Подарява ли се подарук на кръстницата на децата ни при кръщенето?

  • 8 684
  • 33
  •   1
Отговори
Мами искам да попитам когато кръщавам детето си трябвали да подаря нещо на кръстницата му и какво трябва да бъде!прочеетох в някои форуми че трябвало да се подарява подарък на кръсницата!да не стане така да се изложа! Embarassed

# 1
  • Мнения: 46 488
Не сме подарявали нищо на нашата  newsm78

# 2
  • Мнения: 5 391
Тук във форума за пръв път прочетох, е се подарява подарък на кръстницата.
Аз не съм го правила, като кръщавам и другото си дете също няма да го направя.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не сме подарявали подарък на нашата.

# 4
  • Мнения: 166
По нашия край-да ,подарява се.

# 5
  • Мнения: 3 695
На кръщенетата, на които съм била, вкл. и кръстница съм била, не се е подарявало.
Но на практика идеята ми се струва добра и аз лично бих подарила нещо на кръстницата на детето ми.  Peace

# 6
  • Мнения: 4 784
Не трябва.
Ако решиш да го направиш, ще си е личен избор, а не правило, което трябва да спазиш.
Ние не сме подарявали подарък на кръстника.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 761
Нищо не сме подарявали на кръстника. Мислехме, но не остана време.
Ако искаш подари, ако не искаш - недей. Въпрос на лична преценка.

# 8
  • Мнения: 3 376
Според мен е лично решешение.

Кръщенето е свещенодействие според мен и няма нужда от подаръци-ние не сме подарялаи на кръстницата на сина ми.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 833
По принцип според обичая се подарява бяла риза на кръстника. Но ние подарихме друго, по неже нямаше как да нацеля размера. Laughing

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние лично подарихме на кръстника. Ние бяхме кръстници и ни подариха общ подарък- сервиз за кафе. Доволна съм. Има мнения, че трябва да е за дома, но ако кръстницата не е женена може да се подари нещо лично. Също съм чувала за хавлия за кръстника.  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Както си решиш ти.  Аз не съм подарила нищо на кръстницата на дъщеря ми, въпреки че исках.. дори купих благодарствена картичка Mr. Green но просто така се случи - когато тръгнах да търся подарък не харесах нищо, а после ... но все някога ще взема нещо.

# 12
# 13
Подарява се.  Simple Smile
Примерно една икона, да остане за спомен от деня.
Мисля, че е неудобно кръстницата да подари на децата ми дрешки, златни кръстчета, а да съм с празни ръце... При това ми е като сестра - много близка.

 
 

# 14
  • Мнения: 4 292
По принцип, според традицията, подарък се подарява на кръстника, не на кръстницата.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт