До кога тези сополи?

  • 15 083
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 168
Става дума за сополите при никнене на зъбки. От три седмици беба е със сополи - като спукан водопровод тече. Пробвах помпи, капки 2 вида, еми не става. За 3 седмици два пъти изследвахме утайка - първия път 7, втория - 4. Няма температура, зачервено гърло, кашлица, разтройство. Само сополи, освен това венеца беше побелял по едно време доста, сега вече не е толкова бял. Предполагам е от зъбите /за сега нямаме ни един/. Но не знам до кога продължават тези сополи - докато избие ли само и колко време преди избиването на зъбчето започват да текат?

# 1
  • Мнения: 4 496
Знам, че много майки смятат, че е нормално сополите да съпътстват появата на зъбчетата, но за мен лично здравите деца не са сополиви.
Не искам да звучи като упрек, разбира се, не го приемай лично. Просто мен сополите винаги ме притесняват. Laughing

Стеримар пръска ли?

# 2
  • Мнения: 1 168
Май само това не съм правила - да пръскам, но като си знам бяса и как половината капки отиват по лицато, въпреки, че я затискам като борец свободен стил, ме е страх да пръскам, току виж съм и пръснала в очите! Embarassed

# 3
  • Мнения: 7 723
...като се озъби до край ще спрат Wink

...и да. Нормално е да е сополиво детето, докато му никнат зъбите.
Е, верно, не при всички е така, но това в никакъв случай не значи, че е болнаво.

# 4
  • Мнения: 4 292
Докато никнат зъбките детето става по-податливо към вируси. За това обикновено повечето са сополиви. Което не значи, че не трябва да се лекува хремата, а напротив. Много е погрешно да се остави всичко да отмине от самосебе си!
Стеримара не е опасен, но ако те е страх да го ползваш, прочиствай нослето с физ. разтвор.

# 5
  • Мнения: 2 100
Докато поникнат зъбките Simple Smile Синът ми се лигави не помня откога. Имам чувството, че е откакто се е родил и ми се струва, че все по зле става Laughing Но няма как, това са малките деца  Heart Eyes
Може да почистваш с Тетрисал, струята му е доста по слаба от на Стеримара  Peace Ние сополите ги морим по принцип с Виброцил и Макситрол.

# 6
  • Мнения: 3 034
сополите не са свързани с никненето на зъби. на здраво бебе не му се появяват сополи при никнене на зъби. търси друга причина и се бори със сополите - педиатрите казват, че сополите са признак на инфекция, която няма връзка със зъбите. аз давам Тайленол при хрема и почиствам редовно с бебешка клечка за уши. в тежки случаи - разтвор и помпа за нос  Peace

# 7
  • Мнения: 676
Моят син също се сополивеше като му никнеха зъбите, но от около половин година съм отказала категорично капките за нос, в краен случай му слагам сребърна вода по няколко пъти дневно и давам Коризалия или Цинабсин и двете са хомеопатични за хрема.

# 8
  • Мнения: 182
Моето дете никога не е имало сополи от зъбките или температура,но те всички деца са различни,а защо не й вземеш секрет от нослето за да видиш дали няма бактерия!Моята госпожица това лято сащо имаше доста продължително време хрема без всякакви други симптоми и й взехме секрет и се оказа че има гъбички от антибиотиците!

# 9
  • Мнения: 544
По принцип не е нормално да има хрема от зъбите. Може би причината е друга. Според мен е по-добре да отидете на лекар и да лекуваш хремата, отколкото да я оправдаваш със зъбите.
Ние ползваме Коларгол с добър ефект. Успех!

# 10
  • Мнения: 2 374
Дъщеря ми изкара почти всички зъби до сега със сополки,което намирам за напълно нормално,когато зъбчето поникне сополите и спират,а междувременно пръскам със Стеримар.

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Като растат зъбчетата знам че отслабва имунната система, та и от там са сополите и лесното поддаване към настинки и т.н.
Иначе ако хремата е упорита , консултирай се с педиатъра на детенце и е добре да му се вземе секрет за изследване (може да се окаже че са коки и там както се казват разни паразитчета причиняващи вечните сополки)

# 12
  • Мнения: 1 919
а педи какво казва за тези не изчезващи сополки? Знам че може да се вземе секрет за изследване.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 773
Йоана никога не е имала сополи, когато и никнат зъби. В момента е хремава за първи път, но те разбира се са от настинка. И аз смятам, че няма връзка зъби-сополи. Лекувай хремата, защото сополите слизат на долу и ще започне да кашля.

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
И ние сме от доста време със сополи.Някой слагат 3 пъти на ден по 2 капки в носа витамин С.Може да пробваш.

Общи условия

Активация на акаунт