Препоръчайте банка за рефинансиране на ипотека.

  • 1 927
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Имам ипотека на жилището, но от нея ми остава съвсем малка сума за връщане. В същото време в момента ни трябват пари за инвестиране и искаме да рефинансираме този кредит. Желанието ни е да рефинансираме ипотеката в друга банка/в момента е в ПИБ/ без доказване на доходите. Знам, че така лихвата скача и процента на отпускания кредит спада, но няма друга възможност в момента, защото не искам да доказвам доходи. Четох насам натам разни оферти и се чудех за ДСК, но ми се вижда височка лихвата. Насочих се към Пиреус като че ли и моля ако някой е правил подобно нещо и има наблюдения да сподели. Също така ако може и да ме светнете какви горе долу са първоначалните разходи по тегленето на такъв кредит. Ще ходя в понеделник по банки разни, но ми се искаше да сондирам мнение първо. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 515
Погледни ако искаш в http://www.moitepari.bg/.  На мен когато ми трябва някаква информация относно кредити, депозити, винаги използвам техните калкулатори, за да добия някаква представа за лихви и т.н. има всички банки  Peace

# 2
  • Мнения: 527
За съжаление в момента отпускането на кредити е много затегнато и точно тези кредити без доказване на доходите мисля, че повечето банки не ги предлагат, не че ги нямат като продукт, но избягват да отпускат такива кредити, както и да финансират срещу ипотека на панелка. Иначе съм сигурна, че в повечето банки, които предлагат такива кредити ще ти вземат парите за такси и ще ти приемат документите, които никак не са малко, за ипотечен кредит и изкарването им също е свързано със средства. За таксите можеш да се ориентираш от сайта Моите Пари, но общо взето са такса за разглеждане на документи около 100лв., в повечето банки, зависи от размера на самия кредит, друга такса е за оценка на имота - между 150 и 300лв., може и повече, пак зависи от имота и населеното място. Като начало са това таксите на банките, при евентуално одобрение има и още таксички.

# 3
  • Мнения: 4 068
Абе то жилището не е панелка ами си е тухла и е доста голямо. Не ме притеснява отказ поради панелно жилище. Просто досега отношения с Пиреус не съм имала и ми се искаше и от там впечатления да събера.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 702
В момента без доказване на доход не вярвам да намериш банка, която да ти даде кредит. А и лихвите са вече такива, че като се запознаеш с тях, най-вероятно ще се откажеш да рефинансираш стар кредит.

# 5
  • Мнения: 99
В Уникредит Булбанк - банката отпуска иптечен кредит без доказване на доход. Лихвата е по-висока, но е удобен.

# 6
  • Мнения: 29
Гръцките банки за сега са стабилни, но която и да изберея провери дали има американско участие.
Успех, и все пак имай предвид какво съветват в момента всички финансови брокери-до 2010 никакви кредити.

# 7
Ето ти един списък с банките има и потребителски мнения за тях
www.allfinancebg. com/category/banks.html дано да съм ти била полезна Peace

# 8
Здрасти!
Мой познат преди време тегли кредит от УниКредит и беше доволен. Чувам сега, че и ОББ дават добри предложения, но не знам точно как стоят нещата. То сега с тази криза позатегнаха положението, но мисля, че все още имаш шанс да намериш нещо добро. Успех Wink

# 9
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
renci за съжаление в момента повечето големи банки в България спряха кредитирането, включително и избраната от теб Пиреос.

Иначе гръцките банки за сега са относително стабилни (имат 100% гарантиране на депозитите в Гърция, както и държавно участие във всяка гръцка банка).

Моят съвет е ако имаш възможност да изчакаш известно време с рефинансирането.  Peace

# 10
  • Мнения: 3 116
Ренци не те съветвам да избираш Пощенска банка. За последните няколко месеца почти всеки месец вдигат лихвата, крайно некоректни и за други неща ( в момента погасяваме там предсрочно кредит и се разправяме с тях). Последния месец ми вдигнаха месечната вноска с 11%, просто прекалиха  Sick

Общи условия

Активация на акаунт