Да възпиташ един мъж да се грижи за теб?

  • 8 258
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 369
В една съседна тема попаднах на тази реплика:

Цитат
Изманипулирай го, не е толкова трудно да възпиташ един мъж да живее с идеята, че е толкова повече мъж, колкото повече се грижи за теб

На мен не ми се струва толкова лесно обаче. Особено докато е влюбена, жената се старае да глези мъжа и да му покаже колко добре може да се грижи за него. А ако е еманципирана и сравнително успяла, желае да плаща сама своята част от сметката например. По този начин на мъжа не му хрумва много-много да играе силния пол.

Вие как успявате да му внушите идеята да иска да се грижи за вас?  newsm78 Споделете някои хитринки. Макар за мен лично да е късно вече (над 8 години заедно), смятам темата за доста интересна.

# 1
  • Мнения: 2 161
Аз съм била влюбена,влюбена съм и сега и се надявам и занапред да е така.Но това не ми пречи да направя така,че мъжът ми да се грижи за мен,без да мърка.Какво значи да го глезя?Аз не разбирам това.Да му нося кафето в леглото?Да му пускам любовни смс- си?Не,благодаря.Най-много нещо провокативно да му кажа.Той може да разчита на мен във всяко едно отношение и знае това прекрасно.Но аз не искам да нося панталона в нашето семейство.мога,но не искам.Не ми е ясно защо ми е тогава мъж.Не,направо ми е противна мисълта,че този двуметров мъж може да ми се лигави и да изисква от мен какво ли не,и аз да тичкам след него постоянно.Аз съм нежна и мила с него,знам какво не му харесва и какво му харесва.Съобразявам се с това,но все пак аз съм жена и това никога не го забравям.Старая се да не го забрави и той.

# 2
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз съм била влюбена,влюбена съм и сега и се надявам и занапред да е така.Но това не ми пречи да направя така,че мъжът ми да се грижи за мен,без да мърка.Какво значи да го глезя?Аз не разбирам това.Да му нося кафето в леглото?Да му пускам любовни смс- си?Не,благодаря.Най-много нещо провокативно да му кажа.Той може да разчита на мен във всяко едно отношение и знае това прекрасно.Но аз не искам да нося панталона в нашето семейство.мога,но не искам.Не ми е ясно защо ми е тогава мъж.Не,направо ми е противна мисълта,че този двуметров мъж може да ми се лигави и да изисква от мен какво ли не,и аз да тичкам след него постоянно.Аз съм нежна и мила с него,знам какво не му харесва и какво му харесва.Съобразявам се с това,но все пак аз съм жена и това никога не го забравям.Старая се да не го забрави и той.


Напълно съгласна и същото се отнася и за мен. Peace
Не ми се налага да ползвам никакви хитринки, мъжът ми се грижи добре за мен,това не означава,че и аз не правя същото за него,зависи също и от самият мъж,от възпитанието му и начинът му на живот,но никога не бих могла да се влюбя в мекотело пък и после да го възпитавам. ooooh!

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 14:48 от ahasver

# 3
  • Мнения: 1 761
За мен има само една истинска причина,която може да накара мъж да се грижи за една жена,да се държи добре с нея и да я направи щастлива.

Това е да е лудо влюбен в жената.

Ако не е,нищо няма да стане,дори жената да е много грижовна,хубава и всеотдайна.

# 4
  • Мнения: 1 763
Това не е въпрос на възпитание, а си е до тип човек. Има мъже, които обичат да се грижат за жената до тях, има и жени, които са щастливи само, ако глезят мъжа до себе си във всяко едно отношение.

Моят мъж живее, за да се грижи за някой. По стечение на обстоятелствата това съм аз. Но ако аз бях жена, която се държи майчински с него и не го оставя да се грижи за нея, нямаше да сме щастливи заедно, всъщност нямаше и да сме двойка дълго време.

