Болногледачка в Англия?

  • 5 634
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 937
Моя близка иска да замине като болногледачка в  Англия, примамена от хубави/за нашия стандарт/ оферти. Има ли жени, които са я вършили тая работа, за да споделят как  е там?

# 1
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Това е възможно най-гадната и зле платена работа там (а и не само там де).
Не съм го работила, но имам позната, която избяга много бързо от такава "хубава" оферта Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 937
Защо? Кое е това, което не се казва на интервю?

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Това е адски тежък труд. Не знам колко се плаща в Англия, но самия вид на труда - вдигаш хора почти трупове, мъкнеш подлоги и памперси, переш насрани гащи, не спиш - много е тежко. Кажи на познатата си това да й е последният вариант!!!

# 4
  • Мнения: 2 937
Много ти благодаря!!!

# 5
  • Мнения: 289
За Англия не зная как е - мога да кажа за Германия: т.нар. болногледачи не винаги се преработват толкова - има възрастни хора, които се нуждаят по-скоро от помощ в домакинството и компания, отколкото от някакви специализирани грижи. Естествено, обаче, е необходимо да се знае немски  Peace Говоря за грижа за възрастни хора в домашна обстановка, не в болница, когато не се търси медицински персонал. Между другото, само българите са толкова предубедени към този вид труд - поляци, латвийци и т.н. го считат за съвсем нормална работа, нещо обичайно е учителки да работят през ваканциите в Германия именно такава работа. Ако не държи да бъде точно в Англия приятелката ти, мога да и дам повече информация.

# 6
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
Какви глупости говорите, какъв тежък труд, какви насрани гащи!!! Ако човека е на легло е с памперси, има си точно определени часове за сменяне, работи се винаги по двама в такива случаи и се използва специални столове за повдигане и преместване. Работи се на смени и има определен лимит от часове, които можеш да работиш. Има си строго определени правила.  Хич не си мислете , че в Англия се спукват от работа. А заплащането настина е ниско, повече е в домовете с тежките случаи. Но пък е много повече отколкото получава една медицинска сестра в България.
За информация, месец и половина работих нещо подобно, събуждах и приспивах бабите по къщите.
сиси, ако нещо друго те интересува, но всичко зависи закъде е офертата.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Писах вече, че за Англия не знам подробности. Но моя близка работеше нещо подобно в друга страна от ЕС. Бабата беше леко ку-ку. Викаше я по цели нощи Rolling Eyes Едвам я вдигаше за къпане. Веднъж си беше свалила памперса и мазала лайна по стените. Случвало се е и гащи да пере, айде сега не ми казвай, че вашите памперси винаги са били изрядни Wink
Тежък труд е, не ми обяснявайте вие Confused Е, може и да има единици късметлии, които да са повече компаньони, отколкото болногледачи, но това едва ли е масовият случай Confused

# 8
  • на пистата
  • Мнения: 5 824
ами да ти кажа,че същата работа майка ми я върши и тук ама за заплата от 260лв и работи и нощна смяна.работи в дом за възрастни с деменция,които се оакват до ушите,мажат,лапат Sickи разни такива,къпе ги,хране ги,мие сутрин и вечер коридори дълги по 50метра,преоблича и какво ти дойде още на ум,на всичкото от горе не се и разбират и бият даже,3 жени работят на смяна и гледат 60 човека от които 40 са на легло,живи трупове.не вярвам в англия да е по-тежко а и парите няма да са 260лв,ако ще гледа само един човек няма да и е тежко толкова.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 016
Моя позната замина преди 5-6 години точно на такава работа. Тя беше сестра, обявата беше уж за сестри, но се оказа, че е за гледачки в дом за възрастни, психично болни жени. Не се е оплакала изобщо! Беше наясно какво ще върши и точно думите и бяха: " Ха,че аз и тук , в отделението( вътрешно) мия насрани задници, ама ми плащат 250лв. Не ме е гнус, такава ми е работата." Оказа се,че там има по 3 гледачки на смяна( 8 часа) за 7-9 жени. Условията са много добри, болните са постоянно на успокоителни, работата и беше да им оправя тоалета, хранене и да ги извежда в градината. Според нея-никаква работа, за добри пари( към 2000 лири и беше стартовата заплата). Но мацката беше много амбициозна и много работлива. За 6 месеца издържа изпитите за сестра, т.е. признаха и квалификацията, нямаше проблем с езика( англ. гимназия) и след изтичане на първоначалния договор си започна работа в нормална болница, като сестра, с подобаваща заплата. Последно като се видяхме учеше за старша сестра, нямам съмнение,че е успяла да завърши и да се реализира още по-добре.
Но пак казвам, тя е много работлива, обича си работата, пък дори и да е гадна понякога.  Peace

