Гръбначно изкривяване

  • 1 135
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Денис, който е на 6 и половина има наченки на гръбначно изкривяване. Възнамерявам да посетя личния му лекар или може би направо ортопедията в Горна Баня, но ме интересува вашият опит в тази посока. Какво да очаквам - упражнения, рехабилитация, къде се прави, какво друго помага?
По отношение рехабилитацията, вероятно ще трябва да го водим някъде. Времево ограничена съм, ще съм благодарна ако някой знае и сподели дали е възможно да се правят домашни посещения срещу заплащане на специалист, който да работи с него?

# 1
  • Мнения: 1 545
Правилно си е ориентирала за Горна баня. Там са добри специалистите и колкото по-рано се хване процеса, толкова по-добре. По принцип знам, че има рехабилитатори, които ходят у дома, но не мога да кажа за какви пари. На моя позната детенцето е с изкривяване и освен упражнения детето носи и специален корсет, изработен за нея и положеието вече се подобрява. Така че вървете на лекар и успех.

# 2
  • Мнения: 25
какво предприемате, когато детето има болки в гърба и шията,а се установи и гръбначно изкривяване.Препоръчаха ми колан за гърба?На 12г.е.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
додо, моята дъщеря също доста се изгърбва.
Така и не намерих време да я заведа на специалист. Blush
Моля, ако намериш някой читав, сподели тук, с мен/нас. Мерси   bouquet

П.П: има една мама от форума, която е кинезитерапевт (но не е в Горна Баня). Ако искаш да й пишеш, ще ти дам нейни координати.

# 4
  • Мнения: 17 546
Плуване! Peace
Съпругът ми е треньор и има не едно детенце в групата, с такъв проблем. Записани са на плуване по препоръка на ортопед.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Плуване! Peace
Съпругът ми е треньор...

дай някакви координати, моля.

Общи условия

Активация на акаунт