как да си гледам снимките в компютъра нормални???

  • 2 752
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Надявам се някой да може да ми помогне. Имам страшно много снимки в компютъра, но не мога да ги гледам нормално нито в папките, нито като ги задам за фон на работния плот /излизат разтегнати/. Дори причината да е в монитора newsm78, преди да си преинсталирам компа преди няк. дни, поне в папките се виждаха нормални. А сега и там са разтегнати. Много е неприятно. Имам малко бебе, а не мога да му видя физиономията на снимките нормална. Как да си оправя настройките или каквото там трябва newsm78? Или някаква програма ми е нужна? Дано да сте ми разбрали питането.

# 1
  • Мнения: 7 716
Само в снимките ли е проблемът или и във всякакви картинки?

# 2
  • Мнения: 9 776
Май само при снимките е така. От какво може да е? Какво мислиш?

# 3
  • Мнения: 4 292
Каква резолюция са ти снимките? А тази на екрана? С десен бутон отиваш на свойства, от там на настройки и ще видиш какви са ти пикселите.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Да не е пипорил някой настройките на монитора?

# 5
  • Мнения: 7 716
Пробвай с десен бутон върху десктопа, на пропъртис, да промениш резолюцията.

# 6
  • Мнения: 550
ако е само на снимките, едва ли е от настройките на монитора...
с каква програма ги отваряш...? пробвай с някоя друга... разцъкай настройките на програмата, въпреки, че ако е windows picture and fax viewer там няма такива...
а относно десктопа- там ако даваш stretch стават разтегнати... пробвай с някое от другите- tile или center от properties с десен бутон върху десктопа, както те е посъветвал някой преди мен...

# 7
  • Мнения: 9 776
Извинявам се, че чак сега ви прочетох Embarassed. Ще пробвам това, което сте ме посъветвали и ще видя какво ще стане. Благодаря!

# 8
  • Мнения: 18
С коя Програма ти се отварят снимките? Проблемът ти е в настройките на програмата, а не в мониторът  Wink. След като само снимките са ти разтегнати е логично причината да не е в него  Laughing

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 21:23 от TheFireGoddess

# 9
  • Мнения: 9 776
С коя Програма ти се отварят снимките? Проблемът ти е в настройките на програмата, а не в мониторът  Wink. След като само снимките са ти разтегнати е логично причината да не е в него  Laughing
С тази -  windows picture and fax viewer. С коя програма да пробвам например? Не ми се получава по никакъв начин. Като променя пикселите от свойства и настройки на декстопа и ми се смаляват иконите и въобще шрифта и всичко Sad. Снимките - долу-горе нормални стават, ама не ми се слагат очила, че да мога да чета какво пише из сайтовете - много е дребен шрифта. Същите снимки ги пращам на лаптопа и там се виждат нормално newsm78. Какво да направя?

# 10
  • Мнения: 9 776
ако е само на снимките, едва ли е от настройките на монитора...
с каква програма ги отваряш...? пробвай с някоя друга... разцъкай настройките на програмата, въпреки, че ако е windows picture and fax viewer там няма такива...
а относно десктопа- там ако даваш stretch стават разтегнати... пробвай с някое от другите- tile или center от properties с десен бутон върху десктопа, както те е посъветвал някой преди мен...
Като задам снимката центрирано и се вижда само част от нея, а мозайково - нищо не се вижда Sad.

Общи условия

Активация на акаунт