бременност и работа с копирна машина,скенер

  • 3 099
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
   Ако има ранна бременност  може ли по някакъв начин работата  с копирна машина,скенер/офисен/ да се отразят на плода- т.е да има някакви вредни облъчвания от тях???

# 1
  • Мнения: 229
аз съм работила и с двете и слава богу всичко е наред.Но от лекар съм чувала , че не трябва компютъра да ти е зад гърба.

# 2
  • Мнения: 117
Не съм чувала за вреди,ама ако това те успокои,аз нон стоп от самото начало до края на бременноста бях в офиса и работех с компютър и ксерокс и не съм имала проблеми.

# 3
  • София
  • Мнения: 112
От началото до края на бременността си в службата бях заобиколена от 3 компютъра, а ксероксът и скенера бяха зад гърба ми и не съм чувствала дискомфорт нито веднъж!

# 4
  • Русе
  • Мнения: 343
Работя с такава техника, и нямам пролеми. Единственото, за което се сещам е да не сипваш ти тонер в машината, или да си наблизо като се зарежда. Прахът е много фин и не е  добре да го вдишваш.  Peace

# 5
  • Мнения: 2 821
По тази логика бременна жена не трябва да носи в себе си и да ползва мобилен телефон.

аз съм работила и с двете и слава богу всичко е наред.Но от лекар съм чувала , че не трябва компютъра да ти е зад гърба.
А отпред може ли да е? Laughing

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не съм чула за подобен случай.

# 7
  • Мнения: 166
Аз пък работих в печатница - с 4 компютъра, 1 скенер и други такива джаджи, наред с упойващите миризми от машините - слава богу сме добре.

# 8
  • Мнения: 6 713
Аз се налагаше доста да принтирам, но принтера не беше в моята стая, а в друга. Не съм се замисляла дали може да вреди. По-скоро не Peace

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
НЕ.
Но от лекар съм чувала , че не трябва компютъра да ти е зад гърба.

Аха. Така трудно бих работила на него  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 4 335
През цялата си бременност работех зад компютьр,често ползвах и копирна машина Wink

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 894
Не съм чула за подобен случай.
и аз не съм Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 23 096
Да се присъединя и аз с мнението, че не смятам за вредно!
В офиса съм заобиколена с всякаква техника, специално скенера доста често ползвах като бременна, но дори и не се бях замисляла дали е вредно.

# 13
  • Мнения: 991
Офис техниката и всички електроуреди, микровълновите печки, мобилните телефони, безжичния интернет - всичко създава електромагнитно поле, което е вредно за хората. Затова не е добре да слагаш бебешко креватче до големи електроуреди, модеми, компютри... Лошото е, че няма къде да избягаш освен да отидеш накъде надалеч от всякаква цивилизация. Иначе мъжът ми работи за софтуерна компания, където имат лаборатории с толкова мощни компютри, че като влезеш косите ти се изправят, но не съм чула някоя от колежките му да е прекъснала работа заради бременност.

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 00:33 от Homesick

# 14
  • Мнения: 2 100
Не съм имала проблеми, а машината на работа е доста голяма-комбинирана. По принцип и гсм-ите са си доста вредни, но си говорим по тях, нали?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт