TSH - 2.44 - какво означава?

  • 1 290
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Здравейте,

Лятото изследвах ТСХ, ТАТ и МАТ - ТСХ беше понижен, но в граница - о.61 при долна граница 0.27. ТАТ и МАТ бяха добре. Изписаха ми селен.
Днес направих контролно изследване на ТСХ - вдигнал се е на 2.44. Много се притесних, понеже навсякъде пише, че се забременява със стойности до 2...
Какво друго трябва да изследвам? Какъв е пътят? Досега поне това беше наред, вече и то не е...
Благодаря ви!

# 1
  • до морето
  • Мнения: 494
Леко ти е завишен ТСХ, но не е проблем, защото си е в граничните стойности. Ако антителата са в норма означава, че нямаш автоимунно заболявяне.
Съветът ми е да отидеш на преглед при ендокринолог  за диагноза и ако има нужда да ти назначат лечение. Няма нищо страшно.

# 2
  • Мнения: 284
И аз да попитам. На мен са ми високи Anti TPO и ендокринолога ми каза, че не се налага да приемам медикаменти, защото жлезата ми е наред (гледа ме на ехограф). Дали има някой със завишени анти тела

# 3
  • Мнения: 83
Забременява се със стойности на ТСХ до 2 при наличието на диагноза тиреоидит на Хашимото, при теб антителата са в ред, така че нямаш.Спокойно. Горната граница за този хормон  е 4. Нормално е тези стойности да варират.

Общи условия

Активация на акаунт