# 5
  • Мнения: 145
За мен въпроса опира до желанието, а не до /манипулацията/. Ако даден човек иска да направи нещо или да се грижи за някого то ще го направи.Манипулацията е за известно време, за даден момент. Тя не може да трае вечно.

# 6
  • Мнения: 2 448
Какво значи да накарам мъжа ми да се грижи за мен? Това да не е баща ми.  newsm78

В една връзка мъжа си е мъж, жената жена, никой не трябва да се опитва да взема ролята на другия, но грижата , любовта и глезенето , ако щете за взаимни. Просто мъжа го прави по един начин, жената по друг. Поне такава е моята представа за хубава връзка.

# 7
  • Мнения: 1 128
Дайте да се разберем какво се разбира под грижа.
Ако е това той да плаща всички сметки, само той да носи пари в къщи и т.н. май не го разбирам като грижа аз.

# 8
  • Мнения: 369
Ок, може би трябва да се уточни какво значи "да се грижи за теб"? Нормалните любов и уважение са въпрос на елементарно възпитание. Да не те оставя да вдигаш тежко, да ти купи лекарства като си болна, да те пита искаш ли нещо от магазина за хранителни стоки... това е нормално. Любопитни са по-скоро "екстрите"- самоволно да му хрумне да ти купи подарък без повод, да те заведе на любима опера, да ти предложи масаж след тежък работен ден... Кои са според вас тези по-специални признаци на мъжкото покровителство? Но не само свързани с пари, ами по-скоро с инициативност.

Например да се зазяпате по някое бижу на витрината и да охкате и гледате влажно докато не се сети да ви го подари на другия ден с панделка?  Simple Smile Независимо дали струва 2 или 200лв, просто да ви е впечатлило и той да забележи това. От характера ли зависи или действително може да се манипулира мъжа и да се подтикне към някакво такова действие?
Според мен си зависи и от човека. Елементарен пример, който ми хрумва, е за сметките в заведенията. Имам двама познати, които никога не ме оставят да плащам в ресторанта, макар и да нямаме абсолютно никакви романтични или делови отношения, просто приятели сме. А друг близък приятел наскоро просто смутолеви притеснено "А, значи не даваш да те черпят?" когато му подадох пари за моята част от сметката и веднага ги прибра, макар че имаше повод да почерпи тогава. Мисля, че той реши, че ми е неприятно да ме черпят, понеже се гордея с работата си и с това, че печеля добре.  Tired И съм сигурна, че тези тримата постъпват така и с приятелките си, независимо колко са влюбени...

Как конкретно показвате, че ви е приятно да се грижат за вас?

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Любопитни са по-скоро "екстрите"- самоволно да му хрумне да ти купи подарък без повод, да те заведе на любима опера, да ти предложи масаж след тежък работен ден... Кои са според вас тези по-специални признаци на мъжкото покровителство? Но не само свързани с пари, ами по-скоро с инициативност. Например да се зазяпате по някое бижу на витрината и да охкате и гледате влажно докато не се сети да ви го подари на другия ден с панделка?  Simple Smile Независимо дали струва 2 или 200лв, просто да ви е впечатлило и той да забележи това. От характера ли зависи или действително може да се манипулира мъжа и да се подтикне към някакво такова действие?

Е, те това в нашата къща няма как да стане. Мъжът ми си е такъв по характер, дори цветя не обича да купува. Просто не обича и не ми купува. Не съм страдала особено, въпреки че в началото ми беше неприятно.
Но много по-важно за мен е, че още е влюбен, че безкрайно ме обича, уважава и зачита като партньор. Това, че е прекрасен баща, даже май трябва да призная, че е и по-добрият родител  Wink
Смея да твърдя, че съпругът ми е от мъжете, които много трудно се поддават на манипулация. Номерата с въздишките и клепането с мигли изобщо не вървят. А и аз не мисля, че трябва да го манипулирам за каквото и да било. Просто винаги му казвам какво чувствам, мисля и искам.

