Увеличен тестис???

  • 4 551
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравейте.
Утре ще си заведа 4-годишния син на лекар. Разбира се. Но все пак- търся мнения- забелязах значително увеличение на единия му тестис. Повече от нормалната диспропорция. Не е болезнен, няма никакви симптоми, просто е значително увеличен. Има ли някоя мама на момченце опит с подобен симптом? Увеличен е от около седмица може би, но вчера вече ми се стори прекалено сериозна разликата  Sad

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Еми,
консултирай се с д-р Оги (под този ник пише тук).
Иначе е доц. Бранков от педиатрична клиника в Пирогов.
Не смея да давам диагнози, но дали не се касае за събиране на течност?
Желая ти късмет и дано скоро всичко е зад гърба ви  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 210
Шани , благодаря-най-често най-правилното е пред очите ни, а не го виждаме  ooooh!. Доц.Бранков е близък с баща ми, направо ще запиша час..Нали знаеш какви феномени сме майките..не искам да изричам нещата, за които се притеснявам  Confused

# 3
  • Мнения: 2 865
Може да е ингвинална херния (моето момченце е оперирано от това). Детски хирург ще ви каже най-добре.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 210
Мислех, че при хернията има болка, както и да е, утре ще заведа детето при проф.Бранков. Може би е хидроцеле, което е "бял кахър" , доколкото има такива като е за дете  ooooh!
Ще пиша като имам информация, благодаря ви.

# 5
  • Мнения: 2 865
Няма болка при хернията, само ако се заклещи, което е спешно състояние.
А забелязвали ли сте след ставане от сън пак ли изглежда по-голям тестиса, защото хернията се прибира обикновено при лежане.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 210
Няма болка при хернията, само ако се заклещи, което е спешно състояние.
А забелязвали ли сте след ставане от сън пак ли изглежда по-голям тестиса, защото хернията се прибира обикновено при лежане.

Не, няма разлика. Така или иначе се надявам утре да имам яснота за какво става дума. Благодаря.

# 7
  • Мнения: 2 865
Какво се оказа?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 210
Хидроцеле (ясно е, че първопричината е малка херния). Насрочиха ни операция....

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хидроцеле (ясно е, че първопричината е малка херния). Насрочиха ни операция....

при доц. Бранков ли ще е?
Че и ние сме за консулт с него...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 210
Хидроцеле (ясно е, че първопричината е малка херния). Насрочиха ни операция....

при доц. Бранков ли ще е?
Че и ние сме за консулт с него...

Вече е професор Simple Smile
Да, щастлива съм, че той ще оперира Ивчо. Имам леки притеснения относно анестезията, но вярвам в професионализма на екипа. Просто са си майчини притеснения, нищо обективно.
Ох. Искам да мине по-скоро..но пък ще имам десетина дни да подготвя твърдоглавото си теленце психологически. В неговия случай е важно много да има адекватни очаквания.
ЗА мен също, като още по-твърдоглаво теле.
Благодаря на всички!

Общи условия

Активация на акаунт