Как се ползва белина?

  • 45 293
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
За повечето знам, че това е въпрос на обща култура, но ето че разни незнания на обикновени домакински подробности, дето мама - вечната тийнеджърка - не ме е научила, ми лазят по нервите!
И след n-тото ми похабяване на бели бебешки дрешки риших да попитам по-знаещите относно белината и ползата от нея.
Знам, че водата май трябва да е максимално гореща, но не знам дозата вода спрямо белина - на литър вода колко лъжици белина се слагат? На мойто шише не е написано!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 361
а защо трябва да переш бебешки дрешки с белина? аз лично ползвам дезинфектанта на Chicco.

# 2
  • Мнения: 8 999
Не бих изпрала нищо с белина. Остава гадния дъх на проклетията и те гони до края на живота ти!
С белина /и то не чиста, а ароматизирана като Доместос например/ мия само тоалетната чиния отвътре.

# 3
  • Мнения: 3 376
И аз те съветвам да не използваш белина,особено за бебешки дрешки.

Май е по-добре Вениш в пералнята/но пак е химия жестока и бих се замислила/ и след това още поне няколко изплаквания пак в пералнята.

# 4
  • Сливен
  • Мнения: 894
И аз те съветвам да не използваш белина,особено за бебешки дрешки.

Май е по-добре Вениш в пералнята/но пак е химия жестока и бих се замислила/ и след това още поне няколко изплаквания пак в пералнята.
не го прави и според мен Peace Peace

# 5
  • Мнения: 2 865
Ако има петно което не се изпира намокрям дрехата и сипвам белина направо от шишето върху петното изчаквам 5-6 минути и пера.

# 6
  • Мнения: 262
Ох, няма петно, а от една кърпа червената черта пуснала и ми оцветила в червено всички памучни бели дрешки и сега искам, ако е възможно да си станат пак белички, ма казвате, че не може...

# 7
  • Мнения: 3 830
Ох, няма петно, а от една кърпа червената черта пуснала и ми оцветила в червено всички памучни бели дрешки и сега искам, ако е възможно да си станат пак белички, ма казвате, че не може...

В литър хладка или студена вода аз слагам 1-2 капачки белина Аче.
Не е препоръчително след изпиране с белина да обличаш дрешките. Най-добре след това да ги изпереш веднага втори път с мек, деликатен препарат (специално за бебешки дрехи), който да не дразни след това чувствителната кожа на бебенцето. Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 39 759
Опитвала съм се да спасявам бели дрехи. Пералнята на 90гр, белина - капачка в отделението на пералнята.
Скоро не съм прала с белина. Преди използвах Аче.

# 9
  • Мнения: 2 803
И аз те съветвам да не използваш белина,особено за бебешки дрешки.

Май е по-добре Вениш в пералнята/но пак е химия жестока и бих се замислила/ и след това още поне няколко изплаквания пак в пералнята.

И аз съм на това мнение. Peace

# 10
  • Мнения: 2 926
Изобщо не я ползвай!

# 11
  • Мнения: 4 380
Редовно използвам белина както за чистене, така и за пране. Но е важно да се знае дали самата материя подлежи на избелване с белина (на етикета си пише). Като правило добре влияе на естествени памучни тъкани и може много зле да се отрази на синтетика (пожълтяват).
Дрехите накисвам с прах в топла вода като за пране и наливам едно към кесим (на око) от белината.
Според ефекта преценявам колко да държа. Изпирам много добре след белината и изплаквам с концентриран омекотител.

# 12
  • Мнения: 2 438
Не бих изпрала нищо с белина. Остава гадния дъх на проклетията и те гони до края на живота ти!
С белина /и то не чиста, а ароматизирана като Доместос например/ мия само тоалетната чиния отвътре.
И аз така.

# 13
  • Мнения: 5 914
Ползвам Аче.Рядко.Както си пише-слагам в камерката за предпране.В другата-прах за пране.Т.е. избелването е първо,после пере с прах,после плакне-4-5 пъти.Въобще не мирише.За детски дрехи наистина не се препоръча-но за веднаж-инцидентно,защо не.Може да се изплакне още веднаж ,допълнително-за сигурност.

# 14
  • На село
  • Мнения: 873
Конкретно на въпроса на Sedata - 200мл на 10л вода е отбелязано като съотношение за избелване на дрехи на шишето с белина, което имам в момента.
Използвам белина за избелване на дрехи (включително детски) отвреме-навреме. Някои петна от плодове и храни по покривките само белината ги спасява - разните там Вениш, К2, Д-р Бекман не могат да изчистят така, както белината. "Аче" ми се вижда по-деликатна, затова използвам нея за дрехи. Никога не съм имала каквито и да е проблеми - изплаквам много  хубаво.
Най-обикновена белина за 40-50 ст. използвам за миене на  площадката пред входната ни врата, както и за дезинфекция на хидромасажната вана.

Общи условия

Активация на акаунт