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Моя близка иска да замине като болногледачка в  Англия, примамена от хубави/за нашия стандарт/ оферти. Има ли жени, които са я вършили тая работа, за да споделят как  е там?
Дорет ти го е казала. Ако познатата ти е свикнала с тази работа в България, тук ще е ок. Парите за БГ стандарт са добри, но за тукашния не са много.
И аз като Дорет преди много години се бях хванала за 2 месеца да гледам възрастни хора, но в домовете им. По къщите си са леките случаи, тежките са в специални заведения. Ами не ми е по сърце тази работа и не бих се навила да я върша постоянно. Но ако е като момичето, което описва aunt Ogg, си заслужава, първа стъпка към един нов начин на живот. Само където 2000 на месец за такава работа са доста, това са 24к годишно  Thinking newsm78 Освен ако е работила редовно само нощни смени, тогава заплащането е по-високо, но за мен е нечовешко натоварване.

# 11
  • Мнения: 5 710
Аз не съм в Англия, в Италия съм, тук гледачките са много разпространени ( главно от източна Европа).
И ние имаме жена. Моето мнение е, че тази работа е подходяща за хора с известен опит и над определена възраст. Ако попадне на свестни хора и е съвестна, работата  е О.К. Да, има памперси, но аз съм сменяла памперс на свекър ми, мила съм..  и нямам никакви травми, ако го направиш 5 пъти свикваш и това е, няма драми. Плс тук има много улесняващи гледачката неща - разни почистващи неща, в банята приспособления, легла движещи се, колички леки и т.н.  Освен това се иска и малко да знаеш първа помощ, как да обгрижваш лежащо болен и т.н.  Задължително е да говори езика. Нашата жена на практика няма никакви разходи, получава чисто добра заплата за стандарта в Италия. Свекър ми не е агресивен ( има мнооого такива случаи),  ние не й се месим,  тя не го упоява нощем, за да си спи или да отиде на плаж през деня (мн. разпространено).  Но, има и много тежки случаи - затворени с някой старец в някое село , агресивни старци, гадни роднини, безкрайни изисквания и т.н.
Хубави е жената да знае какво семейство търси, да държи на ясни права и задължения.

# 12
  • Мнения: 289
Понятието "тежък труд" е много относително. Ако попитаме служителка в банка, която работи на топло, чисто и приятно място с клиенти, също ще ни отговорят, че трудът е тежък.. щото всеки ден минават какви ли не индивиди, всеки от които със своите странности  Wink
Понеже темата ми е много близка, мога да кажа, че българите наистина много често имат склонност да се оплакват прекалено много и да драматизират нещата.. например: изпращам жена на работа като "болногледачка" - бабата, при която отива, се обслужва съвсем сама, просто е малко "куку", както е казано тук, и някой трябва да я наблюдава да не остави включен уред, да и готви и т.н. След 1 месец българката се обажда и казва: ми то много скучно тука - малко селце, никакви контакти, сама с това лудо бабе... няма ли някакво място в града...
Та така.. има хора, които вършат тежка работа, без много драми, и други, които си мислят, че някой ще им плаща просто за да гледа хубавите им очи..

# 13
  • Мнения: 2 937
Жената е 50-годишна - с висше образование /но не е медицинско/ и такава работа не е вършила. За съжаление е принудена от лични обстоятелства да търси такова решение за проблема си. Анг. език не е силната и страна, но иначе е трудолюбива и почтена жена. Благодаря ви за всичко, което написахте и което бих могла и аз да и прочета!!!

Общи условия

Активация на акаунт