17 повода за празнуване във Франция

  • 16 686
  • 306
  •   1
Отговори
# 1
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
3 повода за почерпка ще имате този месец от мен Simple Smile
Останалите 14 ще ги натъкмим! Laughing

# 2
  • Мнения: 2 907
Роцка, Камбанката е стрелец, асц. близнаци и луна в овен. Ето ти картата : http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=5qhfileUTf9uO-u1057093988 … amp;rs=0&ast=

Ако на някой му се гледат снимки от уикенда, откакто сме в Страсбург не бях снимала, вчера рекох да разкарам малко камерата 
http://good-times.webshots.com/photo/2564070130089315803Wngriy


Не видях, че има нова тема затова поствам последното написано от мен пак

# 3
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Мистик, мерси Simple Smile. Значи Камбанката е Стрелец с асцендент Близнаци, а аз съм Близнак с асцендент Стрелец - то затова ни е толкова весело Simple Smile.

А вашите снимки са чудни! Разкошни сте цялото семейство! Мишката колкото повече расте, толкова повече на теб прилича Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 194
Запис! Мерси Роца.  bouquet А в Бг май ще отида, все пак не е за изпускане повода. И без друго ми е мъчно , че така съм се откъснала от миналото си. Ще подхраня илюзията, че има някакви нишки , все още свързващи ме с предишния ми живот. Не знам обаче какво ще говоря, когато стъпя на родна земя при -20 градуса и отново нагазя в сняг след десет годишно прекъсване Rolling Eyes

Мистик, много интересни снимки.

ПС. като се заговорихте за тези астрални карти, аз нищо не разбирам, но веднъж ми правиха и се оказа че съм някакъв уникум. Имам 4 знака от пет възможни в Близнаци-и зодия и асцендент и Луна и и не знам кое беше другото. Това било много гадно, ама какво да правя, няма как да си променя датата и часа на раждане....

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 23:47 от mariakara

# 5
  • Мнения: 126
здравейте   bouquet

Клео-мерси много за отговорите -внесе ми много яснота и вече задвижих преводите оттук  bouquet

Пристигнахме благополучно и се радваме на хубаво циганско лято-прекрасен сезон е есента,любимият ми. Hug

Но животът у дома ми се вижда адски променен към по-лошото.А Може би аз съм се променила....но нещо ми е трудно вече да намеря обща тема с познатите си. Може би и на някоя от вас се е случвало...Не знам как да се държа реално-като че ли всичките ми приятели очакват от мен да им разказвам как всяка вечер почти вечерям на айфеловата кула и 100евро за мен са нищо....А не е така . Аз не се оплаквам-но откакто живея в чужбина се научих че Всяко нещо си има Цена и започнах да уважавам както труда си ,така и заплащането му.....това не ми беше познато преди. newsm78
Мариакара-като прочетох постинга ти  реших да споделя това...не се настройвай много патриотично-...по-добре е да не подхранваш илюзията си за нишките.....приготви се  повече да слушаш за живота на хората в България  ,а по-малко да разказваши за твоя,защото не им е много интересно   и това ,което казаш просто не ще звучи реално за слушателите ти-не знам защо става така!....от опит ти споделям

Ех,много се разфилософствах....извинете  bouquet
Приятен ден на всички-тук е топличко и подканя за разходка

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 16:14 от dala

# 6
  • Мнения: 545
Нова тема - нов късмет!  Peace

# 7
  • Мнения: 1 909
Здравейте в новата тема - май има нужда от нова карта, че има новодошли, а пък някои междувременно смениха държавата Grinning, ако сега се заема, сигурно до новата тема ще успея да я направя, само помогнете малко да се преброим, подскажете кои са новите мами и къде се намират!

Роца, а защо точно 17 повода?  newsm78

Мистик, зарази ме с тези твои астрокарти и направих на цялата фамилия, при което се оказа че всички сме по някакъв начин свързани - Сашо е рак с асцендент като на баща си, Мирянка е риби с асцендент Рак, а пък аз съм с асцендент като знака на свекървата Joy  (какво ли трябва да значи това). Мерси за снимките - вие сте само за романтични потрети, много сте сладки, отделно че ти завидях за шапката! А твоя любим винаги ли се разхожда така като английски лорд?

Дала, така е, никак не им е интересно на нашите хора да слушат за живота в чужбина, а като се опитваш да обясниш някои не толкова приятни тукашни реалности, никой не ти вярва. Вече съм се отказала - понякога се опитвам да помогна със съвет на близки хора за да им спестя финансови загуби и други разочарования, но доста безрезултатно, уви..

