Кухня по средата на стаята - мнение?

  • 1 128
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 587
Не знам дали правилно се разбира от заглавието - става въпрос за самите уреди(мивка,котлони,плотове,хладилник и др.)  да са по средата на помещението за кухня.Виждала съм го на доста места(за съжаление не на живо,а по филми и списания),но не знам доколко е практично и удобно.С мъжа ми сме в процес на размисъл дали на вторият етаж кухнята да е по този начин,да е нещо по различно от стандартното.
Ще съм много благодарна на всеки,който сподели мнение за или против и защо. Hug

# 1
  • Мнения: 2 926
Аз съм за - на мен специално супер много ми харесва и не виждам защо да не е практично, ако имаш място да си го позволиш.

# 2
  • Мнения: 1 652
Според мен е много интересно, но най-важното е ти да се виждаш в тази кухня. На мен ми предложиха проекти за нестандартни кухни, с мивка  посредата и пр., хареса ми, но не ми хареса , как се оформя едната стена в този случай и се отказах. Защото това не беше моята кухня. Просто като затвориш очи, трябва да се виждаш в нея и да се чувстваш на мястото си. Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 467
Много добре. Стига да имаш достатъчно място, а не само по 50-на см. отстрани покрай стената  Wink
На мен най ми е тъпо като забуча поглед в стената докато готвя/моя чинии и ТВ само го слушам.

# 4
  • Мнения: 481
Не знам, аз за моята си не знам  Mr. Green

Но по повод това кухнята да е на втория етаж има логика. Била съм в къща, където кухнята с огромна тераса са на третия. Ако примерно къщата върви по 100-тина квадрата на етаж, на третия 60 е помещението (кухня с трапезария), 40 терасата. На втория бяха спалните помещения. На първия фитнес, студио, килер, (всъщност там не разгледах много, само фитнеса видях) Та логиката е, че миризми, изпарения и т.н. се качват на горе, имат прекрасна гледка от терасата. Прекарваха основно там. Нооо нямат никакъв двор...

# 5
  • Мнения: 2 388
Много добре. Стига да имаш достатъчно място, а не само по 50-на см. отстрани покрай стената  WinkНа мен най ми е тъпо като забуча поглед в стената докато готвя/моя чинии и ТВ само го слушам.
Peace
Затова нашата мивка е под прозореца. Мия чинии и гледам хората. Доста чупливост имаше в началото. Mr. Green

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Разбира се, че е добра идея! При нас е подобно!  Peace

# 7
  • Мнения: 9 467
Идейно е Peace
Само премислете добре ВиК-то, ел.инсталацията, абсорбатора-от къде ще изкарва ароматите...

# 8
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Ако разполагаш с голямо помещение за кухня е добра идея

# 9
  • Мнения: 121
Идеята е интересна, особено ако разполагаш с достатъчно пространство... През последните няколко години този тип интериор (както аз си го наричам "стая в стаята") стана особено актуален.
Ако си човек с нестандартен поглед към нещата, действай смело  Peace
В България вече има достатъчно богат избор на мебели и уреди, за да реализираш без проблем един такъв замисъл Flutter

# 10
  • Мнения: 8 999
Ако кухнята ти е поне 20 квадрата и не мислиш да я използваш и като трапезария /т.е. не предвиждаш да има дори малка маса за хранене/, то не е лоша идея.
Аз бих си позволила такова разточителство, ако за всичко останало има място - големи детски стаи, отделна стая за игра /нещо като малък детски хол/,голяма гардеробна, голяма стая за библиотека, голямо перално помещение, в което да има и простор и място за дъска за гладене /без да се налага да прибирам едното, за да разтворя другото/, трапезарно помещение и, естествено, огромен хол /поне 40-50 кв.м./.
Но ако ще се наложи да се лиша от някое от гореизброените помещения, то бих предпочела стандартна кухня на стената, а в същата стая да е и трапезарната маса.

Общи условия

Активация на акаунт