала е пристигнала група от Гражданска защита. Инцидентът е станал в сряда ранния следобяд, съобщи днес инж. Йордан Лозев, началник на "Гражданска защита". Помещението, където е счупен живачен термометър, е било незабавно изпразнено. Районът е обработен със сяра. Няма опасност за децата и персонала.

http://burgas.dir.bg/2008/10/23/news3511315.html

Какво по дяволите може да прави този метал в родилно отделение?
От къде може да е внесен или е нормално в родилно отделение да се складира живак ? Или е счупен живачен термометър  Thinking

# 3
  • Мнения: 953
Така става като се опитвам да правя няколко неща едновременно.

Дайте да съберем пари да се сменят тия термометри. Те са тотално остарели и май само ние в България си ги ползваме.

# 4
  • Мнения: 4 784
Дайте да съберем пари да се сменят тия термометри.
Сериозно ли говориш?

# 5
  • Мнения: 953
Съвсем сериозна съм.
Колко струва един електронен термометър - 10-15 лева.
Защо да не можем да закупим около 20 -30 бройки за Бургас?

# 6
  • Мнения: 4 335
Да,но живачните термометри не си ли остават най-точни Thinking

# 7
  • Мнения: 4 111
Раждах в частна клиника, която не страда от липса на средства, ползват живачни термометри.

# 8
  • Мнения: 953
Раждах в частна клиника, която не страда от липса на средства, ползват живачни термометри.


Добре де, не са ли прекалено опасни и морално остарели вече?
Това ми прилича все едно да ползваме спринцовки за многократна употреба - навремето имаше такива стъклени с метални бутала и се стерилизираха.

# 9
  • Мнения: 4 111
Раждах в частна клиника, която не страда от липса на средства, ползват живачни термометри.
Добре де, не са ли прекалено опасни и морално остарели вече?
Това ми прилича все едно да ползваме спринцовки за многократна употреба - навремето имаше такива стъклени с метални бутала и се стерилизираха.

Аз вкъщи не използвам живачен термометър, а защо използват в болницата - не знам, не съм ги питала.
Не мисля, че е удачно сравнението на термометъра със спринцовките. А инструментите на гинеколога да не мислите, че се сменят с нови след всеки преглед? Те също се стерилизират и използват многократно.

# 10
  • Мнения: 953
Това което имах предвид е, че стъклените спринцовките и живачните термометри са от едно и също време, тотално остарели като инструменти и технология.
Сега съвременните дигитални термометри отчитат по-бързо резултат, и ако се счупят не се налага да се евакуират хората.

Има и гинекологични инструменти за еднократна употреба направени са от прозрачна пластмаса, случвало ми се е да ме преглеждат с такива.
Предполагам защото са по-скъпи не се използват масово.
 
В болницата където раждах ме караха да си нося термометър от вкъщи :О, идеята беше всяка родилка сама да си измерва температурата преди визитацията.

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 21:26 от Candy girl

# 11
  • Мнения: 89
Аз раждах преди година в Бургас и счупих един термометър в интензивното, където лежах след секцио. Една санитарка просто дойде и го измете и никой не реагира по какъвто и да е друг начин. Между другото термометърът си беше лично мой, тъй като сестрите ни натрапваха да си носим!!!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Живачния термометър е най-точният.Тези електронни по 15-20 лв не струват.Не смятам,че е морално остарял.

# 13
  • Мнения: 2 821


Добре де, не са ли прекалено опасни и морално остарели вече?
Това ми прилича все едно да ползваме спринцовки за многократна употреба - навремето имаше такива стъклени с метални бутала и се стерилизираха.

Разбирам, че промиването на мозъци върви с пълна сила. Щом ЕС казва, че са морално остарели, значи са морално остарели. Все пак трябва търговията да върви. Laughing
Втелявате се с този живак в термометрите. Замисляли ли сте се за старите ни амалгамени пломби?
Чак пък и да купуваме термометри за родилното в Б-с...май си нямате друга работа Grinning

# 14
  • Мнения: 245
Само да уточня да не се чудите , тва се случва във ВИП стаите на едно от момичетата със секцио , просто си изтърва термометъра , а бащата на другото момиче  което лежи в същата стая е стар кадър в гражданска защита , който в момента е бил при дъщеря си и просто за собствено спокойствие вика колегите си, това е.
Аз също ползвам живачен термометър и съм чупила , няма страшно като се почисти веднага добре , мисля че в противен случай не биха били разришени.

Общи условия

Активация на акаунт