 

# 8
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И аз се записвам в новата тема  Grinning

Мария, отиди се повесели със стари приятели и спомнете за най-хубавите ви години - студентските. Аз за съжаление поддържам връзка само с една приятелка, която ми беше съквартирантка  Confused

# 9
  • Мнения: X
Записвам се в темата, май за последно от земята на Молиер. След 2 дена пътуваме окончателно, с все домочадието, дръж се земьо немска.
Аз днес се поглезих за последно в любимия ми фризьорски салон с масажните столове. Започва сериозно да ми се загнежда една еретична мисъл за собствен такъв (стол, не салон Simple Smile ). Предполагам е скъпо удоволствие, но не пречи да си мечтая нали? Попаднах на нов служител - мъж-гей, който ми направи невероятен масаж на скалпа. Размазах се, честно.
Утре предстои среща със собствениците на апартамента, лъснали сме го до блясък с мама. Интересно колко от депозита ще си получа обратно...

# 10
  • Мнения: 233
Здрастиии Simple Smile Идвам ви на гости от швейцарската тема.

След седмица ни предстои малка ваканция в Париж с мъжа (служебно) и бебето. Никога не съм била там, не знам френски, изобщо пълно затъмнение  ooooh! Ще пристигнем на централна гара. Та, имам няколко въпросчета към мамите, които живеят в Париж.

1. Каква е ситуацията с градския транспорт? Бус или по-добре такси (колко може да струва?) да се вземе до хотела? Той се намира тук . Доколкото разбрах, близо е до гарата, но това "близо" може и доста относително да е.
2. Има ли желаещи за разходка на 6 и 7 Ноември? Мъжа ми ще е на семинар през деня и аз искам да се поразходя малко из Париж. Обаче, сама ме е страх, не знам що. А и от друга страна, много ще се радвам да се срещна с българки Wink
3. Какви интересни неща могат да се видят в Париж, освен прословутата Айфелова кула? Simple Smile

Много се вълнувам относно пътуването, но в същото време ми е много притеснено, щото отивам на непознато място с 4 месечно бебе и хал хабер си нямам за организацията на живота там. Ще се радвам малко да ме "светнете" по въпросите.
Благодаря предварително   bouquet

# 11
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Привет по аперитивно време - кой каквото пие - да взема Wink.

Роца, а защо точно 17 повода?  newsm78

Чумби, просто темата ни е 17-та поред и другият вариант беше да го свържа със 17-те мига... от есента Wink ама се отказах. Пък и последната темя я завършихме с празнична нотка - рождени и именни дни... та затова.  Grinning

Мише, лек път и прекрасни мигове отвъд Рейн! За масажните столове, преди няколко години гледах един такъв на едно изложение, беше над 2000 евро... но беше поне преди 3-4 години (още живеехме в Париж, та можe и цените да са им били парижки).

Ох, студенските години - рокенролът беше млад Wink. Спомням си ги с удоволствие, но май не бих ги повторила - мързи ме да уча вече  Laughing. Иначе от нашия курс доста се пръснахме по света, а поддържам връзка само с двама много близки приятел и приятелка.

Dala, аз не съм ходила до България от 2005-та, смятам през пролетта да отида за седмица. Установих, че с времето познанстават ми просто загаснаха (до голяма степен по причините, които си изброила - почна да ми писва от реплики "урЕди се ти" или "удари кьоравото") и сега се виждам само с изпитани приятели, с които мога да споделя и добро, и лошо.  Simple Smile

Sleeping beauty, на въпросите ти:
1. Градският транспорт е много добре уреден. Най-удобно се пътува с метрото, но не е най-удачният вариант ако сте с количка (има много стълби). Тук има карта на метрото и на автобусите. Вие сигурно ще пристигнете на Gare de l'Est. Оттам ще ви трябват май 2 автобуса да стигнете до хотела. Цената е 1.60 евро на качване, в метрото с един билат пътуваш, докато не излезеш, в автобусите плащаш нов билет при всяка смяна. Има т.нар. "карнé" (10 билета на цена   11.40 евро). Иначе от гарата до хотела ви е наистина не много далече. Такси не знам колко ще ви излезе - може би 20ина евро  newsm78.
2. Винаги съм желаеща за разходка, особено в Париж, ама съм на работа и преди 18ч30 не мога да се добера до него(работя и живея в предградията). Но някоя от парижанките може да е свободна по това време.
3. Препечатвам един мой стар пост по темата. Ако ще сте с детето, програмата сигурно ще е "олекотена"  Laughing
Туристически улици има много и то не само улици, а цели квартали - Шанз-Елизе, rue de la Paix, целия квартал на Опера Garnier, големите булеварди (boulevard de Capucines, boulevard des Italiens с Османовата архитектура), около Odeon и Saint-Michel с малките улички - St André des Arts, rue de Buci, rue de la Harpe (изобщо всичко около църквата Saint -Sulpice (станала особено известна покрай "Шифъра на Леонардо"), около Лувъра (rue de Rivoli, rue de st-Honoré, rue de faubourg Saint-Honore (с Президентството и бутиците на най-известите моделиери), place Vendôme, целия квартал на Montmartre, le Marais и Place des Vosges.
Ако искате да огледате Париж с метрото - ползвайте линия 6 - тя е надземна и пресича целия ляв бряг на Париж, почвайки от Триумфалната арка...

Кой беше питал за два дни какво може да се види? Основното. Когато приятели са ми идвали на гости за малко, предлагам два маршрута (само за разходки, без посещения на музеи).

Първи ден - тръгва се от Айфеловата кула, пресича се моста (Pont d'Iena), минава се през Trocadero, после по avenue Клебер се стига до Триумфалната арка (за по-бързо може и с метрото - линия 6 от Трокадеро). Трумфалната арка -> Шанз-Елизе -> place de la Concorde -> Тюйлери -> Лувъра -> надолу по rue de Rivoli (или покрай Сена) до Hôtel de ville (Кметството). После пресичате Сена (надясно) -> Стигате до Notre-Dame (Паржката Света Богородица). В момента сте на острова Ile de la Cité. Ако искате - влизате малко навътре - може да видите Съдебната палата, (встрани е La Concièregerie, където е била затворена Мария-Антоанета) и Sainte-Chapelle. От Съдебната Палата пресичате пак Сена (наляво като сте с лице към палатата) и стигате до Place Saint-Michel с фонтана. Другият вариант е от Notre-Dame да пресечете Сена и да стигнете до Saint-Michel през малките улички - rue de la Huchette (пълна с ресторанти). От фонтана на Сен-Мишел влизате в малките улички надясно - rue de Saint-André-des-Arts - rue de Buci - rue Dauphine. Пак стигате до Сена. Тръгвате по кейовете на Сена (надясно, като сте с лице към нея) и вървите, докато се върнете на Айфелoвата кула. Вече е тъмно и може да седнете на тревата на Champs-de-Mars (в дъното е Военното училище) и да гледате ка кулата свети с хиляди светлини на всеки кръгъл час в продължение на 10 минути. Друг вариант - от rue de Buci пресичате boulevard Saint-Germain, тръгвате по малките улички към църквата Saint-Sulpice, връщате се на boulevard Saint-Germain, свивате по rue de Saints-Pères и излизате на Сена до Musée d'Orsay. Тругвате покрай Сена, докато стигнете до Айфеловата кула.
Втори ден - Монмартър и Операта- > rue de la Paix- Place Vendôme или Монмартър и le Marais с Place des Vosges и площада на Бастилията (от която не е останало нищо, не я търсете) (може и шопинг).


Майчиният дълг ме зове - отивам да рисувам домати с Реми (плъха от "Рататуй")  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 907
О, и моето мише играе с Реми. Даже скоро няма да я има тая играчка, толкова е вече омърляна.

Чумби, хубав въпрос. Мъжът ми е един странен спесимен. Като се разхождаме, горкият е атракция за туристите. Така е като има афинитет към денди-модата. На мен лично много ми харесва, то оставаше да ходи в анцуг и маратонки  Grinning

# 13
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мише, и аз гледах такъв масажен стол на едно изложение преди 3 години и беше 2400 евро,но преди 2 седмици бях на друго изложение и имаше възглавници, които се слагаха на облегалката на стол и струваха 170 евро, ина4е били по 220.Не беше лошо като усещане и може да се използват и за масаж на краката.

# 14
  • Мнения: 1 194
Мише, лек път! Ще ни липсваш, да знаеш!

Дала, аз ходя в Бг всяка година да видим семействата и наистина, както казваш , съм спряла отдавна да им обяснявам как живея тук. Не се интересуват никак хората и така ми улесняват живота Wink Това за нишките беше в по-общ смисъл.Освен, че поддържам връзка само с една приятелка там, имам чувството, че нямам и най-малка представа какво става в Бг, не следя никакви актуалности за политически, културен, икономически и тн живот. Когато ходя съм като турист...
Завиждам ви за циганското лято. Тук е истинска зима Close, добре, че не се грабнах да ходим някъде през тази ваканция...

В този ред на мисли някой от вас има ли идея как е в Джерба? Нещо ми се ще да ида в топли страни на "ол инклузив "принцип и да нямам никакви задължения... Това не веднага, на пролет например...и като спечеля от тотото разбира се Joy

Мама Щрумпф, почти се реших да ида в Бг, само чакам да ми потвърдят , че наистина ще има парти, да не ходя напразно Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт