Помагало по български език за пети клас

  • 4 159
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Бих искала да взема за дъщеря си някакво помагало или сборник с упражнения или тестове по български език и литература за пети клас. Моля майките с опит по въпроса, ако са доволни от нещо подобно, да ми препоръчат.И предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 12
Бих искала да взема за дъщеря си някакво помагало или сборник с упражнения или тестове по български език и литература за пети клас. Моля майките с опит по въпроса, ако са доволни от нещо подобно, да ми препоръчат.И предварително благодаря   bouquet

Привет, аз съм майката на Галя, май са в един клас с твоето дете в СМГ, чета тук от време на време.

Прегледах им учебника - бива. По-добър, пак на "Просвета", е този на Милена Васева, там по-тежката граматика е по-подробно обяснена и има доста полезни упражнения по повечето от чисто граматическите теми.

Купила съм на "Просвета" и едни книжици малки за пети клас - всякакви упражнения, сипове, зипове, тестови задачи, но не съм ги прегледала още, предполагам, че са добри, за шести клас са им много хубави...

Много са полезни на изд. "Диоген" и пак на Милена Васева "Пътеводител на Правописния стопаджия" и "Пътеводител на Пунктуационния стопаджия" - първото може да се работи изцяло самостоятелно, за второто има нужда от обяснения на места - за пети клас...

# 2
  • София
  • Мнения: 11 658
Аз купих на сина ми "Тестови задачи по български език" за 5 клас на Булвест.

# 3
  • Мнения: 20
Като преподавател по БЕЛ бих препоръчала "Работна тетрадка по литература" от Александър Панов и Младен Влашки (Първа част: Аз чета между редовете; Втора част: Аз пиша съчинения). По български език : "Тренировъчни упражнения и текстове със задачи по БЕ за 5 клас" на изд. Слово.

# 4
  • София
  • Мнения: 13
Бих искала да взема за дъщеря си някакво помагало или сборник с упражнения или тестове по български език и литература за пети клас. Моля майките с опит по въпроса, ако са доволни от нещо подобно, да ми препоръчат.И предварително благодаря   bouquet

Препоръчвам Тренировъчни упражнения и текстове със задачи по български език 5. клас  на Издателство Слово

# 5
  • Мнения: 1 073
На "Слово"  са им много хубави книжките, децата ми всяка година се учат и от тях.

Общи условия

Активация на акаунт