температура 37.1

  • 19 415
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
здравейте искам да попитам температура 37.1 ,37,2 нормална ли е за следобяд около 17 -18часа. през другото време е 36.7, 36.8 , но към 17часа се покачва на 37.1. и към 19часа пак спада на 36.8. имам такъв проблем с температурата без други видими проблеми. някой имал ли е такъв проблем?

# 1
някой имал ли е такъв проблем?
Не мисля,че може да се нарече проблем. По това време на денонощието-16,17 часа температурата физиологично се покачва с няколко десети и достига до 37.1-37.2 И при мен е така.

# 2
  • Мнения: 423
Нормалната ми температура по принцип е 36,6. Обаче преди години след едно ужасно боледуване дълго време поддържах 37,0-37,2, може би над година. В един момент спрях да я меря, за това и не знам с точност, кога се възстанови. Така че, ако скоро си боледувала, може от това да е, при мен я нарекоха остатъчна температура.
От друга страна има хора, на които 37.2 напр. им е нормалната температура, като дъщеря ми.

# 3
  • Казанлък
  • Мнения: 17
Аз също преди години месеци наред поддържах температура 37.1-37.2 и след доста изследвания и специалисти, на които ме прати педито, просто реши, че това ми е нормалната температура.

# 4
  • Мнения: 2 926
Аз също миналата година, в продължение на едни месец поддържах температура 37.1 - 37.2
През деня температурата ми беше нормално, но вечер около 8 часа се покачваше.
Ходих на преглед и не установиха причината.
След известно време отшумя.

# 5
  • Мнения: 1 428
Аз съм така от 4 години.След множество лекари и изследвания не се установи вероятна причина-затова и спрях вече да си я меря.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
Това при теб или детето е...
Говорила ли си с лекар? Пускала ли си изследвания...моето дете с такива Т имаше пикочна инфекция...но пък има хора, които по принцип им е малко по-висока Т....особено следобед и вечер....може и на хормонална основа да е ако е при теб....
Но най-добре се обърни към лекаря си.

# 7
  • Мнения: 102
az imam temperatura , pravih si kakvi li ne izsledvaniq vsi4ko e normalno, a az vse taka se pritesnqvam da ne sam bolna ot ne6to newsm78

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А как се чувстваш? Добре ли си или нещо те притеснява като лесна умора, изпотяване, виене на свят и т.н.

# 9
  • Мнения: 102
po princip se 4uvstvam dobre samo kam 5 - 6 4asa polu4avam viene na svqt kojto otminava po kasno

# 10
  • Мнения: 46 436
В определени дни ли е или през целия месец?

# 11
  • Мнения: 166
Като начало-спри да мериш толкова често телесната си температура.Щом си добре и си правила изследвания, и преглед при лекар, и не е намерена причина-успокой се.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 878
моята си е такава през деня, привечер пада... откакто родих преди 4 години, естествено първоначалто бях откачила да търся причини и се изследвах за всичко, по-късно приех нещата за нормални и сега си живея спокойно.

# 13
  • Мнения: 1 820
Има хора който просто са с по висока Т.,както и такива който са с по-ниска такава.Моята дъщеря напр. е с Т 37.2-3 и е нормално.Правили сме кръвни картини,давали сме урина всичко си е добре.Имам позната пък коята е на 45 год и Т и е 35,9 -36.Другото което знам е че Т не се мери след сън и след активни движения.Според мен ако се чувстваш добре просто не я мери и се  успокой!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт