не иска да яде солено...

  • 1 808
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
 здравейте момичета,
 синът ми е 8 месеца. От известно време се опитвам да го храня с месни и зеленчукови пюрета, както и със зеленчукови супи, но той отказва и плюе всичко. Ако е нещо сладко - плодово пюре, данонино или млечна каша с банани хапва с апетит. Трябва ли да упорствам със соленото и не е ли вредно да яде само сладко. Дайте съвет, моля ви...

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 10:34 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Определено е вредно да яде само сладко, разбира се. Променете си режима. Като огладнее - ще яде, не му се давай да се налага, макар и несъзнателно  Peace Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 131
Според мен, определено трябва да упорстваш, не може да кара само на сладко. Да не би да си захранила първо с плодово пюре? Защото някои казват, че, ако е така, след това бебето трудно ще прояде соленото. И аз мисля като Блонди - като огладнее, ще яде.  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 100
Упорство  Peace Доказано е, че децата приемат по лесно сладникавите храни. Затова приемането на солените им е по трудно  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 433
не може само сладко Simple SmileУпосрство Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
В зеленчуковото пюре добавяй АМ-така вкусът става по-познат и по-приятен.
Предлагай по-сладки зеленчуци-тиква, моркови.
С риск да си навлека гнева на някой привърженик на разделното хранене, който ще каже, че не било хубаво да се смесва плод със зеленчук по незнам си какви причини..... бих те посъветвала и следното (всъщност, не съм го измислила аз-това е един съвет, често даван във форума): смеси плодово със зеленчуково пюре. Когато детето посвикне, започни да намаляваш количеството на плодовете за сметка на увеличаване на количеството на зеленчуците и така  постепенно ще останат само зеленчуците.

Иначе проблемът, който имаш, е често срещан. Когато захранването започне със сладките каши или плодови пюрета, много бебета трудно приемат зеленчуците след това.

# 6
  • Мнения: 27 524
Когато захранването започне със сладките каши или плодови пюрета, много бебета трудно приемат зеленчуците след това.

Зависи. Hug  Понякога е така, но не е задължително правило  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Не е задължително, разбира се. Затова написах "много бебета", а не "всички бебета".  Peace
Но като чета колко много майки споделят за проблем със зеленчуците след кашите и плодовете, ставам все по-скептична към започване на захранването със сладки на вкус неща.

# 8
  • Мнения: 4 111
Аз захраних моят син с плодове и нямаше проблем с възприятието на зеленчуци и солени неща. Чак на година и половина имаше период, в който отказваше всичко солено и каши. Около 2 месеца ядеше само мляко, плодове и сухи неща, отмина.

# 9
  • Мнения: 552
Упорство Peace
Пробва ли зеленчуковите или месните пюрета на Гербер/ама тия от по-малките/-те доста сладнят,май защото предимно са с моркови Wink
Друго,може да пробваш и зеленчукова каша-тя е малко неутрална на вкус Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
От известно време се опитвам да го храня с месни и зеленчукови пюрета, както и със зеленчукови супи, но той отказва и плюе всичко.

А какви пюрета даваш-домашни или купени? Каква марка? От какви зеленчуци?

# 11
  • Мнения: 2 100
Аз ще ти дам друг съвет, за който вероятно много ще ме оплюят, но това беше решението при нас. Захраних със зеленчук точно защото съм чела, че в много случаи децата по трудно го приемат. Но винаги хапваше всичко със много дърпане, мрънкане, дори истерии. Един ден леко посолих пюрето...и О, чудо! , малкия го омете цялото  Crazy Та оттогава разбрах, че той просто обича да му е вкусно, да е или сладко или солено, не обича да му е блудкаво. Това е просто една идея,  нещо, което в нашия случай беше решението  Peace

# 12
  • Мнения: 552
Аз ще ти дам друг съвет, за който вероятно много ще ме оплюят, но това беше решението при нас. Захраних със зеленчук точно защото съм чела, че в много случаи децата по трудно го приемат. Но винаги хапваше всичко със много дърпане, мрънкане, дори истерии. Един ден леко посолих пюрето...и О, чудо! , малкия го омете цялото  Crazy Та оттогава разбрах, че той просто обича да му е вкусно, да е или сладко или солено, не обича да му е блудкаво. Това е просто една идея,  нещо, което в нашия случай беше решението  Peace
За да е по-вкусно може и да добавиш в пюренцето малко сиренце Thinking

# 13
  • Мнения: 2 100
Аз ще ти дам друг съвет, за който вероятно много ще ме оплюят, но това беше решението при нас. Захраних със зеленчук точно защото съм чела, че в много случаи децата по трудно го приемат. Но винаги хапваше всичко със много дърпане, мрънкане, дори истерии. Един ден леко посолих пюрето...и О, чудо! , малкия го омете цялото  Crazy Та оттогава разбрах, че той просто обича да му е вкусно, да е или сладко или солено, не обича да му е блудкаво. Това е просто една идея,  нещо, което в нашия случай беше решението  Peace
За да е по-вкусно може и да добавиш в пюренцето малко сиренце Thinking


Така е, но не ставаше на повечето яденета...започва да накиселява. Ако е постно-да, но месните са по специфични на вкус. Сутрин кус-куса го правя с доста сирене, но пак не го иска ако няма сол... Rolling Eyes Скоро го записах 2-ра група на ДК и там готвят по солено...тези яденета не се налага да ги соля. В началото упорито отказвах да давам сол, въпреки, че всички ми мелеха на главата, но нашия човек рече друго  Laughing  Hug

# 14
  • Мнения: 1 217
А ако добавиш малко АМ в зеленчуковото пюре? newsm78 На мойта дребла и харесва,макар че и към чисто зеленчуковите смеси не проявява претенции Laughing

Общи условия

Активация на акаунт