бели точки на венците?

  • 22 525
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 334
Според мен  са зъбки.Те може да избият и след 2-3 или 4 месеца  Peace

# 16
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Според мен са или зъби или афти звинни на педито.
Или пипни ако са меки би трябвало да са афти и ние имахме такива точки на горното венче , оказаха се афти

# 17
  • Мнения: 543
Ние имахме такива точици, педито каза, че са кистички, безобидни били. Зъбки още нямаме Simple Smile Ама на пипане не бяха релефни въпросните точици, така че при вас може и да са зъбки, щом са твърдички...

# 18
  • София
  • Мнения: 39 718
Алекс има бяла точка на долният венец. И зъбчетата са се очертали. Но скоро няма да избият.

# 19
  • Мнения: 441
И моят син имаше такава точица,точно на мястото на кучешкият зъб.Не помня на колко месеца беше,но беше мъничък,а първият зъб му изби чак на 11 месеца.След време бялата точица изчезна от само себе си.

# 20
  • Мнения: 417
Според мен са гъбички или афти.Ако искаш пробвай да мажеш с Дактарин разбира се след като се консултираш с педиатър.

# 21
  • Мнения: 518
благодаря за отговорите, определено горе в ляво е твърдо и расте, а до него има подутинка, но не е зачервено, всъщност никое от белите точици не е, ако има и други случаи на ранни зъбки, направо ми се ще да повярвам и да не се тормозя повече, а и по отговорите виждам, че има и засега се успокоявам, ще наблюдавам растежа
Ако наистина е твърдо, мисля, че са зъбки! Но иначе може и да са някакви гъбички, но не знам дали се появяват по венците - по принцип знам, че излизат по езика и вътрешната страна на  бузките.

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 39 718
Диагноза във форума не може да се постави Simple Smile
Направи консултация с педиатър.
Цитат
Афтите представляват малки повърхностни язвички по лигавицата на устната кухина. Най-често имат овална или кръгла форма и са с диаметър от няколко милиметра. Дъното на афтите има жълтеникав цвят и обикновено те са обградени от яркочервена възпалена тъкан, т. нар. възпалителен вал.

Точката на Алекс се намира точно в/у венеца, над очертаните зъбчета.

# 24
  • Мнения: 18
Дъщеря ми имаше такава бяла точка, или по-скоро подунтинка, на долния венец вдясно и отстрани на венеца. Бях убедена че е връхче на зъбче, защото беше твърдо. Дори се притесних, че и избива накриво. Обаче около месец и половина след това вече го нямаше, а през това време си и излезе истинско зъбче отпред! Така и не разбрах какво беше това   Confused

# 25
  • Мнения: 525
Ако тези бели "точки" се  намират върху венците, най - вероятно става въпрос за безобидни т.нар. кисти, които изчезват с появата на зъбите.
Според консултация с 2ма педиатри. Wink

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ако тези бели "точки" се  намират върху венците, най - вероятно става въпрос за безобидни т.нар. кисти, които изчезват с появата на зъбите.
Според консултация с 2ма педиатри. Wink



Така е.И ние имаме една на мястото на резците.До тях имаме два зъба.След като избиха зъбчетата се консултирах за това,защо са тези точки на венците и педи ми обясни точно това.Безобидни кистички,които изчезват. Peace

# 27
  • Мнения: 302
Ние също имахме такива точки още от раждането.Одгоге от двете страни.Нашето педи каза че са масни точки и след време ще пробият и изтекат.И така и стана за около 2м изчезнаха.

# 28
  • Мнения: 354
Какво стана, пипна ли ги?
Аз също мисля че е едно от двете - зъби или авти. Аси имаше такива точици и се кисели от 3я месец, а му избиха първите зъбки на 6м, така че не се притеснявай, няма нищо страшно.  Peace

# 29
  • Свищов
  • Мнения: 33
малко късничко пиша, но исках да изчакам още, едната бяла подутинка си расте и си е твърда, другите се поизгубиха и коренно и се промени венеца, стана на едни вдлъбнатинки???, незнам как да го оприлича.Иначе и двете ръчички в устата и си ги суче, че чак си примлясква-много са и сладки, дори и бибка не ще. Няма зачервени участъци, всеки ден я наблюдавам за дразнения, но засега няма, може наистина да е била някаква течност и са се спукали, ще видим занапред как ще бъде

Общи условия

Активация на акаунт