на 4 месеца - кърмата ми недостига??

  • 486
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
вчера бяхме на преглед при нашия доктор;
не бяхме мерили бебчо последните 2 месеца по ред причини които сега не са важни но е факт че се оказа че за 2 месеца и 1 седмица сме наддали 650 грама;това прави примерно по 300 гр. на месец;
нашият доктор веднага обяви: АМ
като наложих вето на идеята му се разбрахме след две седмици пак да ни премери;каза че ако е момиче няма проблеми но става дума за момче;
да добавя - родени сме на 17 юни - тоест вече сме на 4 месеза и 1 седмиза;
първийт месец наддаде 1,800 кг;вторият 550 гр. и сега стигнахме до тук
същевременно искам да добавя че бебо много си яде ръцете но като му предложа гърда отказва?по този повод и от няколко седмици започнах да му предлагам залъгалка
а,да - жизненият му статус е много добър, пораснали сме и на височина много
какво да правя????не плаче че е гладен...

# 1
Има хомеопатични с които можеш да стимулираш лактацията - ricinus communis 5ch. Вземат се 3 пъти на ден по 5 гранулки под езика. Поне 20 мин преди да ги вземеш и след това не трябва да ядеш и да пиеш нищо. Повече течности и чаша горещо мляко преди кърмене. Слагай бебо по-често на гърдата, дори и през час, час и половина ако е гладно. Цеди се след всяко кърмене и съхранявай млякото в хладилника; след последното хранене можеш да му го дадеш с шишето. Не се притеснявай, че това ще го отбие. Аз имах същия проблем. Преодоляхме го и сме само на кърма. Важно е и да се храниш пълноценно и редовно. Според мен е по-добре да изчакаш преди да минеш на АМ. Сигурна съм, че ще има резултат.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 959
...жизненият му статус е много добър, пораснали сме и на височина много
какво да правя????не плаче че е гладен...
Това е страхотно, Виктрес. Браво на Боян. Според мен не протягай ръка към лесното решение- АМ, дай му време на Боян. Ще премине таз криза. Пробвай да кърмиш когато е полузаспал, използвай успокояваща музика, или в тъмно помещение- всякакви трикове за да пробваш да храниш бебока. Ще премине периода, просто бебчето расте и му е доста любопитно наоколо. Кърмата Ти стига и е достатъчна, горе главата, ако искаш да кърмиш ще се справите с Боянката. Успех.

# 3
  • Мнения: 3 638
victress, по колко пъти на ден се храни бебе Боян? Точно в четвъртия месец има криза на растежа и е нормално бебетата да наддават по-малко. Аз имах същия проблем, бяха наддали само 10 гр. и веднага ми казаха, че не възможно на кърмя близнаци толкова дълго и трябва да дохранвам. А междувременно те си бяха разредили яденетата до 5 на денонощие. Оказа се, че това им е малко и въведох едно допълнително хранене, будех ги късно вечер преди да си легна да си цокнат още малко  Simple Smile И така започнаха пак да наддават пак добре и изкарахме изцяло на кърма до заветния 6-и месец като продължаваме и досега да се кърмим. Иначе и те бяха много жизнени и доволни, растяха на височина, не плачеха, дори не са си смукали ръцете...
Ако бебето е доволно и пълни памперсите мисля, че нямаш поводи за притеснение. Опитай да въведеш едно допълнително кърмене и виж дали положението ще се подобри след 2 седмици. При мен точно така се получи.

Общи условия

Активация на акаунт