Не съм му майка и не искам да го възпитам. Това е било нейно задължение преди доста години.

# 10
  • Мнения: 1 763
Аз не разбирам грижата като купуване на подаръци, независимо дали за 2 или 2000лв. По-скоро е напълно отдаване, прекарване на 100% от свободното му време с мен или заради мен. Например ако по телевизията има мач, той доброволно да се откаже от него и да предложи да се разходим. Ако съм на работа, а той е свободен, да приготви вечеря, или да дойде да ме посрещне и да отидем някъде. Ако съм изморена, да ме отмени в домакинската работа, без да му напомням. Просто да знам, че винаги съм на първо място в мислите му, преди всичко друго.

# 11
  • на майната си
  • Мнения: 425
И според мен е до тип човек, има такива, на които им идва отвътре да го правят, и други, които не изпитват такава необходимост.
Аз например, не обичам да се грижат за мен - това с лекарствата, пазаруването...  не го определям като грижа, а като елементарно уважение между партньори.
Мъж, който само ме дебне какво ще харесам и ми го достави - би ме подлудил от скука Simple Smile.

PS до 5-тия месец не казвах, че съм бременна - за да не ме гледат като получовек Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 2 161

Например да се зазяпате по някое бижу на витрината и да охкате и гледате влажно докато не се сети да ви го подари на другия ден с панделка?  Simple Smile
Аз влажно не гледам,само тихичко ахкам.Това с панделката няма да се случи никога.Но с въздишка се влиза в магазина и се казва:дайте еди какво си,за да го разгледа жена ми.Но панделки,картички и изненадаааа...няма такива моменти.Но ние и двамата сме романтични колкото дивани.Не за първи път го казвам.

# 13
  • Мнения: 2 448
По-скоро е напълно отдаване, прекарване на 100% от свободното му време с мен или заради мен. Например ако по телевизията има мач, той доброволно да се откаже от него и да предложи да се разходим. Ако съм на работа, а той е свободен, да приготви вечеря, или да дойде да ме посрещне и да отидем някъде. Ако съм изморена, да ме отмени в домакинската работа, без да му напомням. Просто да знам, че винаги съм на първо място в мислите му, преди всичко друго.

Хехехе, това ме разби!  Mr. Green Това не е грижа за някой, ами пълно обсебване и лично аз ще съм в голям дискомфорт да имам такъв мъж половин личност, ако го прави това. Ами ти какво предлагаш насреща, с какво ще покажеш, че той е на първо място в мислите ти? Или това е само задължение на мъжа, като някой дух от вълшебната лампа на Аладин, изпълнител на желания.
По тази логика мъжа ще напише, че иска жена му , ако е напълно отдадена на него, вместо да го врънка да отидат на шопинг, да му направи салатката или биричката каквото там обича и да му прави компания, докато гледа мача и да вика за любимия му отбор.  Whistling
Осъзнайте се бе хора, всеки има нужда от лично пространство и е добре да има някакво хоби или любимо занимание, което си е само негово, а не да се е принесъл в жертва на другия.
 

# 14
  • Мнения: 22 408
Това изказване за мен е меко казано абсурдно - "Изманипулирай го, не е толкова трудно да възпиташ един мъж да живее с идеята, че е толкова повече мъж, колкото повече се грижи за теб."

А и какво означава да се грижи за теб? Всеки си има различни разбирания за грижи - както се видя някой разбират грижата като купуване на подаръци, други пък ще разбират, че мъжът им се грижи за тях когато се прибере от работа и дойде да ви разтрие краката, главата, направи вечеря или нещо друго...За трети грижата ще се заключава в съвсем прозаични неща, като пазаруването, гледането на детето за 1-2часа и т.н....няма универсална "грижа"...
Аз не съм болна, не съм и бебе че някой да трябва да ме обгрижва. 

Общи условия

Активация на акаунт