Страх ме е!!!!

  • 20 337
  • 289
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Здравейте на всички.Реших и аз да се включа,какво да ви кажа,аз съм в 34 г.с. големия ден наближава,а аз вместо радост и нетърпение съм в панически страх от предстоящото раждане.За нула време изчетох сума ти списания,книги,форуми за това което ми предстои и освен суха теория друго не получих.Процеса ве4е ми е ясен но ме ужасява pregnant
 Всичко което чета е косонастъхвателно-епизиотомии без упойки,както и последващи шевое пак на живо,форцепси от които "адски боляло" вакууми,които са много опасни за малкото 4ове4е,разкъсвания отдоло....До преди смятах че да дадеш живот,да родиш бебе от любовта на живота си е най-хубавото на Света,а сега взех да си мисля.....даже не смея да го напиша.Страх ме е от всички ужасни и болезнени неща,които съпровождат раждането.Единственото,което искам е бебка да се роди жива и здрава и всичко това да е зад гърба ми.Толкова ме е страх от болници,игли и т.н.Страха е по-страшен и от самия страх!!!! newsm45
Напоследък пък ме избива само на плач,постоянно плача и от всичко,май имам предродилна депресия,или не знам.За самото раждане уговорки нямам,нямам доверен лекар,нямам нищо подсигурено и това много ме подтиска и стресира.Единствено знам че бебчо като ме напъне отивам в болницата,ама как,при кой,какво следва -Божа работа?!
 Моля ви дайте ми съвти как да се справя и как да преживея този момент,защото се чувствам уморена и изтормозена още преди всичко да е почнало?Имам чувството че ще полудея,а на мъжо не казвам за да не ме вземе за някоя лигла и да му дотегна,а ми иде да не се откъсна от връта му до самото раждане,а и по време! Моля ви майчета дайте съвт!!!!!!!!!!! newsm45 Weary newsm45 Weary smile3529 smile3547

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 19:19 от Reza

# 1
  • Мнения: 1 512
Споко  LaughingИ аз съм минала през същите терзания,дори не можех да спя.Мисли позитивно,недей се наглася,че много ще те боли при раждането.Всичко е въпрос на психика и най-вече късмет.Има майки при които дори първо раждане е минало без нито един шев.Така че горе главата,не се сравнявай с другите майки,не мисли за болката, а за това че когато гушнеш малкото съкровище ще е най-щастливият мик в твоя живот.За това е и този лаф "Лесно майка не се става".Успех и леко раждане и едно здраво бебче, а че ще е най-красивото на света за тебе спор няма.

# 2
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Прекалила си с четенето.Я го давай по ведро WinkРодила съм 2 деца пък съм здрава и права.Не живей с нагласата, че те чака най-лошото.Намери течмичката"Смешно ли е раждането" и се успокой малко.Стресираш и бебето  с негативните мисли:bouquet: Природата си знае работата, болката няма да те убие.Има и упойки, или вариант -избор на АГ, който да ти направи секцио.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ох незнам какъв съвет да ти дам  Crazy освен че всичко това скоро ще мине и ще гушкаш най-прекрасното бебче  Hug

Иначе и мен ме бе много страх на финала, с наближавенето на термина все повече се шашках ..... хем нямах търпение да се отърва от огромния корем и да гушна бебчо , хем ме бе страх от самото раждане.Разправях на мъжо че нямам против да си понося бебо още малко в мен  Crazy ..... е поносих го ..... преносих 3 дена  Grinning



Миличка успех и леко раждане ти желая   bouquet



# 4
  • Мнения: 5 393
На твое място щях да спра да чета ужасяващи истории за раждането. Тук има една много хубава тема "Смешно ли е раждането"- прочети нея по-добре. Нормално е да те е страх. Поговори с лекаря си относно тези страхове, нека той ти обясни как протича едно раждане, обсъдете вариантите за упойки.
Успех ти желая.
п.п. Оправи си заглавието Grinning

п.п. Ето я темата

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253.0

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Я вземи да прочетеш темата "Смешно ли е раждането?" (сега не ми се търси).Не е чак толкова ужасно и болезнено и страшно и т.н.Аз имах много болезнена менструация, ами раждането е същото, болката е същата.А ако си имала бъбречна криза - тя боли повече от раждането (два пъти съм го преживявала, дано не се случва пак).
Това което ти предстои е наистина най-хубавото в живота на всяка жена.Дано имаш леко раждане и здраво бебче!   bouquet

