за детегледачките,но по-специално питане

  • 1 372
  • 16
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Interesuva me dali ste naiasno kak se plashta kogato (ako resha de i imam takava) se vodi detegledachkata sas semeistvoro bilo na more ili drugade?

kak stava?Iasno e,che az shte i poema vsichko za na miasto tam,no kak se plashta na neia mi e mnogo interesno.
Ima li niakoi ot vas opit?

e,stignah dotam da mislia niakoi da gleda sled vreme Sashko ,no shte se nalaga da patuva s nas,che tuk niama na koi da go ostaviam veche........
Niama da razkazvam zashto ,che ne sam na sebe si.  Cry


# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 563
Това, което знам е, че при такива случаи се договаряш на твърдо заплащане, а вече кога и ги даваш парите, ти решаваш - може 50/50.
По мое мнение би трябвало предварително да се уговорите какво включва това "всичко", което поемаш да няма после сърдити  Confused

# 2
  • Мнения: 1 210
Дали се плащат командировъчни?
Много сложен въпрос, но може би е най-добре да говориш с конкретния човек. Така или иначе тези специални изисквания доста ще ти повишат разходите(в смисъл ще се пазарят за повече - особено ако не се знае поне седмица преди това дали ще и кога точно ще се пътува).
Но освен разходите за престоя би трябвало да й плащаш поне 130% -150% от дневната надница - пък и то зависи какво ще й е работното време там - защото ако ще я тормозите бавачката 24 часа ще е много скъпо удоволствие. (Имам предвид - тя да спи при него, да се занмава сутрин, вие докато спите, или вечер докато се мотаете нанякъде).

Много въпроси и за съжаление нямам точен отговор. Дано поне съм те навела  и на други въпроси.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Дали се плащат командировъчни?
Много сложен въпрос, но може би е най-добре да говориш с конкретния човек. Така или иначе тези специални изисквания доста ще ти повишат разходите(в смисъл ще се пазарят за повече - особено ако не се знае поне седмица преди това дали ще и кога точно ще се пътува).
Но освен разходите за престоя би трябвало да й плащаш поне 130% -150% от дневната надница - пък и то зависи какво ще й е работното време там - защото ако ще я тормозите бавачката 24 часа ще е много скъпо удоволствие. (Имам предвид - тя да спи при него, да се занмава сутрин, вие докато спите, или вечер докато се мотаете нанякъде).
Много въпроси и за съжаление нямам точен отговор. Дано поне съм те навела  и на други въпроси.

ami,do sega ne mi se  e sluchvalo taka da pravim sas gledachka,no golemia sin otdavna porasna(na 12 pochti) ,a sega s bebo pak opiram do takiva uslugi.

niamam nikoi konkretno v predvid,no znam,che shte se stigne i do tam.Iskam da proucha kak stoi vaprosa ,kakvi sa vazmojnostite,obshto vzeto detaili ot hora vodili detegledachki s tiah na pochivka Wink

osobeno e polojenieto,no niakoi hora go praviat i ne e nevazmojno.

blagodaria vi Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 юли 2005, 11:04 от Ellypr

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Лавендър, а вариантътголемият ти син да бъде нает за детегледач срещу известно възнаграждение подлежи ли на обсъждане  Grinning Сериозно предлагам, не се гъбаркам.

# 5
  • Мнения: 1 210
А другият вариант е да си имате двечки - на едното и другото място и да са на повикване. Ама си признавам, че не е много добра идея. Хайде ако бяха бабите - иди дойди, ама 2 бавачки ....

Иначе в предния постинг ти казах, за колко аз бих се пазарила с предишната ни бавачка (сегашната си е баба и не бих я взела). И задължително се разберете, какво ще й е свободното време на "далечното" място.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Лавендър, а вариантътголемият ти син да бъде нает за детегледач срещу известно възнаграждение подлежи ли на обсъждане  Grinning Сериозно предлагам, не се гъбаркам.

da,podleji na obsajdane,samo deto me e strah da niama obraten efekt Sad

po printzip sega vednaga ne se nalaga detegledachka,no iskam kato doide vremeto tia da e naiasno,che moje da se naloji da patuva.
iskam ot rano da si iziasnia variantite  Wink

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
А другият вариант е да си имате двечки - на едното и другото място и да са на повикване. Ама си признавам, че не е много добра идея. Хайде ако бяха бабите - иди дойди, ама 2 бавачки ....

