непрестанно притеснение!! моля помогнете

  • 2 671
  • 49
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Здравейте момичета. За пръв път пиша и се надявам на помощ от вас. Съвсем скоро станах мама на прекрасно момченце /14.10.2008/. Обаче откакто се прибрах вкъщи ме тресат едни мисли, като например: добре ли се справям, яде ли както трябва /това защото повръща почти всеки път/, защо не спи спокойно /понякога спи, понякога не/ и т.н. На мен ми е ясно, че е бебе и логично е от време на време да си плаче. Аз го гушкам, къде се успокои, къде не. И само се сдухвам дали всичко му е наред. Плача много, без някаква особена причина. Особено зле съм вечер. И като не се наспивам това се усилва. Най се притеснявам за това на колко време трябва да яде. Сто човека сто различни неща ми казаха и аз просто незнам какво правя. Чувствам се безсилна и неопитността ме плаши до смърт. Мъжът ми се опитва да ме успокои, ама файда никва. Просто се чудя вие как сте се чувствали с новороденото в началото

# 1
  • Мнения: 9 814
Пръво да ви е живо и здраво бебчето.
Наричат го следродилна депресия.
Доста жени минават през такъв период, в които ги обземат мрачни мисли.
Постепенно нещата се нормализират, но ако при теб продължават да се задълбочават не е лошо да потърсиш специалист.
  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 763
Чувствах се абсолютно по същия начин. Когато бебето плачеше, се притеснявах защо плаче, когато спеше по-дълго време, се тревожех, че много спи и не яде. Когато започнахме да излизаме с количката, се притеснявах, че от тръскането по неравните улици, може да получи мозъчно сътресение  ooooh!. Това са само част от примерите за безумните паранои, които ме гонеха. С времето започнах да се успокоявам и вече се тревожа много по-малко. Стискай зъби, още малко и ще започне да ти минава и на теб Peace


П.п.При мен не беше следродилна депресия, просто бях много неуверена и ме беше страх, че нещо ще стане с бебето, а аз няма да мога да го предотвратя. Така се чувствах и по време на бременността.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Опитай се да се успокоиш, макар че има случаи на следродителна депресия, при които задължително трябва да се потърси специализирана помощ от психолог. Ако нещата продължат така още 1-2 седмици, просто потърси психолог и отиди на консултация.

# 4
  • Мнения: 4 335
Явно те е хванала следродилната,много мами минават през това.
Опитай се да се успокоиш и да се радваш на бебчето си.А притеснение да има си е сьвсем нормално(в някаква нормална степен) Peace

# 5
  • Мнения: 182
Напълно те разбирам аз се чувствах по същия начин и постоянно ревях дори първия ден не исках да ме оставят сама с бебето че не знам какво да правя,но като че ли изведнъж свикнах с нея и всичко отшумя.Не се притеснявай за това дали си добра майка,естествено че си такава просто още не можеш да  осъзнаеш за какво става въпрос  smile3521 Всичко ще отшуми,успех  smile3525

# 6
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 416
и аз бях така и при първото ми дете и сега. Сега съм малко по-уверена, но въпреки това пак имам кризистни моменти, когато ми се реве до пръсване. Явно и хормоните си казват думата.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 196
И аз бях така.Чувствах вина за трудното раждане Shocked,за това,че нямам достатъчно кърма,не се хранех почти,плачех.Но след 20 дни ми мина с помощта на хубави витамини с минерали,особено желязо,магнезий и фолиева киселина,също и от Б групата.А и непременно много разходки на чист въздух,със или без бебето.Доставяй си малки радости-горещ шоколад,едно кафе на ден,кремче,хубава дрешка,филмче.Много е важно да имаш добър педиатър,който е спокоен и с опит,да е винаги до теб да ти разсейва страховете.Успех!

# 8
  • Sf
  • Мнения: 978
Излизайте по-често навън, по-добро лекарство от това няма. С приятелки на кафенце, с други мами по градинките - ще ти мине.

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Явно те е хванала следродилната,много мами минават през това.
Опитай се да се успокоиш и да се радваш на бебчето си.А притеснение да има си е сьвсем нормално(в някаква нормална степен) Peace
Hug

# 10
  • Мнения: 438
Това ще отмине. Помни, че ти си човекът, който най-добре усеща кое е правилно в отглеждането на твоето дете и кое не.
Наистина има хиляди мнения по един и същи въпрос и всяко от тях си има своето обяснение, но ти ще избереш това мнение, което ти се струва най-правилно на самата теб!
 В началото и аз бях като теб и не исках ничия помощ - сякаш щеше да стане нещо ако помоля някой да изпере дрешките или да ги изглади... ooooh!
Ще видиш, че се справяш прекрасно с всичко, но ако някой ти предлага услугите си хич не се услушвай!
  Hug
 
 

# 11
  • Мнения: 6 713
Ще отмине, спокойно!  Peace
Ако има кой да ти помага, възползвай се - дори и едно ядене да сготви, пак ще ти е от помощ, за да имаш време да си отдъхнеш.
Плюс това не се притеснявай, че нямаш опит! Никоя майка няма опит с първото си дете! Laughing

# 12
  • Мнения: 4 433
Ще отмине, спокойно!  Peace
Плюс това не се притеснявай, че нямаш опит! Никоя майка няма опит с първото си дете! Laughing
Абсолютно Peace Hug

# 13
  • Мнения: 166
Сигурно почти всички майки са така. Дори, когато ти се случва за втори път се чувстваш точно толкова неопитен, колкото първият път. Хубавото е, че след два-три месеца това ще мине.

За храненето - аз мисля, че за да не се чудим кога е гладно бебето много педиатри препоръчват ориентировъчно хранене през 3 часа. Във форумите има признаци, по които да познаваш кога е гладно бебето. Сигурно ще ти помогнат.

# 14
  • Мнения: 2 521
и аз бях така и при първото ми дете и сега. Сега съм малко по-уверена, но въпреки това пак имам кризистни моменти, когато ми се реве до пръсване. Явно и хормоните си казват думата.
smile3521Така е,но и това ще минеПросто не се шашкай толкова и помни че ти си най-добрата майка за своето бебче Hug

Общи условия

Активация на акаунт