# 6
  • Мнения: 30 968
Първо си оправи заглавието, защото звучи кофти. Съвети няма какви да получиш. Сама си си отговорила, че всичко е Божа работа.По-добре не слушай страшни неща за да не те сугестират.Каквото има да се случва то ще се случи и ще е хубаво със сигурност. Когато раждаш, не ти е до страх. Нямаш време за размисли. Защо като толкова те е страх не си се подготвила предварително с уговорка и място на раждане. Има огромна разлика от това да раждаш в частна и държавна болница.Избор на екип също има значение. Там където играят парите нещата са винаги различни. Имаш избор и за секцио. Ма и то боли. Много.Какви съвети очакваш всъщност. Да ти кажат че не боли. Радвай се на бременността и не се плаши.Друг няма да роди вместо теб. После ще се смееш на този страх.Успех.

# 7
  • Мнения: X
Спри да четеш.


До преди смятах че да дадеш живот,да родиш бебе от любовта на живота си е най-хубавото на Света

Така е, въпреки раждането.

# 8
  • Мнения: 2 270
На твое място щях да спра да чета ужасяващи истории за раждането. ...

 Peace

# 9
  • Мнения: 540
спокойно остава още малко до финала
пожелавам ти най-лекото раждане и живо и здраво бебе
бъди сигурна че не е болка за умиране

# 10
  • Мнения: 85
Виж както са ти казали другите момичета трябва да мислиш позитивно.Аз лично отидох с нагласата че
няма да боли кой знае колко и всичко ще мине наред.Всяко раждане е различно,така че не си мисли за разкъсвания,
вакуми,форцепси и такива.Просто слушай и изпълнявай какво ти казват лекарите.След като бебето излезе ще изпиташ ужасно облекчение и всичко друго ще ти е все тая.Успокой се и мисли че всичко ще мине добре,а относно болката,наистина боли,
но се забравя.А и винаги можеш да си поискаш упойка.Успех и леко раждане ти желая!!! HugИ наистина спри да четеш и да се плашиш от чуждите истории

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 894
На твое място щях да спра да чета ужасяващи истории за раждането. ...

 Peace
това е и моето мнение Peace
и леко раждане Hug

# 12
  • Мнения: 1 187
Аз така се бях ухилила, че сестрата ме гледаше в недоумение. Не съм мислила за лоши неща и отказвах да чета и слушам всякакви истории. Радвай са на живота, който ще дадеш.
Моля те, промени заглавието.

# 13
  • Мнения: 1 062
Не се притеснявай толкова. Не, че е лесно да се направи, всяка бъдеща майка се притеснява. Но, помисли, ако беше толкова кошмарно и ужасяващо раждането, дали щеше да има жени с по две, три, че и повече деца? Освен това и хормоните си казват думата  Wink. Има и друго, всички тези неща от, които се страхуваш, не можеш да си ги представиш, реално, защото, ако сега (без да раждаш ) ти правят подобни манипулации, ще е наистина нещо ужасно, но по време на раждането, усещанията са съвсем различни, болката е съвсем различна. Аз не мога да си представя сега да ми направят епизиотомия ( примерно), но по време на раждане не е болезнено, поне не както си го представяш. Природата се е погрижила и усещанията са притъпени. Понася се, повярвай. Освен това, както знаеш има и упойки. Щом се страхуваш толкова много, защо не ангажираш лекар и да се уговориш с него, ако решиш, че не можеш да търпиш, да ти сложи упойка, като предварително си наясно, как и каква ще е тя.
И аз те съветвам, НЕ ЧЕТИ истории, това е огромна грешка. Нали разбираш, че дори поставянето на пломба, може така да бъде разказано, че да помислиш, че това е най-голямото мъчение. Успокой се и сподели страховете си със съпруга си, ще ти олекне. И в никакъв случай, няма да те помисли за лигла, това са нормални страхове, а нали за това сте заедно, да се подкрепяте. Ще видиш, че всичко ще бъде наред и час след раждането, когато ти дадат бебето, вече всичко ще ти се струва само хубав спомен.   bouquet    bouquet

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 15:08 от Пълнолуние

# 14
  • Мнения: 579
Не е никак страшно.Аз съм от тези с разкъсванията и епизотомиите без упойка и мога да кажа,че не ме е боляло много.Просто си мислех за бебето през цялото време и почти не усетих болка.
Пожелавам ти леко раждане! Hug

Общи условия

Активация на акаунт