менструация и противозачатъчни

  • 1 734
  • 5
  •   1
Отговори
  • Canada - Montreal
  • Мнения: 118
Здравейте.
Родих  сина си преди повече от три месеца и от втория месец приемам противозачатни таблетки Micronor.Хапчетата са предписани от гинеколога ми, който ме увери че са напълно безвредни  при кърмене.Кърмя детето през целия ден, а нощем дохранвам.Притеснението ми идва от това, че въпреки редовното приемане на таблетките все още нямам цикъл.Имам час при гинеколога си едва в края на януари месец и то защото при раждането получих усложнения, при които загубих много кръв и ми беше направен кюретаж.Живея в чужбина , в страна, в която достъпът до специалисти е силно ограничен и липсва алтернативата на частното обслужване.
Въпросите ми са два:
 - действително ли т.нар. мини хапчета не влияят на кърмата?
 - е ли липсата на цикъл повод за притеснение, при все че приемам хормонални таблетки и дали това че кърмя обяснява нещата с липсващата менструация?
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 287
Смятам че приемането на противозачатъчни таблетки/каквито и да са те/не е препоръчително преди появата на два редовни менструални цикъла след раждането.

# 2
  • Canada - Montreal
  • Мнения: 118
Благодаря на д-р Райчева за изразеното мнение.Факт е обаче, че аз приемам тези таблетки и притесненията ми остават.Ще бъда много благодарна ако все пак Вие д-р Райчева или някой от колегите Ви  ми отговори на поставените въпроси.
Още веднъж благодаря.

# 3
  • Мнения: 287
На първия Ви въпрос:в малка степан преминават;на втория Ви въпрос:в случая две взаимно изключващи се ситуации се срещат във вашия организъм;при кърмене обикновенно менструацията идва когато тази процес спре или значително намалее;а вие вземате противозачатъчни за да я предизвикате.Всеки медикамент се взема с някаква цел.Вие какво целите с приемането на тези таблетки?

# 4
  • Canada - Montreal
  • Мнения: 118
Благодаря Ви д-р Райчева за отделеното време и отговорите.
Приемам хапчетата, за да се предпазя от бременност.Гинекологът ми обясни, че има не малка вероятност да зачена отново, въпреки кърменето.И тъй като резултатите от раждането и последващото лечение при усложненията все още не бяха пристигнали от болницата , се наложи аз да обяснявам какво всъщност се е случило.В този смисъл не мисля, че ми предписа хапчетата, за да предизвика цикъл.След Вашите отговори обаче много се замислям дали да не спра с приемането им.
Благодаря Ви още веднъж за вниманието.

# 5
  • Мнения: 287
Искам само да ВИ напомня ,че има и други начини за предпазване от бременност,без намеса в хормоналния баланс на организма,особено когато той/хормоналния баланс/не се е възтановил напълно.

Общи условия

Активация на акаунт