Разпределението на храните в закуските

  • 691
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 738
Здравейте.
Опитвам се да храня детето си що годе правилно. Четох много за захранването и въобще за храненето и колкото повече чета толкова повече се обърквам. Та въпроса ми към по-знаещите е каква е основната идея на двете междинни закуски - първата (попара да речем) е солена, а следобедната е каша с плод или нещо такова. Ами ако сутрин давам овесени ядки със сирене, следобяд като дам каша няма ли да стане много. Абе с две думи дайте ми идеи как е най-добре да се редуват нещата в двете закуски - сутрин и следобяд.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 763
На възрастта на твоето дете, моят син ядеше сутрин АМ, следобед каша, глутен не бях въвела. Иначе питането ти е интересно, не се бях замисляла за връзката сладко-солено.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не съм хранила и не разпределям закуските по такъв начин..Не винаги сутрешната ни закуска е солена.Както и след обедната сладка.Аз ги въртя според мое усмотрение.Глутен въведох след осми месец.Няма такава зависимост сутрин солено и след обед сладко. Peace

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
попара не яде, а за закуска сутрин каша, следобед КМ с бисквити, препечено брашно, кисел

# 4
  • Мнения: 493
На вашата възраст,закуската на Тони беше само АМ PeaceСледобеда давах каша или йогурт с бисквити.
Към 11-ти месец реших сутрин да му правя закуска,но се оказа,че соленото за закуска не му допада(попара,макарони и т.н.),затова му давам каша или мляко с бисквити Peaceа следобеда-йогурт,мляко с грис или нишесте.

# 5
  • Мнения: 27 524
каква е основната идея на двете междинни закуски - първата (попара да речем) е солена, а следобедната е каша с плод или нещо такова. Ами ако сутрин давам овесени ядки със сирене, следобяд като дам каша няма ли да стане много.
дайте ми идеи как е най-добре да се редуват нещата в двете закуски - сутрин и следобяд.

Няма основна идея. Има борй хранения, според детето и възрастта, нуждите му и количеството и честотата варират според апетита и желанията му, това е.  Simple Smile
Това не са междинни закуски, това са хранения. И сутрин, и следобяд може да даваш каквото си искаш - независимо сладко или солено. Важното е като цяло за деня детето да приема необходимите му за възрастта хранителни вещества и да има за тази възраст необходимият минимум млечни хранения Hug
За дете на 7 месеца не е добре да се дава нито попара, нито сирене, нито овесени ядки  Peace

За тази възраст - сутрин държах на млякото, следобяд - млечна каша  Peace

# 6
  • Мнения: 1 738
каква е основната идея на двете междинни закуски - първата (попара да речем) е солена, а следобедната е каша с плод или нещо такова. Ами ако сутрин давам овесени ядки със сирене, следобяд като дам каша няма ли да стане много.
дайте ми идеи как е най-добре да се редуват нещата в двете закуски - сутрин и следобяд.

Няма основна идея. Има борй хранения, според детето и възрастта, нуждите му и количеството и честотата варират според апетита и желанията му, това е.  Simple Smile
Това не са междинни закуски, това са хранения. И сутрин, и следобяд може да даваш каквото си искаш - независимо сладко или солено. Важното е като цяло за деня детето да приема необходимите му за възрастта хранителни вещества и да има за тази възраст необходимият минимум млечни хранения Hug
За дете на 7 месеца не е добре да се дава нито попара, нито сирене, нито овесени ядки  Peace

За тази възраст - сутрин държах на млякото, следобяд - млечна каша  Peace


Всъщност ето това е, което исках да попитам. Какви са необходимите за възрастта хранителни вещества, за да зная как да ги разпределя. Блонди благодаря Hug

Благодаря и на всички останали за отговорите. Ясно ми е, че няма единна схема, ама се надявах някой да каже някакво съотношение на млечни, зърнени, зеленчуци, плодове...

Иначе попара и овесени ядки още не съм давала. Преди да започна исках да си изясня ситуацията.

# 7
  • Мнения: 4 784
На възрастта на детето ти, едната закуска си беше само АМ, другата АМ + плодово пюре.
Най-важното е детенцето да си пие млякото. Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Какви са необходимите за възрастта хранителни вещества, за да зная как да ги разпределя.
някой да каже някакво съотношение на млечни, зърнени, зеленчуци, плодове...

Разнообразие - това е златното правило и за деца, и за възрастни  Peace
Но здравословно разнообразие  Simple Smile

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
храниш както ти е удобно Peace

Общи условия

Активация на акаунт