бели точки на венците?

  • 22 523
  • 30
  •   1
Отговори
  • Свищов
  • Мнения: 33
Здравейте мили мами, имам странен въпрос. В последните дни забелязвам бели точки по венците на беба /месец и 2 седмици/, горе на венчетата на едно и също разстояние. Ясно ми е, че не са зъбки, но незнам какво е. Ръчичките и постоянно са в устата, тя по принцип е кисела и раздразнителна, и наред със сополките, но пък и това хич не го знам какво е. Педиатърката каза, че е от венеца, ама не звучеше много убедително. Сигурно ще ме попитате дали растат, ами да растат и се особено едната точка направо си прилича на зъбче/просто незнам на какво да го оприлича/. Ако при някое бебче се е наблюдавало подобно нещо, моля пишете, защото си мисля, че е възпаление, знам ли, тя е на АМ, и няма бели точки нито по бузките, нито по езика. Ще чакам мнения......

# 1
  • Мнения: 486
Според мен са зъбки.Коеот не значи, че ще избият след седмица Simple Smile, може да си стоят така няколко месеца

# 2
  • Свищов
  • Мнения: 33
ама тя е много малка, направо да си го кажем, че е невъзможно да са зъбки, аз и затова се питам какво е, че се и притеснявам, горкото направо ще се побърка, сополки, зверски колики, а и това

# 3
  • Мнения: 2 005
Това ще е някакво възпаление , или ми прилича на замърсяване нещо ... newsm78нали казваш , че често си слагала рачичките в устичката ... Thinking Да не би пък да е проява на някаква алергия , може от влакънце от самата ръчичка да е попаднало там и веднага да реагира венчето , но в никакъв случай не са зъбчета  Rolling Eyes Педиатърката най - добре ще каже като я види , но не е нещо сериозно , не се притеснявай  Hug

# 4
  • Мнения: 250
Синът ми имаше такива точици като беше толкова малък,но не бяха зъбки.Просто такива бели мехурчета,които след известно време изчезнаха.Ако ги пипнеш твърди като зъбки ли ти се струват.Има вероятност и да са зъбки все пак.

# 5
  • Мнения: 1 512
Измии си хубаво ръката и ги пипни.Ако са твърди са зъбки.И защо да е невероятно.Историята познава случай на бебе родено със зъбче,така че....

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Не е невъзможно да са зъби.Момиченцето на една моя позната изкара първото зъбче на 2 мес.
Както са те посъветвали - измий си ръката и ги пипни.Ако не са зъбки  заведи детето и друг педиатър да го види, щом вашия не е много сигурен.Идва ми на ум и за гъбички, но не съм сигурна дали гъбичките "виреят" и по венците, освен по езика.

# 7
  • Мнения: 3 405
Големият ми син на 3 месеца имаше зъбки. Изникнаха си съвсем нормално Simple Smile
На моя колежка на детето, на 2 месеца му проби кучешки зъб, горе, в дясно.

Измии си хубаво ръката и ги пипни.Ако са твърди са зъбки.И защо да е невероятно.Историята познава случай на бебе родено със зъбче,така че....

Да, като питах лекарката как така на 3 месеца - зъби, тя ми отговори, че има бебета, които се раждат със зъбки.
Отиди при педиатъра си и се консултирай!  Grinning

# 8
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Няма определени месеци, през които да избият зъбките на децата. Не се притеснявай, че е рано.

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 894
и аз мисля че няма определено време кога да избие зъбче Peace

# 10
  • Свищов
  • Мнения: 33
благодаря за отговорите, определено горе в ляво е твърдо и расте, а до него има подутинка, но не е зачервено, всъщност никое от белите точици не е, ако има и други случаи на ранни зъбки, направо ми се ще да повярвам и да не се тормозя повече, а и по отговорите виждам, че има и засега се успокоявам, ще наблюдавам растежа

# 11
  • Мнения: 1 428
Аз също съм на мнение,че са зъби.

# 12
  • Мнения: 6 711
Синът ми имаше такива точици като беше толкова малък,но не бяха зъбки.Просто такива бели мехурчета,които след известно време изчезнаха.

Моята бебка по същия начин имаше 2 малки точици на венеца, които изчезнаха за около седмица. Питах преди това педито и той каза, че не е нищо притеснително. Peace

# 13
  • Мнения: 2 803
и аз мисля че няма определено време кога да избие зъбче Peace


Така е.

# 14
  • Мнения: 1 629
И моето бебе има от втория месец. Сега е на 5 месеца и няма още зъбче Simple Smile Но и според мен е от това Hug

Общи условия

Активация на акаунт