Отговори
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте!Най вероятно и вие сте си задавали същия въпрос,а именно :-Какво хубаво място за създаване на детска площадка,защо не се използва? или : -Колко хубаво беше тук,а сега на какво прелича тази градинка за децата!
Е от 2 дни аз си задавам същия въпрос и с помоща на още няколко майка в моя кръг се опитваме да въведеме ред в подобна от втория пример площадка.Става въпрос за Индианското селище в кв.Люлин-8-ма част.По-мое време беше прекрасно място за игра-сега обаче е прекрасно място за средище на наркомани,пияндури.Цари мръсотия.Да не говориме за вече останките от детските съоръжения преди години и за незнайно защо ,сравнително скоро новопостроилата се индианска огромна колиба-ще ви пъна линк със снимки утре!Та въпросната колиба можете да си представите за какво служи-и това на 10-тина метра в близост до 2 нещастни пързалки на които иаграят децата!Та от 2 дни сме се хванали малък брой майки-докато децата играят между нас да почистваме  това място!Не можете да си представите за какво става въпрос.За 2 дни за общо 6 часа работа сме изхвърлили над 15 чувала с отпадъци!останехме без ръце,карак ,а да не говориме за кръстовете ни!Ще ме питате защо? И къде  е общината?Ще ви отговоря със същите думи скоито те ми отговарят-тази площ е частна собственост на голям човек от парламента! #Crazy newsm78 Ние нямаме работа там,каквото вършиме го вършиме по -между другото-демек окосяване и пръскане на тревата!Писах преди малко ан Господари на Ефира-надявам се да ни помогнат!Ако знае някой нещо относно облагородяване на тези площи и оборудването им с детски съоръжения нека пише!Нека децата ни растат  в малко по-подходяща среда Sad

# 1
  • Мнения: 9 814
Когато един имот е частна собственост как според теб общината да го облагороди и построи върху него детска площадка? newsm78
Знам гадно е, но ето сега все още имате възможност да водите децата си това въпросно място да играят.
Утре сигурно вече ще е изкоп на поредния строеж.

# 2
  • Мнения: 851
В нашия квартал бившата кметица даваше позволения за строеж срещу ангажимента строителя да направи детска площадка. Дотук добре. Но след изборите нея я махнаха, разрешителните останаха, но никой не следи дали се изпълняват ангажиментите за строеж на детски площадки. /щото на сегашния кмет не му дреме/. Та ето някои правят усилия, но следващите като ги о*ерат кел файда. Ние пък имахме разрушена площадка наблизо. Организирахме се, поправихме катерушките и ги боядисахме, изчистихме бурените и тя стана кукла. Да ама там искат да строят и я разрушиха вандалски. Просто, за да няма общината довод, че на това място има площадка. Изроди! Обезверих се вече, а за площадки в частните имоти съвсем пък не виждам шанс.

# 3
  • Мнения: 46 438
От 4.5 г. живея до въпросното индианско, но никога не съм стъпвала там, имам 2 опита, при които ме посрещнаха песове и се отказах  Stop
В Люлин 8 има 2 оправени площадки, едната до училището и другата с/у спирката на 139 градина, затова не вярвам от Общината да направят още, по-скоро ще започнат да обосбяват места за разхждане на домашни животни Rolling Eyes

На този етап решението е всекидневно чистене, ако имате сили.
Аз понеже имам страх от кучета, когато я гледах вкъщи ходехме само на места, където има възможност да вляза, ако дойде куче Embarassed Laughing на "Неделята" понякога, но основно я отгледах на кафето на 815 блок, и на двете места  е чисто.

# 4
Ужасена съм от темповете с които се застроява София. Аз израснах в квартал с огромна градина зад която имаше гора. До тук добре, но от всичко това остана гората поради липсата на възможност за застрояване, а градинката... 5 огромни блока с по няколко входа, обособяването на още 1 улица и ... ето го краят на една възможност за детство пълно с игри на широко и безопасно... Остана само спомен за пързалките които се получаваха зимата когато падне сняг и поляните на които се тичаше... Сега има само 2 градинки, които са страшно малки и са обградени от всичките си страни с улици. Sad Не виждам как ще се оправят нещата...  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 722
Никол, не се плаши от кучетата на индианското - конете отдавна ги изгониха  Mr. Green
ronkis, ще си седим на кафето  Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 619
Galia,Никол аз твърдо съм се заела въпреки,че въпросното Индианско селище не се намира зад моя блок-тази площ да стане годна за децата ни!На 1/2 мястото за игра там е изчистено от малка част родители,тръгнахме да купуваме боя за съораженията(останките от тях) и пясък за пясъчника,но това малко ще задържим т.к. вече алармирах за мястото и неговите + и - телевизията и общината.Днес за мой голям късмет срещнах репортер на ул. от местния вестник Люлин.Споделих с него,а той ми каза,че има около 5-6 фирми които са се наели да изграждат градинки за децата в нашия кв.Говорихме що говорихме и той много се заинтригува за нашата идея относно индианското.Днес му пратих писмо и 30бр. снимки на градинката,мръсотията и изпочупените съоръжения.Пратих също и на самия вестник Люлин.Сега се надявам да потръгнат нещата и да доведеме положението до край в името на децата.Но твърдо съм решила да не се отказвам! Naughty Помня мястото преди години,сещам за това какво е било преди 15г. и с тъга се връщам към реалността всеки път когато отиваме с Дейвид там!Затова решение има,още повече ,че мястото е прекрасно за създаване на един детски кът.А иначе кучета-навсякъде!!!Радвайте се-вече си имаме и цяло семйство от рода чифтокопитни!

Общи условия

Активация на акаунт