Иначе в предния постинг ти казах, за колко аз бих се пазарила с предишната ни бавачка (сегашната си е баба и не бих я взела). И задължително се разберете, какво ще й е свободното време на "далечното" място.

dve bavachki :(neshto hich ne me kefi!!!!

molia,molia,s ednata baba biah na more do vchera,aide nema nujda da povtariam.
tia v Sofia ne shte da go gleda poveche ot 1 den,verno ne e mnogo mlada,ama.........men ne me ustroiva.

ta da si pitam tuka az.....
iskam da e edna i da e naiasno okakvo shte ia chaka.

spored men e redno da i platim tzelia prestoi i da i se dadat pari (pochasovo ili zaplata) za gledaneto na bebo.Taka go vijdam az.

verno,malko soleno,ama riadko hodim po pochivki, i kato e garga da e roshava. Wink

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
знам как е ако наемеш жена и тя живее у вас: - значе за болен човек на легло е около 2лв на час гледане, като никой няма да дойде за по-малко от 3-4ч на ден. Но ако наемеш да спи, яде и ползва други режийни - около 200-250лв на месец.
Предполагам, че нещо подобно и за море - като разбира се може и по-малко, може  и повече - зависи от компетентността. Що не питаш във форума за наемане на помощ в домакинството - нека самите хора ти кажат какво биха поискали.
Все пак екстрата да си на море не  е малка!!!

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
знам как е ако наемеш жена и тя живее у вас: - значе за болен човек на легло е около 2лв на час гледане, като никой няма да дойде за по-малко от 3-4ч на ден. Но ако наемеш да спи, яде и ползва други режийни - около 200-250лв на месец.
Предполагам, че нещо подобно и за море - като разбира се може и по-малко, може  и повече - зависи от компетентността. Що не питаш във форума за наемане на помощ в домакинството - нека самите хора ти кажат какво биха поискали.
Все пак екстрата да си на море не  е малка!!!

mi tochno v toia forum ne iskah da pitam parvo,a tuk.

mersi

# 10
  • София
  • Мнения: 2 162
Ние на нашата бавачка плащаме 300лв месечно + храна и пари за такси, а ако имам време я карам с колата. Ако се наложи да пътуваме се договаряме допълнително. По принцип за почивката й покривам само режийните- стая, храна. Гледането е включено в месечната й заплата така или иначе. За да не се чувства ощетена внимавам да не й се събират повече от 8 часа ангажименти с детето. През останалото време е свободна да прави каквото иска. Ако реши да ми помога- неин избор.

не знам обаче как е положението в БГ. Нашата бавачка е от Босна. А, да изкарах й и паспорт за моя сметка.

# 11
  • Мнения: 4 458
Аз имам друго предложение.
Разберете се за една сума на ден. Тази сума да е все едно тя ще гледа детето у вас. После и предложи да дойде с вас на море като сумата се запазва + ти и поемаш спане, пътни и основна храна. Другите неща сама да си ги купува - сладоледи, кафета, коли.....

# 12
  • Мнения: 3 479
С моя приятелка ходихме през април в Сандански с децата и тя беше взела нейната детегледачка. Питах я как й е плащала и тя ми каза, че за периода на пътуването й е плащала нормалната заплата за гледането на детето, като е поела всички разходи за храна и нощувка. Жената обаче много обича да пътува и се радва като я поканят и може би затова не поставя никакви допълнителни условия.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз имам друго предложение.
Разберете се за една сума на ден. Тази сума да е все едно тя ще гледа детето у вас. После и предложи да дойде с вас на море като сумата се запазва + ти и поемаш спане, пътни и основна храна. Другите неща сама да си ги купува - сладоледи, кафета, коли.....

da,i az taka si go predstaviam.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 7 477
С моя приятелка ходихме през април в Сандански с децата и тя беше взела нейната детегледачка. Питах я как й е плащала и тя ми каза, че за периода на пътуването й е плащала нормалната заплата за гледането на детето, като е поела всички разходи за храна и нощувка. Жената обаче много обича да пътува и се радва като я поканят и може би затова не поставя никакви допълнителни условия.

ok,rabotata se iziasniava,az shte chakam da doide momenta.
teji mi veche ,che ne mojem za edin weekend da se izmaknem s moia blagoveren.

a kak spiaha pritaelkata ti i gledachkata?otdelni stai,apartament?

Общи условия

Активация на акаунт