редуване на гърдите при кърмене

  • 539
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 748
май4ета,имам нужда от съвет.като запо4на да захранвам след 6 месеца и стигна до 2 кърмения на ден-1 сутрин и едно ве4ер,на всяко хранене и двете гърди ли да предлагам или сутрин едната,а ве4ер другата.а пюретата и кашите с какво мляко да ги правя,нали ако за целта се изцеждам ,кърменията  всъщност няма да намалеят.въобще как да намаля кърменето ми е тъмна индия.и още нещо-0т 6 месеца до 1 година какво коли4аство мляко детето трябва да приема на ден.май станаха много въпросите.благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 4 915
Здравей и добре дошла във форума.  Simple Smile
Първо желая да те посъветвам да изчетеш статиите в Библиотека - темата закована горе. ще ти помогне да се ориентираш в някои неща.

Сега относно питането ти - фактът, че ще захранваш, не означава, че трябва да минете само на две кърмения. Ще продължиш да си го кърмиш както досега, просто след съответното кърмене ще предлагаш друга храна. Например - сутрин се кърмите в 8 часа, в 8:30 предлагаш кашичка/пюре. В 11 часа например пак си кърмиш и така...докато въведеш второ хранене за деня - например на обед - пак първо кърмиш, после храниш. Такъв е принципът. С друга храна не се замества кърмене. Идеята е, че другите храни са за опитване, не за наяждане.

Цитат
двете гърди ли да предлагам
След написаното горе следва, че си кърмиш както досега - едната на едното кърмене, другата - на следващото и пак така, редуваш си ги. 

Цитат
0т 6 месеца до 1 година какво коли4аство мляко
Препоръчва се количеството мляко да е около 75-85% от дневната дажба храна.

Цитат
въобще как да намаля кърменето ми е тъмна индия
Кърменето се намалява, ако смяташ да отбиваш детето, или ако ти се налага да се връщаш на работа и нямаш възможност да се цедиш по-редовно там. Или по друго твое желание...

Цитат
а пюретата и кашите с какво мляко да ги правя
Пюретата  си ги правиш от пасирани сварени зеленчуци,  плюс кърма - ако желаеш  да разредиш, може и без, ако се кърмите преди това. Кашите - смляно зърно и вода, до сгъстяване. Ако има нужда, разреждаш с кърма, когато са готови. Когато тепърва захранваш, ще ги правиш по-течни с кърма - за да е по-лесно на детето, а и за да му е по-познат вкуса.

# 2
  • София
  • Мнения: 748
благодаря за бързия отговор и приветствието!от вси4ко което съм 4ела досега бях с впе4атлението,4е през 7,8 и девети месец отпадат по едно кърмене и така остават само сутрешното и ве4ерното до 1 годинка.доста съм объркана.ами какво ще стане с попарата,киселите,киселото мляко с бисквити и други такива ако  продължа да кърмя на всяко хранене?4етох доста от библиотеката,но никъде не видях конкретна схема за захранване,само насоки и напътствия.може още да не съм я открила.

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
ами какво ще стане с попарата,киселите,киселото мляко с бисквити и други такива ако  продължа да кърмя на всяко хранене?

Майната им  Crazy

До годинката кърми ПРЕДИ да предложиш твърдата хвана! Ако яде, яде, ако ли не - голяма работа!
Повярвай ми попарата и бисквитите не са му толкова важни, колкото кърмата!
Моето мнение е, че е по-добре да яде пресни плодове, отколкото тази измислица попарата!!!

Направи си сметка - ако на кърмене изяжда по 180 мл кърма и го кърмиш по 5 пъти на ден, т.е. бебо си хапва по 900мл мляко! Ако това е 80 %от дневната дажба, то останалите 20% са 225 гр. твърда храна!!! Естествено, няма да смяташ всяко хранене до грамчето, но исках да ти покажа, че до годинката няма как да има заместено хранене!

# 4
  • Мнения: 385
Много рано си се запритеснявала. Няма такова нещо от 6м. нататък само две хранения. Ти започваш да предлагаш по малко от началото на 7м. Ако нещата потръгнат може и да заместиш едно хранене  до края на 7 или 8м. ако не като нас до годинка може и да си се кърмите често често и да изяжда 2-3 супени лъжици друга храна, колкото да опита. По-важното е да не намаляваш кърменията много бързо, защото до годинка това е основната храна на детето. Но сега няма да се разпростирам, защото ти е рано...

# 5
Цитат
До годинката кърми ПРЕДИ да предложиш твърдата хвана! Ако яде, яде, ако ли не - голяма работа!
Повярвай ми попарата и бисквитите не са му толкова важни, колкото кърмата!
Моето мнение е, че е по-добре да яде пресни плодове, отколкото тази измислица попарата!!!

Цитат
По-важното е да не намаляваш кърменията много бързо, защото до годинка това е основната храна на детето.

 newsm10 newsm10 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт