Знаете ли нещо за "множествена екзостоза" (exostoses multiplex)?

  • 890
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Здравейте,
Днес след лутане по лекари, рентгени, съмнения за счупена китка, накрая на сина ни (2 години и 7 месеца) поставиха тази диагноза. Това беше 6-ия лекар, при който отивахме и тъй като беше лудница пред и в кабината, Боби щурееше, диагнозата ме изненада и не успях много да разпитам. А из нета само лоши неща намирам - това били доброкачествени тумори по костите, но растат и се множат, лечение нямало освен операция - това още лекаря го каза, обаче после още какви страхотии прочетох...
Моля, ако някой знае и може с думи човешки да обясни как протича най-често, за какво да следим, явно с нищо не може да лекуваме, но поне билки и хомеопатия дали няма да повлияят?
Споделете, моля какво знаете  Praynig
Ходих при педиатъра, не е имало досега такъв случай и откровено каза, че освен да чете из Интернет повече няма да може да ми каже.

# 1
  • Мнения: 433
Не зная дали ще ти помогна,но се запознах с момче с екзостоза на коляното,което беше оперирано успешно в Горна баня.След това правеше рехабилитация за възстановяване.Не вярвай на всичко в нета,консултирай се с всеки доктор ,който срещнеш.

# 2
  • Мнения: 1 545
Здравейте,
Днес след лутане по лекари, рентгени, съмнения за счупена китка, накрая на сина ни (2 години и 7 месеца) поставиха тази диагноза. Това беше 6-ия лекар, при който отивахме и тъй като беше лудница пред и в кабината, Боби щурееше, диагнозата ме изненада и не успях много да разпитам. А из нета само лоши неща намирам - това били доброкачествени тумори по костите, но растат и се множат, лечение нямало освен операция - това още лекаря го каза, обаче после още какви страхотии прочетох...
Моля, ако някой знае и може с думи човешки да обясни как протича най-често, за какво да следим, явно с нищо не може да лекуваме, но поне билки и хомеопатия дали няма да повлияят?
Споделете, моля какво знаете  Praynig
Ходих при педиатъра, не е имало досега такъв случай и откровено каза, че освен да чете из Интернет повече няма да може да ми каже.
В горна баня знам, че има добри специалисти по костни тумори. Не лъжи по хомеопатията за такива сериозни заболявания.

# 3
  • Мнения: 353
Ами на нас точно в Горна баня ни поставиха диагнозата. И казаха, че лечение няма, освен оперативно. Но операция(и) се прави, когато нараснат много, а по чуждите сайтове пък пише, че хич не е хубаво да се правят тези операции на подрастващи Sad
Затова се замислям дали няма помощни средства, с които да не нарастват и не се увеличават и да не я докарваме до операция....
Ох, докато не идем на друг лекар, ще се побъркаме  Embarassed Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт